مسابقه وصایای شهدای استان گیلان با عنوان بهار قلب ها

0
به گزارش «فارسی مچ»، مسابقه وصایای شهدای استان گیلان با عنوان «بهار قلب ها» بمناسبت ماه مبارک رمضان برگزار می کند.
به گزارش خبرنگار فارسی مچ، همزمان با شروع ماه مبارک رمضان مسابقه «بهار قلب ها» مطالعه وصایای شهدای استان گیلان با موضوع شهدای قرآنی توسط معاونت فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان برگزار می شود.
راهنمای شرکت کنندگان در مسابقه؛
۱- گزیده وصیت نامه شهدا را به صورت کامل بخوانید و بعد در پاسخنامه جواب درست را انتخاب کنید.
۲- پاسخ ها از طریق گزینه ها انتخاب کنید و در انتها ارسال فرم را بزنید.
۳-اطلاعاتی که در فرم از شما خواسته شده دقیقا پر کنید زیرا در صورت استفاده از اطلاعات غلط، جوایز برای شما ارسال نخواهد شد و به نفر بعدی ارسال خواهد شد.
۴- هر شخص می تواند فقط یکبار در مسابقه شرکت کند.
گزیده وصیت نامه شهدای استان گیلان با موضوع شهدای قرآنی:
۱- شهید علی نجفی کومله:
ای انسانهای مومن و بهوش باشید که امروز اسلام احتیاج مبرم به کار و کوشش و فعالیت شماها نیاز دارد.
اگر امروز برای اسلام خدمت نکنید و از این انقلاب که لحظه لحظه آن را با خون شهیدان مان تثبیت کرده ایم حمایت و پشتیبانی نکنید زمانی فرا خواهد رسید که همگی افسوس و حسرت خواهید برد که ای کاش در راه اهداف انقلاب و اسلام جانفشانی کرده بودیم.
اشتباهات و ضعف و ناتوانی من و دیگر برادران حزب ا… را به حساب انقلاب و اسلام نیاورید بلکه این ضعف و ناتوانی از خودمان سر چشمه میگیرد.
ما بچه های حزب الهی نه برای مقام و منصب و هیچ ارزش این دنیائی از این انقلاب حمایت و پشتیبانی نمی کنیم بلکه بخاطر حقانیت این انقلاب و دینی که این انقلاب و اسلام و خون شهدا نسبت به ما دارد از انقلاب و حمایت و پشتیبانی می کنیم.
میخواهم که متکی به اسلام شوید و از امام اطاعت کنید و از فرهنگهای غربی و شرقی دست بردارید که عامل نابودی ما در طول تاریخ همین متکی بودن به فرهنگهای بیگانه بوده است
ما باید فدای انقلاب و اسلام بشویم ما جز اینکه از انقلاب حمایت کنیم و در راه اهداف انسانی و اسلام او فدا شویم راه دیگری نداریم.
۲- شهید گداعلی خوش روش:
از خداوند متعال خواستارم که ما به کارهائی وادارد که رضا وخشنودی او در آنست وما را از کارهای که باعث سخط وخشم اوست باز دارد واعمال ما را مبدل به بهترین اعمال صالحه ونیت ما را مبدل به خالصترین نیت وهمچنین صبروتحمل وشکیبائی در برابر مصیبتها، رنجها وسختیهای دنیا به ما عنایت فرماید تا بتوانیم در سرای آخرت آسوده خاطر باشیم واز عذاب دردناکش در امان
به عزت و ارجمندی دنیا وفخر کردن در آن دل نبندید وبزیور و نعمت آن فریفته نگشته خوشحال نشوید وازسختی ورنج آن فغان وزاری نکنید ، زیرا زیور ونعمت آن فانی می گردد وسختی ورنج آن تمام میشود.
خردمند کسی است که به دنیائی که همه چیز ان موقت است دل نبندد.
۳- شهید محمد پورطاعتی:
خداوندا بار سنگین گناهان بر دوشم سنگینی می کند و پیدا نمی کنم کسی جز تو که گناهانم را بیامرزد و زشتی هایم را بپوشاند.
نکند که در برابر مشکلات خسته و ملول شوید که در راه خدا خستگی معنا ندارد.
بفرموده قرآن آگاه باشید که بهتر توشه راه پرخطر آخرت تقوا است
به خانواده های عزیز و بزرگوار شهدا بگویم که صبر کنید بر فراق عزیزانتان که اجر عظیمی در انتظارتان هست.
۴- شهید فیض اله لایق برحق:
در تمام کارهای خود خدا را در نظر داشته باشید و تمام اعمال و گفتار و وظایف خود را فقط و فقط برای رضای خداوند انجام دهید و در کارهایتان تقوی پیشه کنید و سعی کنید همانند گذشته از هوای نفس و شیطان ها که در هنگام کارها در پیش انسان ظاهر می شوند دوری نمایید.
وحدت خود را همچنان حفظ کنید و سعی کنید از هر گونه اختلاف و تفرقه خودداری نمائید، زیرا از این موقعیت فرصت طلبان و دشمنان انقلاب به خوبی سوء استفاده کرده و کارهای شیطانی خود را بر علیه انقلاب انجام می دهند
به دیانت تنها و یا سیاست تنها نچسبید بلکه هر دو را دنبال کنید زیرا چسبیدن به هر کدام و رها کردن دیگری باعث شکست می شود.
به یاد تمام شهدا باشید و راه آنها را ادامه دهید
۵- شهید اسماعیل پاکزاد:
استغفار و دعا را از یاد نبرید که بهترین درمانها برای تسکین دردهاست وهمیشه بیاد خدا باشید و در راه خدا قدم بردارید و هرگز دشمنان بین شما تفرقه نیندازند – و شما از روحانیت متعهد جدا نکنند که اگر چنین کردند روز بدبختی مسلمانان و روز جشن ابر قدرتهاست .
صداقت و اخلاص خود را همچنان حفظ کنید.
۶- شهید شهرام حسین زاده
نهال دل را با تلاوت و ذکر قرآن بارور سازید وبه مراسم سوگوارى اهمیت دهید . زیرا هرچه داریم از این مجالس است
مساجد را پرکنید و وحدت و یکپارچگى را حفظ  و اختلاف را در اندازید باشد که خداوند همه را هدایت فرماید.
پروردگارا نیک مى دانى که عارف نیم تا چون عارفان سخن گویم اما همین نکته را بس، هر  که تو را یافت دست از غیر تو برید و تو گوشه چشمى بدو انداختى واو اسماعیل گونه به زیر خنجر ابراهیم به قربانى ایستاد و سر در مسلخ عشقت نهاد.
۷- غلامحسین زمانی:
امروز باید اسلام را یاری کرد اسلامی که به گفته امام عزیزمان امانتی است که بدست من و شما سپرده شده است امروز روز مبارزه و جهاد است روزی است که خدا می خواهد بنده اش را امتحان کند چه افتخاری بالاتر از این می تواند باشد که از این آزمایش سر افراز بیرون بیائیم چه چیزی را می توانیم با وعده روح خدا ـ روح ا… قیاس کنیم آنجا که می فرمایند اگر کشته شدید سعادتمندید و اگر پیروز شدید باز سعادتمندید.
با مردم به مهربانی و ملاطفت رفتار کنید و سعی کنید خودتان را خدمتگزار مردم بدانید.
با دشمنان اسلام سازش نکنید.
از کارهای خیر همیشه استقبال کنید.
در حفظ اسلام کوشا باشید.
بار الها ـ معبودا ـ قفسهایم را بشکن ـ زنجیرهایم را پاره کن تا به سوی تو پر بکشم پروازم بیاموز ـ سخت دل شکسته ام دلم به تنگ آمده زنجیرها آزارم می دهد از نور روشنائیم بخش تا از ظلمات خارج گردم. چگونه سپاست گویم ای تنها سزاوار ستایش که سخت عاجزم
خداوند انشاءا… اعمال ما را قبول کند و عاقبت ما را ختم به خیر گرداند.
 نمازتان را در اول وقت بخوانید تمام انسانیت و ارزش مادر این نماز است.
۸- شهید فتحعلی فردی:
باید پشتیبان ولایت فقیه و یارو یاور امام امت باشید و هر گز لحظه ای از او جدا نشوید که لحظه ای غافل بودن و جدا شدن از رهبر موجب لطمه خوردن به انقلاب و اسلام است.
خواهر تو باید حفظ حجابت را زینت خود بدانی.
در هر موقعیّتی پشتیبان ولایت فقیه و راهرو امام امت باشید تا از راه راست و مستقیم انحراف پیدا نکنید و ایمان و اخلاق در طریقت حق داشته باشید که دشمن اسلام بسیار کینه توز و انتقام جو است و همواره کثیرالالتفات باشید تا دشمن نتواند ضربه خود را بر صفوف متحد شما وارد کند.
۹- شهید سیدجلیل حسینی:
خدایا تنها تو هستی که میتوانی پرونده ام را پوشیده نگهداری ، خدا اگر تو کمکم نکنی به کی پناه برم، بهرکه پناه برم همه را محتاج و نیازمند درگاه تو بینم و فقط توئی که بی نیازی( ا… الصمد)
دعا و قرآن زیاد بخوانید و لازمهء خواندن قرآن ، آشنا شدن بزبان قرآن و یادگرفتن زبان عربی و قرائت عربی است چون هر چه داریم از قرآن و اهل بیت است سعی کنید هر هفته سری بر مزار شهدا بزنید و در مجالس دعای کمیل و توسل .. شرکت جوئید و آنچه را دوست دارید برای خدا دوست بدارید و آنچه را دشمن، باز برای خدا دشمن بدارید.
۱۰- شهید رحمت دادرس:
پروردگارا ،کریما، رحیما،محبوب محبان، ای معشوق عاشقان ای پناه بی پناهان ای درمان درد دردمندان ، کدام جستجوگر به جستجویت برخواست و ترانیافت و کدام عشق دلباخته به درگاه لطف آمد و به وصال تو نرسید آنانکه در این دریای پر خروش حیاط به جستجویت برخواستند ترا یافتند و آنانکه به عشق دیدارت با پای دل به سویت آمدند با دیده جان به دیدارت نائل شدند پروردگارا قلب ما را از عشقت بسوزان،لبریز کن تا سوزش گلوله ها درکام ما شیرین گردد.
پروردگارا من از شدت سرور میسوزم میلرزم ،شرمزده ام و نمیدانم که با کدام اخلاص ترا صدا زنم مالی ندارم، ملکی ندارم درویشم ،بی چیزم،فقط قلبی سوزان دارم که آن را تقدیم کرده ام و جانم ناچیزتر از آنست که برای تقدیم آن که بخواهم منتی بگذارم جانم که چیزی نیست
ای مردم گول دنیا نخورید که دنیا محل گذراست و دلخوش به این زندگانی دنیا نباشید همانطور که بیست سال یا کم و بیش از شما گذشته است بقیه اوقات هم طبیعتاً از پی هم میروند
ای مسئولان محترم وای اقشار حزب ا… نسبت به فسادهای اجتماعی،بد حجابی و قمار و مواد مخدر راحت نگذرید تا میتوانید تلاش نمائید و این عوامل را از جامعه پاک اسلامی مان که هر روز با خون جوانان از بهترین عزیزان بیمه شده پاکیزه و تمیز نمائید.
جوایز: به ۵ نفر از شرکت کنندگان که جواب صحیح دهند طبق قرعه جوایز نفیسی اهدا می شود.
آخرین مهلت شرکت در مسابقه: آخر ماه مبارک رمضان
فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.