فراخوان جشنواره ملی حکمت و نیایش

0

به گزارش «فارسی مچ»، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران گفت: جشنواره ملی حکمت و نیایش با محوریت نهج البلاغه و صحیفه سجادیه در قالب جشنواره‌های آیات در استان تهران برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ، احد جاودانی اظهار کرد: این جشنواره با همکاری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای نخستین بار و با محتوای صرفاً عترت برگزار می‌شود.

وی هدف از برگزاری این جشنواره را معرفی آثار برتر پژوهشی، علمی و ادبی دانست و افزود: این جشنواره کمک شایانی در راستای فعال‌تر شدن محققان، ادیبان، هنرمندان، مؤسسات فرهنگی می‌کند.

جاودانی خاطرنشان کرد: تقویت مبانی دینی و بنیان‌های اخلاقی با محوریت نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه، ترغیب و حمایت پژوهشگران، استادان، هنرمندان و فعالان در حوزه معارف و مفاهیم عترت طاهره (ع)، تقویت گفتمان دینی در حوزه عترت (ع)، جریان‌سازی و رشد و رونق آثار پژوهشی، ادبی و هنری، توجه هرچه بیشتر محققان و پژوهشگران به فعالیت در عرصه‌های مختلف ادبی و هنری خواهد داشت.

وی ابراز امیدواری کرد با پشتیبانی مراکز علمی و حضور اساتید در این عرصه، جشنواره شاهد دریافت آثار برگزیده و حضور علاقه‌مندان باشد.

دبیر جشنواره حکمت و نیایش، بیان کرد: این جشنواره در بخش‌های پژوهشی‌، هنری و آواها و خوانش‌ها برگزار می‌شود.

به گفته جاودانی علاقه‌مندان می‌توانند در بخش پژوهشی با ارسال پایان نامه، رساله، کتاب، ترجمه و تصحیح نهج‌البلاغه و صحیفه‌سجادیه، شعر و داستان را به دبیرخانه ارسال کنند؛ همچنین در بخش هنری دبیرخانه جشنواره آثار خوش‌نویسی و پوستر، فیلم‌های داستانی، نماهنگ کوتاه و بلند را دریافت می‌کند.

وی افزود: در بخش آوایی نیز خطبه‌خوانی نهج‌البلاغه و نیایش‌خوانی صحیفه سجادیه اجرا می‌شود.

به گفته جاودانی، آثار باید مربوط به بازه زمانی ١٠ سال گذشته باشند و آثار مربوط به امسال نیز در بخش ویژه تقدیر می‌شود.

مهلت ارسال آثار پایان فروردین ماه سال ۹۸ است و علاقه‌مندان می‌توانند جهت شرکت در جشنواره حکمت و نیایش به سایت دبیرخانه جشنواره به نشانی www.hekmatoniayesh.com مراجعه کنند.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.