انتشار فراخوان جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران

0

به گزارش «فارسی مچ»، سیزدهمین جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران با هدف رشد فرهنگ، سنن، آداب و رسوم بومی و بهره‌برداری از این دستاوردها برای ترویج گردشگری و ایجاد اشتغال در شهرستان اهر برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ، «علی محرمی» امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به انتشار فراخوان سیزدهمین جشنواره تئاتر ارسباران در سه بخش و یازده محور، اظهار داشت: سیزدهمین جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران با هدف اشاعه هنر تئاتر و تقویت آن، رشد فرهنگ و سنن و آداب و رسوم بومی و بهره‌برداری از این دستاوردها برای ترویج گردشگری و ایجاد اشتغال در اهر برگزار می‌شود.

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: سیزدهمین جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران از ٢۶ تا ٢٩ مرداد ماه ١٣٩٨ توسط انجمن هنرهای نمایشی شهرستان اهر و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان با همکاری و حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی و انجمن هنرهای نمایشی استان در شهرستان اهر برگزار می شود.

وی افزود: این جشنواره در محورهای ارسباران در تاریخ، وقایع، شخصیت های تاریخی و مذهبی، آداب و سنن، رونق تولید (تولید و اشتغال با کالای ایرانی)، فرهنگ ایثار و شهادت، فرهنگ و سنن بومی و محلی، کودکان کار و خیابان، اخلاق و دین مداری، جهان عاری از جنگ و تروریسم، کتاب و کتاب خوانی، محیط زیست، اصلاح الگوی تغذیه برای حفظ و ارتقاء سلامت و مصرف صحیح نعمت های خداوندی (آب، برق، گاز) برگزار می‌شود.

وی گفت: معرفی ارسباران در گذر تاریخ، شخصیت‌های تاثیرگذار ارسباران در تاریخ، آداب و رسوم ارسباران و ارسباران و دنیای مدرن به عنوان موضوع های ویژه این جشنواره هستند که در این بخش گستره پذیرش بصورت سراسری خواهد بود و آثار تولید شده با این موضوعات مورد حمایت ویژه جشنواره قرار خواهد گرفت.

محرمی افزود: این جشنواره شامل بخش های آیینی و سنتی، صحنه ای، فضای باز (خیابانی، کاربردی، محیطی) است که در بخش آیینی و سنتی، این بخش ویژه نمایش‌هایی است که با نگاه خلاقانه به آیین‌ها و سنن اقوام مختلف ایران اسلامی، براساس فرهنگ بومی و محلی، خرده فرهنگ‌ها و بازی های محلی پرداخته باشند و این بخش به صورت غیررقابتی برگزار خواهد شد.

وی گفت: در بخش یاد شده محدودیتی از لحاظ زمانی وجود ندارد و کارهای ارایه شده باید متناسب اجرا در فضای باز باشد.  در بخش صحنه‌ای و فضای باز (خیابانی، کاربردی و محیطی)، این بخش بصورت رقابتی برگزار می شود و آثار ارایه شده به جشنواره باید در حیطه نمایش‌های کوتاه (کمتر از ١۵ دقیقه) قرار داشته باشد.

محرمی یادآور شد: تمام گروه‌های راه یافته به جشنواره، علاوه بر اجرای ویژه داوری، ملزم به پنج اجرای عمومی در شهرها و روستاهای منطقه به انتخاب دبیرخانه هستند.

به گفته وی علاقه‌مندان می‌توانند تا اول مردادماه ١٣٩٨ آثار خود را به دبیرخانه جشنواره واقع در آذربایجان‌شرقی، شهرستان اهر، خیابان رسالت بالاتر از باشگاه کوثر، تپه دیزلیش، مجتمع فرهنگی و هنری شهرستان اهر، دبیرخانه دایمی جشنواره سراسری تئاترهای کوتاه ارسباران (قره داغ) و یا دفتر تهران واقع در میدان انقلاب، خیابان آزادی، جنب مترو انقلاب، بن بست قائم مقام، پلاک ١، طبقه ٣، ارسال کنند.

 

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.