فراخوان ایده‌پردازی مسجدی برای مدیریت بحران

0

به گزارش «فارسی مچ»، باشگاه ایده‌پردازان مسجدی از ایده‌پردازان و فعالان مسجدی درخواست کرد که به ثبت ایده‌های خود در زمینه ظرفیت مساجد برای مدیریت بحران اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ، با توجه به وقوع سیل در استانهای گلستان و فارس، باشگاه ایده‌پردازان مجازی در شبکه‌های اجتماعی این گونه فراخوان داد: «باشگاه ایده پردازان مسجدی معتقد است که ایده‌پردازی حرکتی کاملاً اجتماعی است و ایده باید محصولی از کف جامعه باشد. این سیاست همواره در باشگاه ایده‌پردازان مسجدی بوده و هست. از همین رو با توجه به حادثه سیل اخیر و نقش‌آفرینی پررنگ برخی ‌مساجد شهرهای مختلف در جهت ‌حمایت، امدادرسانی، بسیج مردمی، مطالبه‌گری و…، باشگاه ایده پردازان مسجدی آستین بالا زده است تا این دانش خلق‌شده توسط مردم را جهت استفاده و آمادگی در حوادث احتمالی بعدی جمع‌آوری و ثبت کند.

چنانچه شما هم ایده‌ای در مسجدتان اجرا کردید یا در جریان ایده مؤثر مسجدی بودید، آن را به بام برسانید. خدا را چه دیده‌اید، شاید همین ایده کوچک شما، روزی جان مسلمانی را نجات داد».

علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت ایده خود به آدرس اینترنتی masjedidea.ir یا آیدی masjedidea@ در شبکه‌های اجتماعی مراجعه کنند.

بنابراین گزارش،مسجد اولین پایگاه مردمی در روستاها و مناطق محرومی است که معمولا از دیگر امکانات و نهادهای فرهنگی بی‌بهره هستند. از این رو مسجد می‌تواند در مدیریت فرهنگی و اجتماعی روستاها نقش مهمی را ایفا کند. مدیریت بحران روستایی از جمله این ظرفیت‌ها است.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.