انتشار فراخوان دومین جشنواره ساخت فانوسِ رمضان

0

به گزارش «فارسی مچ»، فراخوان دومین جشنواره هنری استانی ساخت فانوسِ رمضان به‌عنوان یکی از برنامه‌های ویژه ماه رمضان در سطح استان خوزستان منتشر شد.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ، دومین جشنواره استانی فانوس با حمایت «سازمان زیباسازی شهرداری اهواز» در راستای برنامه‌های ویژه ماه رمضان برگزار می‌شود. پیش از این سال ۹۶ اولین جشنواره ساخت فانوس برگزار شده بود و اکنون این جشنواره برای دومین بار فعال شده است.
بر اساس این گزارش در این فراخوان کودکان و نوجوانان علاقه‌مند خوزستانی تا ۹ خرداد ماه فرصت دارند سازه‌های فانوس خود را بسازند.
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان حامی این جشنواره، در مراکزِ کانون پرورش فکری شهرستان‌ها اقدام به برپایی کارگاه ساخت فانوس رمضانی می‌کند. علاقمندان در شهرستان‌ها می‌توانند فانوس‌های خود را به مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانانِ شهرشان تحویل دهند.

شرکت‌کنندگان می‌توانند فانوس‌های مورد نظرشان را طبق خلاقیتی که دارند با هر نوع مواد، بسازند اما پیشنهاد می‌شود با توجه به تفاهم‌نامه منعقد شده با شهرداری اهواز که بر اساس آن برترین فانوس‌های ساخته شده در این جشنواره که شرایط لازم را داشته باشند در سطح شهر نصب می‌شوند؛ پیشنهاد می‌شود فانوس‌هایی ساخته شود که در آنها چراغ نصب شده باشد تا بتوان از آن‌ها در سطح شهر استفاده کرد.
در جهان اسلام فانوس یک نماد مشترک برای ماه رمضان است و در گذشته که سیستم برق شهری و روستایی وجود نداشت مردم با فانوس به پیشواز ماه رمضان می‌رفتند به طوری که عده‌ای از افراد در حالی که فانوس به دست داشتند مردم را برای سحر از خواب بیدار می‌کردند و در این خصوص برگزاری جشنواره فانوس باهدف معرفی این نماد برگزار می‌شود.
بنابر اعلام دبیرخانه جشنواره فانوسِ رمضانی، همه مشارکت کنندگان در این دوره از جشنواره به عنوان برنده جشنواره معرفی و همه جایزه دریافت می‌کنند. برای تحویلِ فانوس‌ها با دبیرخانه جشنواره تماس بگیرید.
آدرس دبیرخانه این جشنواره نیز واقع در «اهواز، ۳۰ متری، خیابان وکیلی، نبش خیابان مسلم، پلاک ۱۱۵، کانون تبلیغاتی هدف» است و شماره‌های تماس ۰۹۱۶۹۱۴۵۹۴۴ و ۰۹۰۳۵۹۳۷۱۶۱ برای هماهنگی این جشنواره اعلام شده‌اند.
فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.