چگونه متخصص سئو شویم؟ آموزش سئو

0

شاید اسم سئو را تا به حال زیاد شنیده باشید و ندانید که این واژه در اصل از کجا می‌آید، در نتیجه اگر این ‏واژه برای شما گنگ و نا ملموس است باید خوشحال باشید که وارد این صفحه یعنی آموزش سئو  ‏شده‌اید زیرا در این صفحه می‌خواهیم شما را با آموزش سئو مبتدی تا پیشرفته آشنا کنیم تا بدانید که چگونه به کمک همین ‏کار می‌توانید کسب و کار خود را متحول کرده و در رده سایت‌های ممتاز وب در ایران قرار بگیرید.

سئو چیست؟

بهتر است ‏با زبان ساده با شما سخن بگوییم،  به زبان ساده سئو یعنی کدام سایت‌ها می‌توانند دارای رتبه‌های برتر ‏صفحه اول سرچ گوگل باشند. ‏مثلا شما زمانی که در موتور جستجوی گوگل سرچ می‌کنید خرید بلیط هواپیما سایتی که لیاقت بیشتری ‏دارد را در رتبه‌های برتر به شما نشان بدهد.

سئو به دو بخش سئو داخلی و سئو خارجی تقسیم می‌شود:‏

سئو داخلی یعنی بهینه سازی هر آنچه که در فضای وب سایت ما وجود دارد. از بهینه سازی محتوا متنی و ‏تصویری گرفته تا طراحی و کاربر پسند بودن فضا داخلی وب سایت. در یک جمله بهینه سازی هر چیزی که ‏ممکن است مخاطب را به دیدن وب سایت ما ترغیب کند.‏

سئو خارجی یعنی تعامل با محتواها و سایر صفحات وب، که متعلق به ما نیست و متقاعد ساختن موتورهای ‏جستجو به اینکه، محتوا موجود در سایت ما به سایر مطالب موجود در وب با موضوع مشابه، مرتبط ‏است. هرچه تعداد بازنشر های محتوا و تعداد اشاره هایی که بصورت لینک به مطلب شده است بیشتر باشد ‏سئو خارجی موفق تر است.

آموزش سئو

برای آموزش سئو سایت شما گزینه‌های مختلفی را پیش رو خواهید داشت که هر کدام از آنها می‌تواند شما ‏را به مقصدی خاص برساند اما خیلی اهمیت دارد که مقصد درستی را برای خود پیاده‌سازی کنید. این مقصد ‏درست با انتخاب شما عملیاتی می‌شود. آموزش سئو بیشتر عرصه نمایان کردن نمونه‌های واقعی دنیای بهینه ‏سازی است و هر چقدر این آموزش‌ها به سمت نمونه‌های اجرایی پیش رود موفقیت شما هم در آن بیشتر ‏خواهد بود.‏

انتخاب درست آموزش برای سئو سایت

در نتیجه انتخاب درستی برای آموزش دیدن در خصوص سئو باید داشته باشید، ما همیشه به کسانی که ‏می‌خواهند این راه را شروع کنند و در ابتدای آن هستند توصیه می‌کنیم در آغاز با اصطلاحات و کلمات یا ‏بهتر است بگوییم ادبیات سئو آشنا شوند تا به یک زبان مشترک با دیگر سئوکاران برسند. ‏

یادگیری ابزارهای سئو؛ اهرم محکم استاد بزرگی سئو!‏

در مرحله بعدی بهتر است کار با ابزارهای سئو که انواع پولی و رایگان آن در اینترنت پیدا می‌شوند کار کنند ‏تا بتوانند مفاهیمی که یاد گرفته‌اند را از نزدیک لمس کنند. برای مثال زمانی که شما با یک ابزار یافتن ‏کلمات کلیدی مهم حوزه کاری خود کار می‌کنید می‌توانید کلمات پر سرچ را از کلمات کلیدی کم سرچ تر ‏جدا کنید و قدرت سئو خود را روی کلماتی بگذارید که پر سرچ تر بوده و در نتیجه ترافیک بیشتری را برای ‏شما خلق می‌کنند. ‏

آموزش سئو محتوا؛ همان چیزی که پادشاه است!‏

در مرحله بعدی به سراغ آموزش سئو محتوا باید رفت. در آموزش بهینه سازی محتوا باید انواع محتوا و نحوه ‏استفاده از هر یک را به خوبی بشناسید. اینکه محتوای خود را با چه استانداردهایی بهینه کنید که برای کاربر ‏و گوگل مفید واقع شود و این محتوا چگونه شما را به رتبه‌های برتر برساند همه و همه چیزهایی است که ‏باید یاد بگیرید و به مرور زمان در آن تجربه کسب کنید. ‏

یادگیری سئو تکنیکال؛ مجزا کردن شما از دیگران!‏

در مرحله بعدی نوبت به این می‌رسد که سری به دست و روی سایت خود بکشید و کدهای قالب یا زبان ‏سایت خود را بررسی کنید. البته سئوکاران حرفه‌ای در آغاز هر پروژه به سراغ این امر می‌روند زیرا نمی‌دانند ‏قبل از خود، چه بر سر سایت کارفرما آماده است. ولی اگر شما در آغاز راه آموزش سئو هستید باید بدانید که ‏این مرحله برای شما واجب نیست و می‌توانید مراحل قبل که آسان‌تر است را ابتدای امر داشته باشید. ‏

آموزش و یادگیری بهینه سازی آف پیج

این مرحله مرحله‌ی بسیار مهمی است و بیشتر سئوکاران حرفه‌ای این مرحله را مهم‌ترین قسمت دنیای سئو ‏می‌دانند، پس توصیه می‌کنیم برای آموزش و یادگیری سئو خارجی سایت وقت بیشتری را بگذارید و هر آنچه ‏که در خود دارید را رو کنید. اگر بخواهیم به زبان ساده بیان کنیم که سئو خارجی یا همان آف پیج سئو ‏چیست؟

دوره آموزش سئو خوب است؟

به طور قطع اگر قصد دارید در حوزه بهینه سازی موتورهای جستجو فعالیت کنید نیاز به دوره آموزش سئو ‏حرفه‌ای خواهید داشت که توسط فرد حرفه‌ای تهیه شده باشد. ‏

استاد دوره آموزش سئو

اگر دوری در فضای وب بزنید می‌بینید افرادی هستند که بعضا خود را فردی محکم و قدرتمند در دنیای سئو ‏نشان می‌دهند ولی زمانی که از آنها رزومه پروژه‌های موفق را می‌خواهید حرفی برای گفتن ندارند. اینگونه ‏افراد فقط برای فروش دوره های آموزشی سئو خود اقدام به این شعارها می‌کنند.

سرفصل های ارائه شده در دوره آموزشی بهینه سازی

نکته مهم دیگری که باید به آن توجه کرد سرفصل‌های ارائه شده در دوره مورد نظر است. سرفصل‌ها هر چقدر ‏فنی تر و نزدیک‌تر به نمونه‌های عینی باشد و به دور از بدیهیات مانند سئو چیست؟

زمان ارائه دوره آموزشی سئو

مطلب دیگری که باید به آن توجه کنید مدت زمان دوره است. مدت زمان دوره سئو نمی‌تواند چیزی کمتر از ‏‏۱۵ الی ۳۰ ساعت باشد. زیرا با بیان اصطلاحات و کاربردهای هر یک در این مدت زمان دوره به پایان خواهد ‏رسید.

پس دقت کنید به دنبال دوره جامع آموزش سئو باشید و از افرادی که یک دوره سئو را با ۳ الی ۴ ‏ساعت ارائه برای شما برپا می‌کنند بترسید!

 

استفاده از نمونه های عملی و اجرایی پروژه های سئو

اگر در دوره آموزش سئو شرکت می‌کنید حتما در نظر داشته باشید که مهم‌ترین چیز برای شما بی نهایت ‏مثال و پروژه‌های اجرایی است که استاد سئو شما اجرا کرده است. حتما از استاد خود بخواهید شما را در ‏پروژه‌های خود راه داده و با پیچ و خم‌های آن آشنا کند، فقط در این صورت است که شما می‌توانید به ‏صورت تجربی با دنیای سئو درگیر شده و موفق از آن بیرون بیایید.

آموزش رایگان سئو؛ امکانی که وجود دارد؟!‏

بله درست شنیدید آموزش رایگان سئو ؛ خوب است بدانید که پاسخ ما به این سوال بله است زیرا شما ‏می‌توانید با مراجعه به بخش‌های مختلف سایت ما آموزش‌های کاربردی رایگان سئو را ببینید و در پروژه‌های ‏خود اعمال کنید. ‏این آموزش‌ها شامل هیچ هزینه‌ای نشده و به راحتی می‌توانید سایت خود را تا حد ایده‌آلی سئو کنید

همیشه به دنبال دوره آموزش سئو رایگان باشیم؟!‏

البته ناگفته نماند که آموزش رایگان سئو در سایت‌های زیادی ارائه می‌شود و مطالب زیادی را در این خصوص ‏می‌توانید یافت کنید اما استناد به علمی بودن و درست بودن آن کارها هم اهمیت ویژه‌ای دارد. ممکن است ‏شما به کمک یک آموزش رایگان در خصوص سئو یک کار اشتباه روی سایت خود انجام دهید که جبران ‏ناپذیر باشد و منجر به پنالتی شدن سایتتان شود.

آموزش رایگان سئو وردپرس را از کجا بیابیم؟

سئو وردپرس با دیگر پلتفرم‌های اجرایی سایت تفاوت آنچنانی ندارد ولی به واسطه سهولت استفاده وردپرس ‏می‌توان گفت آموزش رایگان سئو وردپرس هم دست‌یافتنی‌تر از دیگر سی ام اس ها است.

اهمیت یادگیری سئو در چیست؟

اگر بخواهیم به صورت واضح بیان کنیم که اهمیت یادگیری سئو چیست باید بگوییم دقیق‌ترین اهمیتی که ‏دارد کسب ترافیک موثر برای ختم شدن به یک هدف مشخص مانند کسب درآمد بیشتر است.

آیا بهتر نیست سئو سایت خودمان را انجام دهیم؟

به طور قطع با هزینه‌های سئو در بلندمدت زیاد خواهد بود و باید فردی که اجرای پروژه سئو را به عهده ‏می‌گیرد از علم خوبی برای این کار برخوردار باشد در غیر این صورت تمامی منابع مالی از بین خواهد رفت.

انواع آموزش سئو را بشناسید

آموزش سئو مبتدی

آموزش سئو مبتدی مختص افرادی است که دانش اندکی در خصوص سئو سایت دارند و در آغاز کار ‏هستند، در این دوره‌های آموزشی سئو شما بیشتر با تعاریف سئو و مفاهیم کلی آشنا خواهید.

آموزش سئو پیشرفته

بعد از گذر کردن از دوره مبتدی سئو نوبت به دوره پیشرفته سئو می‌رسد که اهمیت بسیار ویژه‌ای برای ‏وبمستران خواهد داشت. به کمک این نوع از دوره شما می‌توانید برای تیم خود استراتژی سئو بچینید و با ‏توجه به مدت زمانی که برای امور تعیین می‌کنید به هدف‌های خود برسید.

کتاب آموزش سئو ( آموزش سئو ‏pdf‏ )‏

طی سال‌های اخیر کتاب‌های زیادی در حوزه دیجیتال مارکتینگ یا به طور ملموس‌تر حوزه بازاریابی دیجیتال ‏و شاخه اصلی آن یعنی سئو چاپ شده است. کتاب یکی از برترین محرک‌های شما در دنیای سئو خواهد بود ‏زیرا در هر مکان و هر زمانی می‌توانید به آن مراجعه کرده و سوالات خود را برطرف کنید.

بعد از یادگیری سئو چه کارهایی انجام دهم؟

بهترین کاری که بعد از گذراندن دوره آموزش سئو می‌توانید انجام دهید این است که با دانش فنی خوبی که ‏به دست آورده‌اید سایت خود را تاسیس کنید.‏

در نهایت سرمایه‌گذاری روی آموزش ‏SEO‏ خوب است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت چه راهی را می‌شناسید که پرداخت هزینه‌های محدود برای یادگیری بتوانید ‏بعد از گذراندن دوره آموزشی کوتاهی بازاریابی موثری برای کسب و کار خود کنید و بعد از چند ماه به درآمد ‏قابل توجهی از آن برسید. در واقع شما اصل هزینه‌ای که می‌کنید برای آموزش سئو در دوره‌ای است که ‏می‌گذرانید و بعد از آن دیگر روی روال کاری منظمی از بازاریابی خواهید افتاد که به کمک سئو می‌توانید ‏دنیای کسب و کار خود را متحول کنید. ‏پس نشان می‌دهد سرمایه‌گذاری روی ‏SEO‏ بهترین سرمایه‌گذاری است که می‌توان متصور شد.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.