فراخوان سی و یکمین جشنواره تئاتر آذربایجان‌ شرقی

0

به گزارش «فارسی مچ»، رئیس انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی گفت: فراخوان سی و یکمین جشنواره تئاتر استان برای شرکت علاقه مندان در این جشنواره منتشر شد.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ، رجب‌ پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این جشنواره در راستای سیاست‌ های کلان فرهنگی و هنری به منظور کشف استعدادهای خلاق و ایجاد بستری مناسب برای رشد، هدایت و حمایت از گروه‌های تئاتر برگزار می شود.

وی اظهار داشت: این دوره از جشنواره در بخش تئاتر صحنه‌ ای برای انتخاب آثار برتر به منظور معرفی به دبیرخانه جشنواره فجر برگزار خواهد شد.
رئیس انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی یادآوری کرد: متون اورجینال و متون محلی یا برگرفته از ادبیات ملی و فرهنگ و سنن و آداب و رسوم بومی، توسعه فرهنگ اقامه نماز، مذهبی، حمایت از تولید ملی، حجاب و عفاف، دفاع مقدس و انقلاب اسلامی و توجه به مضامین اجتماعی فرهنگی و انسانی از موضوعات این جشنواره است.
رجب پور ادامه داد: متون شرکت کننده در بخش رقابتی که برگزیده آن به دبیرخانه جشنواره فجر معرفی خواهد شد، باید ایرانی بوده و انتخاب موضوع آزاد است.
وی گفت: متون اقتباسی (آداپته ایرانی شده ) منوط به ذکر دقیق مشخصات صاحب اصلی اثر، نوع اقتباس (آزاد، وفادارانه و یا نگاهی به متن و …) و با اخذ مجوز تایید از نویسنده یا ناشر و مترجم به صورتی که حقوق معنوی و مادی صاحب اثر حفظ شود، می ‌تواند در بخش رقابتی جشنواره حضور داشته باشد.

دبیر سی و یکمین جشنواره تئاتر استانی آذربایجان شرقی اظهار داشت: آن دسته از گروه‌های تئاتر متقاضی حضور در جشنواره تئاتر استانی که در فاصله زمانی مهر ١٣٩٧ تا قبل از شروع بازبینی آثار خود را حداقل ۵ شب به اجرای عمومی گذاشته باشند، می‌ توانند در جشنواره شرکت کند.

رجب پور افزود: برای شرکت گروه های تئاتری در این جشنواره مناطق پنچ ‌گانه استانی تعیین شده که منطقه مرکزی شامل تبریز، سردرود و باسمنج، منطقه ٢ (جنوب غربی استان) شامل شهرستان های آذرشهر، عجبشیر،‌ بناب، ملکان، مراغه و اسکو، منطقه٣ ( شمال غربی استان ) شامل شهرستان های مرند، شبستر و جلفا است.
وی گفت: منطقه ۴ (جنوب شرقی استان ) شامل شهرستان های هشترود، چاراو یماق، بستان آباد، سراب و میانه و منطقه ۵ (شمال شرقی استان) شامل شهرستان های ورزقان، هریس، کلیبر، خدا آفرین، اهر و هوراند است و هنرمندان باید آثار خود را به دبیر خانه مستقر در مناطق خود ارسال کند.
رجب پور افزود: اعلام نتایج ارزیابی و بازبینی نهائی آثار ٢٢ آبان ١٣٩٨ و زمان برگزاری جشنواره ٢٧ تا ٣٠ همین ماه است.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.