فراخوان سومین فستیوال بزرگ رایگان شعر و داستان کوتاه فاخته

4

به گزارش «فارسی مچ»، انتشارات عطران با شماره مجوز ۱۲۶۶۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران، در راستای بسط آثار و استعداد نویسندگان نوپای کشور اقدام به رونمایی از تندیس سومین فستیوال بین المللی شعر و داستان کوتاه فاخته می نماید.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ، عطف به نامه ۲۰۲/۱۷۷۲۱ کمیته داوران نویسندگان و اهالی قلم می توانند جهت شرکت در این فستیوال بین المللی به شرح مفاد مصوبه زیر اقدام نماید:

۱- درج نام و نام خانوادگی شرکت کننده باید مطابق با اطلاعات شناسنامه وی بوده و استفاده از عناوین مستعار، تخلص یا هر عنوان دیگر در سامانه آپلود خلاف قوانین ابلاغی این فستیوال می باشد. نقض این ماده از بخش نامه هیأت مدیره موجب حذف شرکت کننده از رقابت می شود.

۲- انتخاب عنوان برای اثر الزامی است.

۳- شرکت کنندگان خارج از کشور ایران بعد از آپلود اثردر سامانه زیر باید نسبت به اعلام شماره پاسپورت به تلگرام پشتیبانی آنلاین اقدام نماید.

۴- محدودیتی در قالب آثار ارسالی وجود نداشته و هر شرکت کننده می تواند در تمامی سبک های نوشتاری (داستان کوتاه، شعر، طنز، مینیمال، فیلم نامه، رمان و …) اقدام به ارسال اثر به دبیرخانه نماید.

۵- هر تیم داوری متشکل از ۴ نفر بوده و اثرات به ترتیب دسته بندی انجام شده، به کمیته بررسی مربوطه ارجاع داده خواهند شد. روند داوری اثرات متعاقباً از لحظه آپلود هر اثر شروع شده و جمع بندی امتیازات احرازی در موعد مهلت آثار جشنواره انجام خواهد گرفت.

۶- فرمت آثار ارسالی باید در قالب فایل word باشد. شرکت کنندگان محترم باید از فونت B nazanin 12 استفاده نمایند. انتخاب عنوان فایل WORD به صورت لاتین الزامی می باشد. اثراتی که غیر از فرمت مذکور باشند، از مرحله داوری حذف خواهند گردید.

۷- ماکزیمم تعداد کلمات فایل ارسالی ۱۲۴۰ کلمه و مینیمم آن ۱۰۰ کلمه می باشد. اثراتی که به صورت فیلم نامه، نمایش نامه، رمان و یا دارای متنی طولانی می باشند؛ می بایست چکیده ای از اثر را در قالب محدوده کلمات تعیین شده برای شرکت در فستیوال ارسال نمایند. تیم دبیرخانه در صورت برگزیده شدن اثر مذکور، هماهنگی های لازم با نویسنده منتخب را جهت ارسال متن کامل آن در دستور کار قرار خواهد داد.

۸- اثر ارسالی نباید قبلاً در هیچ مسابقه، نشریه یا صفحات مجازی منتشر شده باشد.

۹- اثر ثبت شده هر نویسنده در این رویداد با مالکیت نویسنده مربوطه در انحصار معنوی این جشنواره می باشد و نویسنده مجاز به استفاده از اثر ارسالی در جشنواره ها و مسابقات دیگر نخواهد بود. شایان ذکر است در صورت احراز رتبه هر یک از اثرات در سومین فستیوال بین المللی فاخته نیاز به کسب اجازه از نویسنده اثر به منظور چاپ در کتاب منتخبین نبوده و به موجب این بند از فستیوال حق هرگونه ادعا را از خود سلب می نماید.

۱۰- طبق بند ۱۷ از بخشنامه ابلاغی هیأت مدیره، به دلیل پیشگیری از اعمال نفوذ های احتمالی جهت تحت الشعاع قرار دادن فرایند عادلانه داوری، در هر بخش رقابتی از اعلام اسامی کمیته داوری و درج عناوین و تصاویر اساتید حتی المقدور اجتناب به عمل آمده است.

۱۱- بعد از اتمام مسابقه، آثار برگزیده در قالب کتابی نفیس به اسم و مالکیت هر یک از نویسندگان به مرحله مجوزات وزارت محترم ارشاد و چاپ خواهد رسید.

۱۲- شرکت کنندگان در صورت بروز مشکل در سامانه آپلود می توانند از ایمیل دبیرخانه استفاده نمایند. به آثاری که دارای مشخصات دقیق شناسنامه ای و شماره های تماس نباشند، ترتیب اثر داده نخواهد شد.

جوایز فستیوال
نفرات اول تا سوم: کارت هدیه ۳ میلیون تومانی
نفرات چهارم تا دهم: کارت هدیه ۱ میلیون تومانی
نفرات یازدهم تا بیست و پنجم: کارت هدیه ۵۰۰ هزار تومانی

تقویم فستیوال
مهلت ارسال آثار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ (۱۶ آگوست ۲۰۱۹)
اعلام نتایج داوری: ۱۰ شهریور ۱۳۹۸ (۱ سپتامبر ۲۰۱۹)

پل ارتباطی
تلفن مرکزی(ایران): ۰۲۱۶۶۱۹۱۰۰۰
دبیرخانه(ایران): ۰۲۱۷۶۸۷۰۷۳۷
فکس مرکزی(ایران): ۰۲۱۸۹۷۷۹۲۶۹
دفتر کانادا(اُتاوا): ۰۰۱۶۳۹۳۹۷۰۳۷۷
دفترآمریکا(لادینگتون): ۰۰۱۲۳۱۳۰۷۴۳۸۳
تلگرام پشتیبانی آنلاین: ۰۹۱۰۸۱۷۲۸۹۶
تلگرام پشتتیبانی آنلاین: ۰۹۳۷۰۷۰۵۶۷۰
وبسایت مرکزی: WWW.ATRANBOOK.IR
ایمیل: info@atranbook.ir
صندوق پستی: ۱۳۱۸۵۱۷۱ انتشارات ملی عطران
دفتر مرکزی: تهران،یوسف آباد، بین خیابان دایمی و شیخ لر، پلاک ۲۵

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

گفتگو ها۴ دیدگاه

 1. این جشنواره چند بار تو سال برگزار می شه
  ؟!! هنوز تکلیف برگزیدگان جشنواره ی قبلیش روشن نشده… احتمالا پولی که از شرکت کنندگان بینوای جویای نام در قبال خرید کتابی که فقط چند صفحه ی اول داستانشون توش چاپ شده در جیب مبارک انتشارات سرازیر می شه بدجور به کسبیده… متاسفم برای فرهنگ این مملکت که جووناش برای سری تو سرا درآوردن طعمه ی این اشخاص سودجو می شن می سپارمشون به همون خدایی که در همه حال حاضر و ناظر اعمال ماست

 2. آرام روبرویم غزل میخواند….
  نه کلمات را می فهمیدم نه سخن شیرین همشگی اش را ،فقط به او نگاه می کردم .نمیدانم؛ بحث ،بحث سیاسی نیست که نظر بدهم ؛بحث، بحث معنوی نیست احضار سخن گویم؛بحث ؛ بحث دل است .بحث عاشقی ‌.
  بحث او که می شود که می شود بلبلان احترامش غرل می سرایند و درختان در دستان جنگل به اُبهتش می لرزند و ماه برای زیبایی رخسارش در خجل خود میان ابرها پنهان می شود …
  آری عشق چنین عظیم است که نتیجه این تسلیمی سکوت کائنات است…
  آرام انگشتان حلقه شده ام را از میان فنجان بیرون آوردم و به او نگاه کردم. چشمانم که به چشمان ستاره باران او افتاد آرام سرش را نزدیک تر آورد و گفت ( آن طبیبی که مرا دید و ندادم درمان خوب داند که دوای دل من دیدار است) و این من هستم که همچون بخار قهوه ام از خجالت در میان آغوش آسمان غرق شدم…

 3. جشنواره فاخته بسیار عالی و مبارک بود.ممنون از همه دست اندرکاران و زحمت کشان این مسابقه که به حمایت از نویسندگانی مثل ما همت گماشتند و علیرغم محدودیت مالی، از ما حمایت کردند برای چاپ کتاب و اثراتمون. ممنون از همه مدیران این مجموعه که بدون هیچ هزینه ای حامی و پشتیبان استعداد ما شدند و یک کتاب از من به رایگان چاپ کردن برام.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.