الگوریتم پنگوئن چیست؟

0

اینکه آیا ۲۰۱۲ الگوریتم پنگوئن گوگل (https://webayandeh.com/seo-tutorial/articles/google-penguin-algorithm/) به نفع یک وبمستر هست یا به ضرر آن برمی‌گردد به فعالیت‌هایی که آن وبسمتر برای ارتقاء سایت انجام می‌دهد. برای مثال سایت‌هایی که به دستورالعمل‌های گوگل برای ارتقاء سایت و سئو پایبند نیستند تحت مجازات الگوریتم پنگوئن گوگل قرار می‌گیرند. در گذشته و در نسخه‌های قبلی این الگوریتم حساسیت آن کمتر بود ولی در نسخه‌های جدید سخت‌گیری‌ها بیشتر شده است. دیگر گذشت آن زمانی که می‌شد به‌وسیله خرید بک لینک و ایجاد چند لینک ساده پیروز دنیای رقابت برای صفحه نخست شد. امروزه و با ورد نسخه جدید این الگوریتم لازم است تا نگاهی دقیق‌تر و حرفه‌ای‌تر به امر لینک سازی داشته باشیم.

الگوریتم پنگوئن گوگل

در سال ۲۰۱۲ الگوریتم پنگوئن گوگل وقتی متولد شد که روش‌های سئو کلاه‌سیاه بسیار به‌وسیله وبمستران رواج پیدا کرده بود. مت کاتس در جریان کنفرانس SMX در سال ۲۰۱۲ در مورد این الگوریتم گفت:

” وقتی ما به فکر مبارزه با محتوای بی ارزش بودیم الگوریتم پاندا را برای گوگل تعریف کردیم سپس متوجه شدیم که هنوز وبسایت هایی زیادی وجود دارند که از این الگوریتم فرار می‌کنند سپس برای حل این مشکل الگوریتم پنگوئن را طراحی کردیم.”

آیا سایت من پنالتی شده است؟

تا اینجا با خواندن مقاله شاید این ترس و ابهام برای شما پیش آمده باشد که آیا وب‌سایت من توسط الگوریتم پنگوئن گوگل جریمه شده است؟

دو روش وجود دارد که می‌توانید تشخیص دهید که آیا وب‌سایت شما پنالتی شده است یا خیر

۱_ با استفاده از گوگل سرچ کنسول

۲_ با بررسی گزارش‌های ترافیک گوگل آنالیتیکس و بررسی ترافیک روزانه سایت خود

بیایید ببینیم چگونه می‌توانید از هر دو روش برای ردیابی و شناسایی مجازات‌های Google استفاده کنید.

مرحله اول : وارد کنسول جستجوی Google شوید

اگر هنوز وب‌سایت خود را در سرچ کنسول ثبت نکرده‌اید اکنون وقت ان رسیده است که این کار را انجام دهید. سرچ کنسول رسانه‌ای است که وبمستران در مورد مشکلات سایت خود می‌تواند از آن کمک بگیرند و به عبارت بهتر به‌مانند یک دوست برای وبمستران عمل می‌کند.

قبل از نشان دادن اینکه دقیقاً چطور می‌توانید این مورد را در ابزارهای کنسول جستجوی Google پیدا کنید ، لازم به ذکر است که ۲ نوع مجازات وجود دارد و دانستن تفاوت آن‌ها مهم است.

شماره ۱ – جریمه دستی: یک انسان احتمالاً از گروه Google Quality0 ، یک پنالتی را به وب‌سایت شما وارد کرده است. این امر می‌تواند به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد و این ممکن است به‌طور کامل در سایت اعمال شود ، یعنی وب‌سایت را تحت تأثیر قرار دهد یا جزئی از آن باشد که فقط روی برخی از صفحات سایت شما تأثیر بگذارد.در این صورت گوگل فهرستی از اقداماتی که می‌بایست انجام دهید تا از این مشکل نجات پیدا کنید را به شما می‌دهد و پس از ایجاد تغییرات لازم ، می‌توانید درخواست تجدیدنظر را ارسال کنید و آن‌ها به شما خواهند گفت که مجازات برداشته شده است یا نه.

 

شماره ۲ – مجازات الگوریتمی: این رایج‌ترین نوع است و به‌صورت خودکار است. مجازات‌های الگوریتمی به ابزارهای کنسول جستجوی Google گزارش نشده‌اند و گزینه‌ای برای پر کردن درخواست تجدیدنظر مجدد وجود ندارد. تنها راه شناسایی این است که در صورت پنالتی شدن اتوماتیک به سایت شما ضربه خورده است ، استفاده از روشی است که در زیر شرح داده شده است.

مجازات‌های الگوریتمی نتیجه فعالیت مداوم گوگل در الگوریتم‌های رتبه‌بندی است.

 

شما می‌توانید به کنسول جستجوی Google وارد شوید تا ببینید وب‌سایت شما تحت مجازات دستی قرار دارد یا خیر.شما می‌توانید این کار را در مسیر زیر SECURITY & MANUAL / MANUAL پیدا کنید.

جمع‌بندی الگوریتم پنگوئن گوگل

الگوریتم پنگوئن گوگل یکی از روش‌های مجازات گوگل برای سایت‌های خاطی است که از راه اسپم و لینک سازی غیر طبیعی اقدام به افزایش رتبه می‌کنند و درواقع از سئو کلاه سیاه برای افزایش رتبه بهره می‌گیرند که با پنالتی شدن روبه‌رو می‌شوند. پنالتی شدن یعنی جریمه شدن توسط گوگل!

اینکه چگونه سایت ما جریمه شده است و یا اینکه اصلاً جریمه‌ای در کار هست یا نه را باید از راه سرچ کنسول گوگل و همچنین گوگل آنالیتیکس گوگل با بررسی اخطارها و همچنین آنالیز ترافیک وب‌سایت خود متوجه شوید. شما می توانید از طریق این صفحه با من تماس بگیرید تا در زمینه مشاور سئو به شما راهنمایی بدهم.

منبع: https://webayandeh.com/seo-tutorial/articles/google-penguin-algorithm

توجه: این پست تبلیغاتی می باشد و محتویات آن از طرف فارسی مچ نه تایید و نه رد می شود.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.