انتشار فهرست برندگان سومین جشنواره فضل نبی

0

به گزارش «فارسی مچ»، اختتامیۀ سومین جشنواره سراسری فرهنگی هنری فضل نبی با موضوعِ مبعث پیامبر اسلام (ص) و یاد شاعر آئینی سفیدشهر، مولانا ملافضل‌علی نصرآبادی در تالار فرهنگ و ارشاد کاشان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ، سلطانی گفت این جشنواره با طلیعۀ پنجمین دهۀ پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در سه بخشِ شعر، دلنوشته و خوش نویسی، کار خود را شروع کرد و با استقبال بی‌نظیر هنرمندان در سراسر کشور روبه رو شد و در تمام سایت‌های ادبی، خبری و فضای مجازی، فراخوان آن به شکلی گسترده منتشر شد و مهلت دریافت آثار را تا دهم فروردین ماه تمدید کردیم.
دبیر علمی و مسئول کمیته داوران جشنواره فضل نبی گفت: بیش از ۴۰۰ اثر در هر سه شاخۀ هنریِ شعر، دلنوشته و خوشنویسی به دبیرخانه جشنواره رسید که در بخشِ شعر مجموعا ۲۷۰ اثر از ۱۴۲ شاعر دریافت شد و از این تعداد، بعد از پالایش اولیه و حذف آثار غیر مرتبط با موضوع جشنواره و ضعف از نظر تکنیک شعری، ۱۹۵ اثر از ۶۵ شاعر به مرحلۀ داوری راه پیدا کردند.
وی گسترۀ جغرافیاییِ آثار رسیده را از ۲۲ استان و ۳۴ شهر دانست و خاطرنشان کرد: شمالی ترین نقطه یعنی استان‌های گیلان و مازندران تا جنوبی ترین نقطه یعنی استان‌های بوشهر و هرمزگان و شرقی ترین نقطه یعنی استان‌های خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان تا غربی ترین نقطه یعنی استان‌های کرمانشاه و ایلام را شامل می‌شود.
سلطانی با تاکید بر اینکه مسولین باید این جشنواره را در سال‌های بعد از حالت سراسری خارج و توسعه بین‌المللی ببخشند تصریح کرد: شاعران فارسی زبان و فارسی سرایِ کشورهای بحرین، امارات و پاکستان هم در موضوع پیامبر اعظم (ص) شعر به دبیرخانۀ جشنواره ارسال کردند.

وی با اشاره به اینکه در بخش دلنوشته مجموعا ۷۰ اثر به دبیرخانه جشنواره رسیده است، اذعان داشت: این آثار از ۲۱ استان و ۲۸ شهر ایران برای شرکت در جشنواره فضل نبی به دبیرخانه ارسال شده اند که از این تعداد۴۰ اثر به مرحله داوری راه یافتند.
وی با بیان اینکه هیات داوران در دوازدهم فروردین ماه با بررسی دقیق و موشکافانه آثار برگزیده را اعلام کردند، عنوان کرد: در بخش شعر هیچ کدام از آثار به دلیل نرسیدن امتیاز به حد نصاب لازم، حائز رتبۀ اول نشد اما به دلیل کسب امتیاز یکسان، رتبۀ دوم به طور مشترک به دو اثر سروده شده توسط آقای علی فرزانه موحد از قم و آقای پویا اقرایی از اهواز رسید و جایگاه سوم به آقای سعید مبشر از قم اختصاص پیدا کرد و اثر آقای مجتبی رافعی از کاشان نیز به عنوان اثر شایستۀ تقدیر معرفی شد.

وی گفت: در بخش دلنوشته، آثار سرکار خانم مریم حقیقت از شیراز، رتبه اول و سرکار خانم سمیرا یکّه تاز از زرندیه استان مرکزی رتبه دوم و سرکار خانم محبوبه حسنی از سفید شهر رتبه سوم را به خود اختصاص دادند.
سلطانی ادامه داد: در بخش خوشنویسی نیز شاهد هنرنمایی‌های هنرمندان خوشنویس در رشته‌های مختلف بودیم که بعد از داوری آثار رسیده توسط استاد عباس ایجادی، دو اثر متعلق به آقای علیرضا یوسفی از کاشان و آقای سجاد حسینی از سفید شهر، حائز رتبۀ برتر شدند.

دبیر علمی و مسئول کمیته داوران جشنواره فضل نبی در ادمه از هنرمندان شرکت کننده در این جشنواره قدر‌دانی کرد و گفت: خداوند سبحان را شاکریم که بار دیگر توان خدمت رسانی، هرچند اندک، در راستایِ نشر و اعتلای نام عظیم پیامبر اکرم (ص) و سیرۀ نبوی ایشان و گرامیداشت نام و یاد شاعر مثنوی سرایِ حضرتش ملا فضلعلی نصرآبادی را نثارمان کرد.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.