فراخوان طراحی پوستر پایتخت کتاب ایران منتشر شد

0

به گزارش «فارسی مچ»، فراخوان طراحی پوستر ششمین دوره انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران با هدف توسعه فرهنگی و ترویج کتاب‌خوانی منتشر شد.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ، معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طرح «انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران» را با هدف توسعه فرهنگی و ترویج کتاب‌خوانی از طریق حمایت از برنامه‌ها و پیشنهادهای نو و ابتکاری، اثربخش و پایدار برگزار می‌کند.

«پایتخت کتاب ایران» عنوانی است که هر سال به یک شهر شرکت‌کننده که بر اساس نظر هیات داوران، بهترین برنامه را برای ترویج کتاب‌خوانی ارائه کرده باشند، اعطا می‌شود. این طرح با مشارکت برخی از نهادهای دولتی و غیردولتی از جمله کمیسیون ملی یونسکو، سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، انجمن کتابداری و اطلاع‌رسانی، اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران، کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، تشکل‌های نشر، و دیگر نهادها و سازمان‌های فعال و علاقه‌مند در این زمینه اجرا می‌شود.

در پنج دوره گذشته به ترتیب شهرهای اهواز (۱۳۹۴)، نیشابور (۱۳۹۵)، بوشهر (۱۳۹۶)، کاشان (۱۳۹۷) و یزد (۱۳۹۸) توانسته‌اند عنوان «پایتخت کتاب ایران» را کسب کنند.

اهداف

کمک به توسعه‌پایدار، فرهنگی و اجتماع‌محور شهرها، انسجام‌بخشی به فعالیت‌های فرهنگی در شهرها با محوریت کتاب و کتاب‌خوانی، کشف، جذب، ساماندهی و بهره‌گیری از امکانات و ظرفیت‌های محلی و بومی برای ترویج کتاب خوانی و نیز تقویت برنامه‌ریزی و نگاه به آینده از اهداف این طرح عنوان شده است.

مقررات عمومی فراخوان عبارتند از:

هنرمندان به همراه هر طرح پیشنهادی، توضیحات مفهومی طرح را ارسال کنند.

طرح ارسالی نباید قبلاً درجایی چاپ، کپی و استفاده‌شده باشد.

حجم فایل ارسالی حداقل دو و حداکثر پنج مگابایت با پسوند JPG باشد و به آدرس الکترونیکی iranbookpromotion@gmail.com ارسال و همراه با هر طرح توضیحات کامل طرح قید شود.

طرح پس از انتخاب باید با کیفیت مناسب چاپ، تهیه و ارائه شود.

در موضوع ایمیل حتماً نوشته شود: ششمین دوره انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران.

مشخصات طراح همراه با فایل ارسالی ذکر شود:

نام و نام خانوادگی / سال تولد / نام شهر یا روستا / تلفن ثابت / تلفن همراه

همه هنرمندان می‌توانند در این فراخوان شرکت کنند.

هر نفر می‌تواند تا سه طرح ارسال کند.

مقررات تخصصی فراخوان عبارتند از:

پوستر طراحی شده می‌باید بازتاب نگرش و مفهومی از ترویج کتاب‌خوانی و مطالعه و نیز سنن و آیین‌های ایرانی باشد.

سایز پوستر ۵۰ در ۷۰ سانتی متر با dpi ٣٠٠ باشد.

هنرمندان با توجه به موضوع جشنواره، علاوه بر زیبایی و ماندگاری متن، گرافیک و تصویرگری به موضوع جشنواره توجه داشته باشند و گسترش و ترویج کتاب‌خوانی در مناطق شهری را در نظر بگیرند.

توجه به نمادها و ارزش‌های ملی و اسلامی در طراحی پوستر مورد توجه قرار گیرد.

به پوستر برگزیده علاوه بر مبلغ ۱۵ میلیون ریال جایزه، لوح تقدیر اهدا خواهد شد. همچنین آخرین مهلت ارسال آثار ۲۸ تیرماه و موعد اعلام نتایج نهایی دوم مرداد ماه خواهد بود.

نشانی و شماره تماس دبیرخانه دائمی فراخوان در تهران، خیابان قایم مقام فراهانی، خیابان فجر، نبش کیهان، ساختمان فجر، طبقه پنجم، ستاد هماهنگی شهرها و روستاهای دوستدار کتاب معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به کد پستی: ۱۵۸۹۷۴۳۱۱۱ واقع شده است و علاقه مندان برای اطلاعات بیشتر می توانند با تلفن ۸۸۳۴۲۹۸۰ تماس بگیرند.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.