فراخوان جشنواره ملی عکس آب

0

به گزارش «فارسی مچ» فراخوان جشنواره ملی عکس آب توسط وزارت نیرو با همکاری شرکت آب منطقه ای زنجان منتشر شد.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ؛ وزارت نیرو با همکاری شرکت آب منطقه ای زنجان در نظر دارد با مشارکت عکاسان هنرمند سراسرکشور و درراستای نیل به اهداف وزارت نیرو که اصلاح الگوی مصرف ، شیوه نگرش زندگی هموطنان محترم به آب این مایه حیات و همچنین ارج نهادن به دست آوردهای مهم پویش الف – ب – ایران که مقام معظم رهبری آن را زیربنایی و ارزشمند یاد کردند، اقدام به برگزاری جشنواره «عکس» با شعار محوری «آب با نگاهی به آینده » نماید.

استفاده نادرست از آب و عدم فرهنگ سازی مناسب و نادیده گرفتن اهمیت آن در توسعه بخش های مختلف کشور و عدم تبیین مکانیزم درست استفاده از آب، ما را با بحران کمبودآب به شکلی جدی روبه رو کرده است.آمار درچند سال اخیر نشان می دهد که این بحران جدی است و برای رسیدن به فرهنگ صحیح مصرف ،  به ابزار رسانه نخبگان و فرهنگیان در جامعه را ضروری می نماید.همچنین ایرانیان سال هاست در زمینه سدسازی فعالیت می کنند و از این رو تاکنون سدهای بی شماری برای امور مختلف در کشور ساخته شده است ، شاید از مهمترین دلایل ساخت سد‌ها از آغاز جامعه بشری تا پیش از اختراع برق را بتوان ذخیره آب، کنترل سیلاب و تنظیم و انحراف آب نامید ، و در حال حاضرسد‌ها نقش ارزنده‌ای در تولید انرژی و نیز ذخیرۀ آب برای آشامیدن و صنعت و آبیاری ایفا می‌کنند و سرمایه‌ای برای تأمین آب و انرژی در جهان مدرن امروزی به‌شمار می‌روند. و بعد از انقلاب ۱۸۵ سد در کشور ساخته شده است که از این حیث ایران جز پنج کشور برتر صنعت سد سازی است.

بدون تردید مشارکت هنرمندان ، و با توانایی آنان در ارائه هوشمندانه و ظریف بحران آب و فراگیر نمودن اثرات آن با صنعت سد سازی ، ارائه آن با ابزار هنر و رسانه ،نقش بسیار برجسته‌ای در آگاه سازی جامعه از ابعاد وضعیت موجود در این حوزه دارد و تشویق مردم برای مشارکت در اجرای برنامه‌های بهبود مدیریت آب می تواند راهگشا و اثر بخش باشد. ، از این روسعی داریم با توجه به «مشارکت و حضور مردم و سرمایه های اجتماعی در نگهداری آب» با دیدی مستند و خلاق به مقوله آب نگاه کنیم و بتوانیم فرهنگ درست استفاده بهینه از آب را در جامعه گسترش دهیم.

علاقمندان می توانند تا پایان بهمن ماه آثار خود را جهت شرکت در مرحله داوری ارسال نمایند.

در راستای تحقق این هدف مهم ازعکاسان و علاقمندان در سراسر کشور درخواست می گردد جهت ثبت نام و بارگذار ی آثار به سایت www.water-zanjan.ir  مراجعه نمایند.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.