فراخوان دومین جشنواره داستان‌نویسی رضوی به زبان ترکی

0

به گزارش «فارسی مچ»، فراخوان دومین جشنواره ملی داستان‌نویسی رضوی به زبان ترکی در سه بخش داستان بلند و رمان، داستان کوتاه و داستانک منتشر شد.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ، به مناسبت میلاد امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س)، همزمان با دهه کرامت دومین جشنواره داستان‌نویسی رضوی به زبان ترکی توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان برگزار می‌شود.

طبق فراخوان منتشره این جشنواره در رده‌های سنی زیر ۱۵ سال، ۱۵ تا ۲۹ سال و بالای ۲۹ سال برگزار می‌شود.

هدف از برگزاری این جشنواره اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی از رهگذر داستان‌نویسی، گسترش فعالیت‌های فرهنگی، هنری و مذهبی، گرامیداشت تولید کنندگان و پدیدآورندگان آثار برتر فرهنگی، رضوی است.

محورهای جشنواره شامل سبک زندگی و سیره زندگی امام رضا (ع)، تعالیم و آموزه‌های رضوی با رویکرد کار و تلاش، رونق تولید و خدمت‌رسانی، آثار هجرت امام رضا (ع) به ایران، خاندان اصحاب و یاران امام رضا (ع)، فرهنگ زیارت، امام رضا (ع)؛ خانواده کودکان و نوجوانان است.

بخش‌های این جشنواره نیز شامل داستان بلند و رمان، داستان کوتاه، داستانک است.

طبق فراخوان اعلامی هر نویسنده مجاز به ارسال ۳ اثر به جشنواره بوده و داستان‌ها باید مطابق با اصول و موازین داستان‌نویسی باشد.

نوآوری در انتخاب موضوع و خلق داستان در اولویت بوده و عضویت در سایت و تکمیل مشخصات الزامی است و همچنین دبیرخانه جشنواره مجاز به چاپ و نشر آثار به صورت مکتوب، الکترونیکی و یا در فضای مجازی است.

آخرین مهلت ارسال به این جشنواره تا یکم تیرماه اعلام شده و داوری و اعلام نتایج نیز در ۱۵ تیرماه خواهد بود و مراسم اختتامیه در ۲۰ تیرماه برگزار می‌شود.

این جشنواره با همکاری بنیاد بین‌المللی فرهنگی امام رضا (ع)، معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار می‌شود.

ارسال آثار به جشنواره نیز از طریق سایت http://zajan.farhang.gov.ir انجام و ثبت‌نام الکترونیکی نیز از طریق آدرس portal-shamstoos.ir و زنجان میدان استقلال اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان «دبیرخانه جشنواره رضوی» انجام می‌شود

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.