فراخوان دهمین جشنواره شعر رضوی به زبان عربی

0

به گزارش «فارسی مچ»، جوروند، از انتشار فراخوان دهمین جشنواره شعر رضوی به زبان عربی (یادمان دعبل خزاعی) به میزبانی استان خوزستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ، «محمد جوروند»،اظهار کرد: فراخوان دهمین جشنواره شعر رضوی به زبان عربی (یادمان دعبل خزاعی) از سری برنامه‌های هفدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) در خوزستان منتشرشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، اضافه کرد: این جشنواره با همکاری بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) به مناسبت میلاد حضرت علی بن موسی الرضا (ع) و حضرت فاطمه معصومه (س) برگزار می شود.

وی با بیان اینکه این جشنواره در دو بخش اصلی و ویژه برگزار می شود، اضافه کرد: بخش اصلی شامل سیره و زندگی امام رضا (ع)، مناقب و صفات امام رضا (ع)، کرامات و فضیلت‌‌ها، جلوه‌های فرهنگ رضوی (علم، شفاعت، حلم، مهربانی، کرامت و …) است.

وی افزود: بخش ویژه جشنواره نیز شامل برگزاری نشست‌های علمی پژوهشی و ارائه مقالات درباره شاعرانی که به مدح، ثنا و مناقب امام رضا (ع) پرداخته‌اند: مانند دعبل خزاعی، ابن سکیت، ابونواس اهوازی؛ برگزاری نشست‌های شعرخوانی آثار شاعران دوره امام رضا (ع)؛ برگزاری جلسات مشاعره به زبان عربی و برپایی کاروان نمادین ورود امام رضا(ع) به ایران در شهرهای خرمشهر، بهبهان و دزفول است.

جوروند، با اشاره به اینکه ارسال آثار در همه سبک‌ها و قالب‌های شعر عربی (قصیده، غزل، ابوذیه، موال و …) آزاد است، تصریح کرد: اشعار باید از محتوای مناسب درباره مدح، ثنا و مناقب امام هشتم (ع) برخوردار و در کنگره و یا جشنواره شعر دیگری شرکت نکرده باشند.

وی با بیان اینکه برپایی کاروان نمادین ورود امام رضا (ع) به ایران (۱۲ تیر) همزمان با سالروز میلاد حضرت فاطمه معصومه (س)، برگزار می‌شود، عنوان کرد: مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره (۲۵ خرداد) همزمان با روز بزرگداشت حضرت احمد بن موسی شاهچراغ و تاریخ برگزاری جشنواره (۲۵ تیر) است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، با اشاره به اینکه شرکت در جشنواره بدون محدویت سنی است، ابراز کرد: شاعران مقیم خارج از کشور می‌توانند آثار خود را به همراه تقاضای شرکت در جشنواره به دفاتر رایزنی‌های فرهنگی و یا سفارت جمهوری اسلامی در آن کشور تحویل دهند و یا از طریق ایمیل ارسال کنند.

وی با بیان اینکه ثبت نام به صورت الکترونیک است و اشعار باید در پایگاه  Portal.shamstoos.irبارگذای شود، اذعان داشت: با توجه به محدودیت‌های موجود در استان خوزستان به دلیل وقوع سیل، اشعار در کاغذ A4 و در نرم افزار WORD2007 یا ۲۰۱۰ با فونت ۱۴ به همراه CD به دبیرخانه جشنواره به آدرس اهواز، امانیه، خابان فلسطین، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، معاونت فرهنگی، صندوق پستی ۴۳۸ ارسال شود.

 

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.