فراخوان جشنواره ملی حکمت و نیایش

0

به گزارش «فارسی مچ»، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران گفت: جشنواره ملی حکمت و نیایش با محوریت نهج البلاغه و صحیفه سجادیه در قالب جشنواره‌های آیات در استان تهران برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ، احد جاودانی اظهار کرد: این جشنواره با همکاری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای نخستین بار و با محتوای صرفاً عترت برگزار می‌شود.

وی هدف از برگزاری این جشنواره را معرفی آثار برتر پژوهشی، علمی و ادبی دانست و افزود: این جشنواره کمک شایانی در راستای فعال‌تر شدن محققان، ادیبان، هنرمندان، مؤسسات فرهنگی می‌کند.

جاودانی خاطرنشان کرد: تقویت مبانی دینی و بنیان‌های اخلاقی با محوریت نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه، ترغیب و حمایت پژوهشگران، استادان، هنرمندان و فعالان در حوزه معارف و مفاهیم عترت طاهره (ع)، تقویت گفتمان دینی در حوزه عترت (ع)، جریان‌سازی و رشد و رونق آثار پژوهشی، ادبی و هنری، توجه هرچه بیشتر محققان و پژوهشگران به فعالیت در عرصه‌های مختلف ادبی و هنری خواهد داشت.

وی ابراز امیدواری کرد با پشتیبانی مراکز علمی و حضور اساتید در این عرصه، جشنواره شاهد دریافت آثار برگزیده و حضور علاقه‌مندان باشد.

دبیر جشنواره حکمت و نیایش، بیان کرد: این جشنواره در بخش‌های پژوهشی‌، هنری و آواها و خوانش‌ها برگزار می‌شود.

به گفته جاودانی علاقه‌مندان می‌توانند در بخش پژوهشی با ارسال پایان نامه، رساله، کتاب، ترجمه و تصحیح نهج‌البلاغه و صحیفه‌سجادیه، شعر و داستان را به دبیرخانه ارسال کنند؛ همچنین در بخش هنری دبیرخانه جشنواره آثار خوش‌نویسی و پوستر، فیلم‌های داستانی، نماهنگ کوتاه و بلند را دریافت می‌کند.

وی افزود: در بخش آوایی نیز خطبه‌خوانی نهج‌البلاغه و نیایش‌خوانی صحیفه سجادیه اجرا می‌شود.

به گفته جاودانی، آثار باید مربوط به بازه زمانی ١٠ سال گذشته باشند و آثار مربوط به امسال نیز در بخش ویژه تقدیر می‌شود.

مهلت ارسال آثار پایان فروردین ماه سال ۹۸ است و علاقه‌مندان می‌توانند جهت شرکت در جشنواره حکمت و نیایش به سایت دبیرخانه جشنواره به نشانی www.hekmatoniayesh.com مراجعه کنند.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.