فراخوان سی امین جشنواره تئاتر استان کردستان

0

به گزارش «فارسی مچ»، فراخوان سی امین جشنواره تئاتر استان کردستان با حضور مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران و اعضای هیئت مدیره این انجمن در استان در مجتمع فجر سنندج اعلام و از پوستر آن رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، دبیر سی امین جشنواره تئاتر استان کردستان در مراسم رونمایی از پوستر این جشنواره و اعلام فراخوان آن اظهار داشت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن هنرهای نمایشی استان کردستان، در راستای اهداف فرهنگی و هنری خود و ضمن تاکید بر تولید آثار ارزشمند مطابق با شأن و پیشینه‌ی درخشان تئاتر در این استان فرهنگی سی امین جشنواره تئاتر استانی را برگزار می‌کند.

شهرام میرزایی با اشاره به اهداف جشنواره تئاتر استانی گفت: کشف و شناسایی استعدادهای مؤثر در پیشرفت تئاتر استان، حمایت از گروه‌های نمایشی جهت تولید آثار ارزشمند و اجرای عمومی در سطح استان و تعامل و همفکری هنرمندان جوان و پیشکسوت از جمله اهداف این دوره از جشنواره تئاتر استانی است.

وی با بیان اینکه موضوع نمایش‌های جشنواره آزاد است، افزود: مضامین دینی متکی بر خلاقیت و نوآوری، پرداختن به موضوعات اجتماعی، احیا نمودن نمایش‌های آئینی و سنتی، متون نمایشی ایرانی و به ویژه آثار هنرمندان بومی و جوان در اولویت انتخاب خواهند بود.

دبیر سی امین جشنواره تئاتر استان کردستان با اشاره به بخش‌های جشنواره ادامه داد: بخش‌های مسابقه (صحنه)، عکس، نمایش‌های رادیویی، همایش آسیب شناسی تئاتر استان از جمله بخش‌های سی امین دوره جشنواره تئاتر استان کردستان است.

میرزایی یادآور شد: بخش اصلی جشنواره مختص نمایش‌های صحنه‌ای است که به صورت رقابتی برگزار می‌شود و تمامی نمایش‌هایی که از اول شهریور سال ٩٧ تا اول آبان سال جاری تولید و اجرای عمومی شده باشند می‌توانند متقاضی حضور در این بخش جشنواره شوند.

وی به بخش عکس این جشنواره اشاره کرد و بیان کرد: در این بخش از هنرمندان عکاس استان دعوت به عمل می‌شود تا ضمن اعلام آمادگی و عکاسی از نمایش‌های اجرا شده در سی امین جشنواره تئاتر استانی، در جشنواره حضور یابند و به اثر برگزیده از سوی هیئت انتخاب در این بخش معرفی و تقدیر خواهند شد.

دبیر سی امین جشنواره تئاتر استان کردستان گفت: در بخش نمایش‌های رادیویی که از اول فروردین سال ٩٧ تا اول مهر سال ٩٨ به دو زبان فارسی یا کردی تولید شده باشند می‌توانند با ارسال فایل صوتی کامل اثر به دبیرخانه جشنواره، متقاضی حضور در جشنواره شوند.

میرزایی بخش همایش آسیب شناسی تئاتر کردستان را شامل یافته‌های پژوهشی در حوزه تئاتر استان اعلام کرد و اظهار داشت: این بخش به مقالات علمی و پایان نامه‌های موضوعی اختصاص دارد و متقاضیان حضور در این بخش می‌توانند آثار خود را تا پایان مرداد ماه ٩٨ به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.

وی به شرایط و مدارک مورد نیاز جهت شرکت در جشنواره نیز اشاره کرد و افزود: آثار نمایشی متقاضی صرفاً می‌بایست ایرانی باشند و متون اقتباسی نیز می‌توانند در بخش رقابتی حضور یابند.

دبیر سی امین جشنواره تئاتر استان کردستان ادامه داد: کلیه گروه‌های نمایشی متقاضی حضور در جشنواره می‌بایست تا پیش از زمان بازبینی جشنواره، اجرای عمومی خود (حداقل پنج اجرا در شهرستان‌ها و حداقل هفت اجرا در مرکز استان) را به اتمام رسانده و تاییدیه اجرای عمومی و مجوز شورای نظارت، ارزشیابی و صدور پروانه نمایش را در مرحله بازبینی به دبیرخانه تحویل دهند.

میرزایی با بیان اینکه در جشنواره تئاتر استانی صرفاً نمایش‌های صحنه‌ای و رادیویی مورد داوری قرار خواهند گرفت، یادآور شد: نمایش‌های متقاضی حضور در جشنواره نباید توسط همان گروه (کارگردان – بازیگر) در بخش رقابتی دیگر جشنواره‌ها اعم از استانی، منطقه‌ای، سراسری و بین‌المللی شرکت کرده باشند و ارائه مجوز کتبی نویسنده اثر به دبیرخانه الزامی است.

وی با بیان اینکه علاقه مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با دبیرخانه این دوره از جشنواره تئاتر استان تماس حاصل نمایند، بیان کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده زمان اعلام نتایج بازبینی و معرفی نمایش‌های حاضر در جشنواره دوم آبان سال جاری تعیین و سی امین دوره جشنواره تئاتر استانی نیز در تاریخ ١٠ الی ١٢ آبان ماه برگزار خواهد شد.

دبیر سی امین جشنواره تئاتر استان کردستان حداکثر مهلت ارسال آثار (فایل صوتی) در بخش نمایش‌های رادیویی را ٢٠ مهر، حداکثر مهلت اعلام آمادگی عکاسان متقاضی جهت حضور در جشنواره را اول مهر، حداکثر مهلت ارائه آثار جهت حضور در همایش آسیب شناسی تئاتر کردستان را ٣١ مرداد و حداکثر مهلت ارسال تقاضای حضور در جشنواره به همراه یک نسخه از نمایشنامه را اول مهر ماه سال جاری اعلام کرد.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.