روش های تولید انواع تیرآهن ها

0

خرید تیرآهن یکی از مهمترین بخش های فرآیند ساخت و ساز است زیرا مستلزم هزینه های زیادی است و استحکام سازه در برابر عوامل و فشارهای محیطی تا حد زیادی به کیفیت تیرآهن و نوع آن بستگی دارد. مقاومت تیرآهن به وزن، ابعاد، اندازه تیرآهن و نوع استاندارد ساخت آن بستگی دارد.

مواد یکی از عوامل تعیین کننده قیمت تیرآهن است. فولاد یکی از محصولات و آلیاژهای آهن است. فولاد انواع مختلفی دارد و فولادهای سازه ای معمولی یا فولادهای سازه ای غیر آلیاژی (فولادهای سازه ای) در گروه فولادهای نرم با کربن کمتر از ۲۵/۰ درصد قرار می گیرند و این نوع فولادها دارای ویژگی هایی مانند شکل دهی سرد، جوشکاری و برش بسیار عالی است، بسیاری از پروفیل های فولادی ساختاری را می توان از این نوع فولاد تولید کرد. از جمله ساخت ورق، اتصالات، تیرآهن، نبشی و انواع لوله ها بدون عملیات حرارتی خاص امکان پذیر است.

نوع I تیرآهن از دو سطح افقی، معروف به فلنج یا لبه، تشکیل شده است که توسط یک جزء عمودی به هم متصل شده اند. شکل این فلنج ها به همراه اجزای عمودی متصل کننده آنها شبیه به بخش “I” یا “H” است.

تیرآهن I و H مقرون به صرفه تر و ارزان تر از سایر پروفیل های فلزی ساختمانی، به ویژه پروفیل های مستطیلی فولادی هستند. از سوی دیگر، این انواع تیرآهن را می توان به عنوان عناصر ساختاری مختلف استفاده کرد، از این رو به آنها قطعات عمومی می گویند. به عنوان مثال، این تیرآهن ها را می توان هم در تیرهای سقفی و هم در ستون ها استفاده کرد. شما همراهان می توانید در صفحه قیمت امروز تیر آهن مشهد ، قیمت های مختلف تیرآهن را مشاهده کنید.

در سال های اخیر سازه های لانه زنبوری فولادی و تیرآهن در ایران بسیار مورد استفاده قرار گرفته است. لانه زنبوری تیرآهن یکی از رایج ترین عناصر کاربردی مورد استفاده در ساز است.این تیرآهن دارای وزن سبک، سختی بالا و مقاومت در برابر انحراف و تنظیم مجدد بال تحت بارهای مختلف فشاری و کششی هستند و در بسیاری از کاربردها مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

در ایران و سایر کشورهای اروپایی روی محصول IPE که در گروه I است که بال را ثابت کرده است استاندارد تعیین می کنند. در کشورهای چین و روسیه استاندارد تایید شده نوع دوم گروه I است که دارای ظرفیت تحمل وزن بال بوده و با متغیر بال به INP معروف است. نوع سوم که در ادامه به تفصیل به آن خواهیم پرداخت، از گروه H و محصول INP است که دارای مقاومت کششی قابل توجهی بال و بال است.

یکی از پارامترهای مهم در ظرفیت باربری تیرآهن شرایط تولید و رعایت اصول استاندارد می باشد. ساختمان ها باید اصولی مانند استفاده از رنگ های ضد اکسیداسیون را رعایت کنند تا در طول زمان از عمر آنها کاسته نشود. در برخی سازه ها که بارهای بال وجود دارد، تیرآهنA به یکدیگر اضافه می شود یا از صفحات ضخیم برای بدست آوردن سازه ای استفاده می شود که بتواند بارهای موجود را تحمل کند که بسیار متداول است.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.