دومین جشنواره مد و رسانه با محور فرهنگ و اقتصاد

0

به گزارش «فارسی مچ»، از سوی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، جزئیات فراخوان دومین دوره جشنواره مد و رسانه با دو محور مد و فرهنگ و مد و اقتصاد اعلام شد.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ، برای دومین سال پیاپی، جشنواره مد و رسانه به همت کارگروه‌ ساماندهی مد و لباس کشور برگزار می‌شود.

مطبوعات و خبرگزاری‌ها، اخبار رادیویی و تلویزیونی، هنرهای رسانه‌ای، طنز اجتماعی و شبکه‌های مجازی و اینترنتی قالب‌های ارسال آثار به این جشنواره هستند که علاقه‌مندان در هر بخش می‌توانند آثار خود را در زیرشاخه‌های موضوعی مختلف ارسال کنند.

در مقدمه فراخوان دومین جشنواره مد و رسانه آمده است: نقش رسانه‌ها در دنیای مدرن، نقشی مهم، بی‌بدیل و انکارناپذیر است. خبررسانی به روز، تأثیرگذاری، ترویج و آموزش، از مهم‌ترین قابلیت‌هایی است که رسانه می‌تواند برای پویایی یک جامعه بر عهده بگیرد؛ آنچه امروزه و با ظهور رسانه‌های نسل سوم، تأثیر رسانه را پر رنگ‌تر کرده است، وجه تعاملی رسانه‌ها است که مخاطبان نیز در آفرینش یک رویداد می‌توانند نقش ایفا کنند.

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های فرهنگی کشور، بحث حوزه مد و لباس ایرانی اسلامی است. حوزه‌ای که لباس هم کالای فرهنگی است، هم نیازمند کار هنری، علمی و طراحی است و هم رویکرد تولید و مزیت سازی اقتصادی دارد. لذا با چنین تنوع و رویکردهایی می‌توان به «جامعه زیبا پوش» دست یافت.

بنیاد ملی مد و لباس زیر نظر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، پس از برگزاری شش دوره تقدیر از فعالان رسانه‌ها در بخش فرهنگی هنری جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر و نخستین دوره جشنواره مد و رسانه، به منظور دستیابی به الگوی مناسبی از تعامل با رسانه‌ها و نیز برای پاسداشت نقش بی‌بدیل رسانه‌ها در عرصه‌های گوناگون مد و لباس و مشارکت مؤثر اصحاب رسانه و تقویت تعامل طراحان، تولیدکنندگان، و مدیران سیاست‌گذار حوزه مد با رسانه‌ها، دومین جشنواره مد و رسانه را طی پاییز ۹۸ برگزار می‌کند.

تبیین مفهوم مد و سند ملی لباس، تبیین لباس به عنوان کالای فرهنگی، فرهنگسازی مد و افزایش سواد مد در جامعه، تقویت و افزایش بهره وری از هنر ـ صنعت مد ایرانی اسلامی، ارتقای سواد فرهنگی و سبک پوشش بر پایه ارزش‌های اسلامی ایرانی، تجلیل از نقش اهالی رسانه در نقادی و هم‌افزایی حوزه مد و پوشش و افزایش نقش رسانه‌ها در مدپذیری مناسب جامعه اهداف برگزاری این جشنواره اعلام شده است.

به گزارش ایکنا؛ ۲۵ شهریورماه، آخرین مهلت ارسال آثار به این جشنواره است و آثاری می‌توانند در جشنواره شرکت کنند که از تاریخ اول فروردین‌ماه ۹۶ تا ۲۹ اسفند‌ماه ۹۷ تولید و پخش رسانه‌ای و یا چاپ شده باشند. ارائه گواهی پخش و چاپ از رسانه‌های مربوطه الزامی است.

همچنین تکمیل فرم ثبت‌نام در سامانه جشنواره یــا ارسال بــه نشانی  الکترونیکی moderesaneh@iranmode.com برای هر شرکت‌کننده الزامی است.

برای مشاهده جزئیات بیشتر فراخوان این جشنواره اینجا را کلیک کنید!

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.