انتشار فراخوان جشنواره «خانه بهار ۹۹» در مشهد

0

به گزارش «فارسی مچ»، یوسفی با اشاره به اینکه هنر فارغ از زمان و مکان است و آنچه بهترین است تلاش می‌کنیم برای شهروندان‌مان فراهم نماییم از انتشار فراخوان جشنواره«خانه بهار۹۹» خبر داد.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ، «صدرا یوسفی» امروز(سه شنبه ۲۵ تیر) در نشست خبری سومین جشنواره هنرهای شهری مشهد «خانه بهار ۹۹» گفت: تلاش می‌شود مشهد محور فعالیت‌های هنر شهری کشور شود و حلقه وصل بین هنرمندان و سایر مدیریت‌های شهری کلانشهرهای کشور باشد، معتقدیم مشهدی‌ها لایق بهترین‌ها هستند، پس مرزی برای خود در دعوت از هنرمندان قائل نیستیم، هنر فارغ از زمان و مکان است و آنچه بهترین است تلاش می‌کنیم برای شهروندان‌مان فراهم نماییم.

 

رئیس اداره هنری معاونت فرهنگی و هنری سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد با اشاره به اینکه شهرداری مشهد مدت ۱۲ سال است که در زمینه استقبال از بهار فعالیت خود را آغاز کرده، افزود: این مهم با پیگیری رویکرد جشنواره هنرهای شهری طی ۲ سال گذشته ادامه یافته و هنرمندان به خلق و ایجاد آثار و آرایه های هنری در سطح شهر پرداخته‌اند.

 

وی با اشاره به اینکه جشنواره سال ۹۹ دارای ۳ رویکرد ویژه است، گفت: مشهدالرضا (ع) شهر زیارت و معنویت عنوان اولین رویکرد جشنواره است که در آن تلاش می‌شود به موضوعات هویت معنوی شهر بپردازیم و آثاری در این زمینه ارائه کنیم.

 

یوسفی خاطرنشان کرد: رویکرد دیگر این جشنواره «من مشهد را دوست دارم» است، در این نگاه موضوعات مرتبط با محیط زیست و ایجاد فضایی بهتر برای شهروندان مورد تاکید است تا همه ما شهر را به عنوان یک شهروند بیشتر دوست داشته باشیم.

 

وی با بیان اینکه رویکرد شهر بهار یا بخش گلستان نیز تدارک دیده شده است. چرا که مشهد با فضا آرایی شهری در آستانه نوروز تبدیل به گلستان می‌شود، گفت:نگاه ما پرداختن به المان‌هایی است که دوام بیشتری خواهند داشت و از آنچه به عنوان سرمایه در حوزه یادمانی سخن به میان می‌آید، بهره بیشتری ببریم.

 

رئیس اداره هنری معاونت فرهنگی و هنری سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد یادآور شد: با توجه به هماهنگی با سازمان پارک‌ها و فضای سبز طی فراخوان خانه بهار ۹۹، آنچه به طراحی و فضاهای هنری شهر باز می‌گردد، سازمان پارک‌ها آن را متقبل خواهد شد.

 

وی در خصوص بخش دیوارنگاری‌های شهری با اشاره به اینکه در این بخش به ارائه نقاشی دیواری در سطح شهر می‌پردازیم و امسال ۴ محور اصلی نقاشی دیواری را مطرح کردیم، افزود:آذین‌بندی بخش دیگری است که درصدد هستیم فضاهای شهری را با این مهم فعال‌تر کنیم. در واقع نیاز اصلی شهر را به عنوان مطالبه شهروندان در این بخش دیده‌ایم. در عین حال به موضوع هنرهای نمایشی با نگاه ‌تر خواهیم پرداخت.

 

یوسفی با بیان اینکه بخش گرافیک شهری به جشنواره سال آینده اضافه شده، گفت: بدنه اتوبوس‌ها، قطارها و غیره در این زمینه مورد استفاده قرار می‌گیرد همچنین هنرمندان فرصت دارند تا ابتدای آبان ماه سال ۹۸ آثار خود را به بخش اصلی جشنواره ارسال کنند همچنین در بخش گل‌آرایی نیز تا هفتم شهریورماه ۹۸ فرصت باقی است تا آثار هنرمندان دریافت شود.

 

رئیس اداره هنری معاونت فرهنگی و هنری سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد با اشاره به اینکه بخش دانشگاهی امسال به جشنواره افزوده شده، توضیح داد: در این بخش پروژه‌های دانشجویی و نقد و بررسی پایان‌نامه‌ها با موضوعات هنر شهری صورت می‌گیرد و از ظرفیت دانشگاه‌ها به منظور زیباسازی شهر استفاده خواهد شد.

 

یوسفی بیان کرد: ظرفیت دانشگاه‌های هنر در مشهد و سایر شهرها فرصت مناسبی فراهم می‌آورد تا هنر را به فضاهای شهری پیوند بزند، در این راستا تفاهم‌نامه‌ای بین شهرداری مشهد و دانشگاه هنر منعقد شد تا ظرفیت دانشگاهی به کمک جشنواره بیاید.

 

وی در خصوص بخش جنبی جشنواره با موضوع بین‌الملل، اظهار کرد: فراخوان جشنواره بهار ۹۹ همزمان با انتشار در داخل کشور، برای مراکز مهم هنری جهان به ویژه شهرهای بزرگ جهان ارسال می‌شود و از تجربیات شهرهای دیگر در این زمینه استفاده خواهد شد.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.