اختصاصی فارسی مچ
اولین رویداد استعداد یابی نویسندگی در ایران

2

به گزارش «فارسی مچ» مرکز ملی ادبیات ایران، اولین رویداد استعداد یابی نویسندگی در ایران را با عنوان عصر نویسندگی برگزار می کند.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ؛ متن فراخوان منتشر شده توسط مرکز به شرح زیر می باشد:

گرچه نوشتن کتاب کار مشکلی به نظر می آید، اما با کمک ما قطعاً از عهده آن بر می‌آیید.

هیچکس نویسنده به دنیا نمی‌آید!

همانطور که می دانید علاقه به نویسندگی سن یا قشر خاصی را در بر نمی گیرد، علاوه بر علاقه، صرف زمان زیاد و پشت سر گذاشتن شکست هاست که می تواند شما را به نویسنده ای موفق تبدیل کند، از اندیشمندان و صاحبین نظر گرفته تا مدیران مستقل و دانشجویان همگی درگیر نویسندگی هستند.

همانطور که گفته شد یکی از آیتم هایی که در نوشتن و چاپ کتاب باید در نظر گرفت صرف زمان زیاد است. بسیاری از افراد به دلیل مشغله های گوناگون فرصت نگارش موضوع مورد نظر خود یا پیگیری پروسه چاپ کتاب، مقاله و را ندارند ولی علاقه مند به گردآوری دانسته های خود در قالب کتاب یا مالتی مدیا هستند.

در این راستا مجموعه فرهنگی هنر زمین  برای حل این مشکل تدبیری اندیشیده و آماده دریافت شعر، داستان های کوتاه و بلند، فیلم نامه، نمایشنامه، رمان و… شما است تا شما را در نوشتن محتوای کتاب یاری کرده و پس از انجام ویراستاری، طراحی و اخذ مجوزات لازم، آن را برایتان به چاپ برساند.

بدین منظور شرکت کنندگان می بایست جهت استعداد یابی شعر و داستان و اثر خود را با توجه به شرایط و قوانین ذیل در تاریخ مشخص شده به دبیر خانه ارسال نمایند:

۱- نام و نام خانوادگی شرکت کننده می بایست مطابق با مشخصات شناسنامه ای وی بوده و استفاده از عناوین مستعار، تخلص یا هر عنوان دیگر در سامانه آپلود خلاف قوانین این رویداد می باشد. نقض این ماده از بخش نامه هیأت مدیره، موجب حذف شرکت کننده از رویداد عصر نویسنگی خواهد گردید.

۲- انتخاب عنوان برای اثر در داخل فایل WORD ضروری می باشد.

۳- نویسندگان خارج از کشور ایران بعد از بارگزاری اثر در سامانه زیر باید نسبت به اعلام شماره پاسپورت به تلگرام پشتیبانی آنلاین اقدام نماید.

۴- محدودیتی در قالب آثار ارسالی وجود نداشته و هر شرکت کننده می تواند تنها با یک اثر و در یک بخش رقابتی (داستان کوتاه، شعر، طنز، مینیمال، فیلم نامه، رمان و ) اقدام به ارسال اثر به دبیرخانه نماید.

۵- اثر ارسالی نباید قبلاً در هیچ مسابقه، نشریه یا صفحات مجازی منتشر شده باشد. تکراری بودن اثر ارسالی موجب کاهش احتمال احراز رتبه و جایزه می گردد.

۶- فرمت آثار ارسالی باید در قالب فایل word باشد. شرکت کنندگان محترم باید از فونت B nazanin 12 استفاده نمایند. انتخاب عنوان فایل WORD به صورت لاتین الزامی می باشد. اثراتی که غیر از فرمت مذکور باشند، از مرحله داوری حذف خواهند گردید.

۷- ماکزیمم تعداد کلمات فایل ارسالی ۲۰۰۰ کلمه و مینیمم آن ۱۰۰ کلمه می باشد. اثراتی که به صورت فیلم نامه، نمایش نامه، رمان و یا دارای متنی طولانی می باشند؛ می بایست چکیده ای از اثر را در قالب محدوده کلمات تعیین شده برای شرکت در رویداد عصر نویسندگی ارسال نمایند. تیم دبیرخانه در صورت برگزیده شدن اثر مذکور، هماهنگی های لازم با نویسنده منتخب را جهت ارسال متن کامل آن در دستور کار قرار خواهد داد.

۸- در صورتی که نویسنده ای بیش از یک بار اقدام به آپلود اثر در سامانه ارسال رویداد عصر نویسندگی نماید، از دور رقابت حذف خواهد شد.

۹- اثر ثبت شده هر نویسنده در این رویداد با مالکیت نویسنده مربوطه در انحصار معنوی این رویداد می باشد و نویسنده مجاز به استفاده از اثر ارسالی در جشنواره ها و مسابقات دیگر نیست. شایان ذکر است در صورت احراز رتبه هر یک از اثرات نیاز به کسب اجازه از نویسنده مربوطه به منظور چاپ در کتاب منتخبین نبوده و به موجب این بند از فستیوال حق هرگونه ادعا را از خود سلب می نماید.

۱۰- شرکت کنندگان در صورت بروز مشکل در سامانه آپلود می توانند از ایمیل دبیرخانه استفاده نمایند. به آثاری که دارای مشخصات دقیق شناسنامه ای و شماره های تماس نباشند، ترتیب اثر داده نخواهد شد.

۱۱- در راستای داوری عادلانه اثرات، در هر بخش رقابتی از اعلام اسامی کمیته داوری و درج عناوین و تصاویر اساتید حتی المقدور  چشم پوشی شده  است.

۱۲- از شرکت کنندگان محترم تقاضا مى شود، به دلیل ترافیک کارى دبیرخانه، ارسال آثار را به روزها و ساعات پایانى موکول ننمایند.

۱۳- اثرات به ترتیب دسته بندی انجام شده، به کمیته بررسی مربوطه ارجاع داده خواهند شد. روند داوری اثرات متعاقباً از لحظه آپلود هر اثر شروع شده و جمع بندی امتیازات احرازی در موعد مهلت آثار رویداد انجام خواهد گرفت.

۱۴- بعد از پایان مسابقه، مجموعه اثرات  برگزیده به صورت  کتابی نفیس به اسم و مالکیت هر یک از نویسندگان به مرحله اخذ مجوز از وزارت محترم ارشاد و چاپ خواهد رسید و همچنین برای نویسنگان برتر کمک هذینه چاپ کتاب به صورت انفرادی جهت چاپ اثرات خود در نظر گرفته خواهد شد.

۱۵- اشعاری که دارای تعداد کلماتی پایین تر از ۱۰۰ می باشند، می توانند تعداد بیشتری از یک شعر را در قالب یک فایل WORD برای شرکت در رویداد ارسال نمایند. در صورتی که تعداد بیشتری از یک شعر در قالب فایل قرار داده شود، تفکیک هر شعر با اسامی مجزا الزامی می باشد.

۱۶- سامانه ارسال آثار در انتهای این خبر قرار داده شده و جهت پیشگیری از سو استفاده های احتمالی، ۲۰ ثانیه بعد از بازشدن این صفحه، در قسمت پایین ظاهر می گردد.

۱۷-آدرس ایمیل را کامل و دقیق در قسمت ثبت نام وارد کنید زیرا اطلاع رسانی و اعلام نتایج از طریق ایمیل صورت میگیرد.

جوایز:
نفر اول تا سوم: کارت هدیه به ارزش دو میلیون تومان به همراه لوح تقدیر و تندیس رویداد
نفرچهارم تا دهم: کارت هدیه به ارزش ۱ میلیون تومان به همراه لوح تقدیر و تندیس رویداد
نفر یازدهم تا ۲۰: کارت هدیه به ارزش پانصد هزار تومان به همراه لوح تقدیر و تندیس رویداد

پل ارتباطی:
تلفن دفتر مرکزی: ۷۶۸۷۰۷۳۵_۰۲۱
فکس مرکزی: ۸۹۷۷۹۲۶۹_۰۲۱
تلگرام پشتیبانی: ۰۹۰۳۱۳۰۶۲۱۷
ایمیل: info@honarezamin.ir
وبسایت: WWW.HONAREZAMIN.IR
آدرس دبیر خانه: تهران میدان انقلاب خیابان کارگر شمالی پلاک ۳۴

تاریخ های مهم رویداد:
شروع رویداد: ۱۹مهر ۱۳۹۸
پایان رویداد: ۲۴آبان ۱۳۹۸
اعلام نتایج: ۵ آذر ۱۳۹۸

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

گفتگو ها۲ دیدگاه

 1. سلام من همیشه به فارسی مچ سرمیزنم وکانال ان راهم درتلگرام دارم،ولی این چندتا فراخوان اخیر رااصلا ندیده بودم! حالا هم که ازتاریخشان گذشته!؟ بانوان رضوی،واستعدادیابی نویسندگی!!؟ یعنی چه ؟ چراقبلا نبود؟

  • سلام
   بسیار خرسندم که شما از همراهان همیشگی فارسی مچ می باشید.
   دو رویدادی که فرمودید در همان زمان در کانال منتشر شده است، حالا علت اینکه شما متوجه نشدید را نمی دانم، چون بلافاصله پس از انتشار فراخوان در سایت در کانال های تلگرام و بله نیز منتشر می شود.
   https://t.me/farsimatchir/4525
   https://t.me/farsimatchir/4519
   لطفا فارسی مچ را به دوستان، آشنایان و اقوام خود را نیز معرفی کنید.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.