مهلت ثبت نام مسابقه دانشگاه های جاده ابریشم

0

به گزارش «فارسی مچ»، مدیر دفتر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه اصفهان گفت: اردیبهشت سال آینده، آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه مسابقه نگارش و عکاسی شبکه دانشگاه های جاده ابریشم است.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ، شبکه دانشگاه های جاده ابریشم (SUN) با هدف توسعه روابط علمی و فرهنگی کشورهای در مسیر جاده ابریشم و تحکیم صلح و دوستی و احیای سنت های مشترک ملت ها در دانشگاه مطالعات خارجی هانکوک در کره جنوبی از سال ۲۰۱۵ تشکیل شد، در زمان حاضر ۷۸ دانشگاه و موسسه تحقیقاتی از ۳۰ کشور عضو این شبکه هستند.
سیدکمیل طیبی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: سومین مسابقه شعر و مقاله نویسی شبکه دانشگاه های جاده ابریشم در ۲۹ شهریور سال آینده برگزار می شود و دانشجویان دانشگاه های عضو این شبکه می توانند در آن شرکت کنند.
وی اظهارداشت: از ایران سه دانشگاه اصفهان، علامه طباطبایی و بین المللی امام خمینی(ره) قزوین عضو این شبکه هستند.
وی با بیان اینکه این مسابقه در ۲ بخش نگارشی و عکاسی برگزار می شود، خاطرنشان کرد: در بخش نگارشی (WRICOS 2019) آثار شعر با موضوع پدر و آثار مقاله با موضوع ‘دانشگاه ها و دانشگاهیان با همکاری یکدیگر چه کارهایی باید انجام دهند تا جاده ابریشم را به جاده­ صلح و دوستی تبدیل کنند؟ ‘ می تواند به دبیرخانه ارسال شود.

طیبی آخرین مهلت ارسال آثار به این بخش را ۱۵ اردیبهشت سال آینده اعلام و اضافه کرد: بخش عکاسی (PHOCOS 2019 ) با موضوع ‘ تجارت و بازاریابی در جاده ابریشم ‘ برگزار می شود که آثار آن باید تا ۳۰ اردیبهشت ارسال شود.
وی با بیان اینکه ۲ سال گذشته چهار دانشجوی این دانشگاه در این رقابت ها، رتبه های برتر کسب کردند، گفت: دانشجویانی که علاقه مند به شرکت در سومین دوره ای رقابت ها هستند می توانند آثار خود را به روابط عمومی دانشگاه اصفهان تحویل دهند.
طیبی افزود: مراسم معرفی برترین های این مسابقه ها، ۲۰ سپتامبر ۲۰۱۹ در شهر آلماتی قزاقستان برگزار خواهد شد.
جاده ابریشم، شبکه راه های به هم پیوسته با هدف بازرگانی در آسیا بود که شرق، غرب و جنوب آسیا را به هم و به شمال آفریقا و شرق اروپا پیوند می داد.
این مسیر تا قرن پانزدهم میلادی به مدت یکهزار و ۷۰۰ سال، بزرگترین شبکه بازرگانی و ارتباطی دنیا بود.
با توجه به تحول های علمی و اقتصادی در شرق، اهمیت جاده ابریشم در تحول اقتصادی کشورهای آسیایی و عضویت دانشگاه های برجسته کشورهای اروپایی همچون ایتالیا، اسپانیا، پرتغال، یونان و روسیه در شبکه دانشگاه های جاده ابریشم (SUN) و عضویت در این شبکه گام موثری در همکاری های علمی و دانشگاهی و گسترش مبادلات فرهنگی و اقتصادی بین ایران و دیگر کشورها در مسیر تاریخی جاده ابریشم می شود.
نخستین مجمع عمومی شبکه دانشگاه های جاده ابریشم سال ۲۰۱۵ با حضور ۸۰۰ نفر از ۳۲ دانشگاه و موسسه تحقیقاتی از ۲۱ کشور سراسر جهان در شهر گیانگجو کره بمنظور پایه ریزی شبکه دانشگاه های جاده ابریشم برگزار شد.
این مجمع، چهار موسسه شامل شبکه اتحادیه روسای دانشگاه های جاده ابریشم، انجمن بین المللی جاده ابریشم، شبکه اتحادیه دانشجویان دانشگاه های جاده ابریشم و ارکستر سمفونی (silkroadia) را تاسیس کرده است.
برخی از طرح های مجمع، تبادل استاد و دانشجو، برگزاری سمپوزیوم های دانشگاهی و فستیوال های ورزشی و فرهنگی مانند مسابقه عکاسی و طرح ‘مارکوپولوی قرن ۲۱’ است.
دانشگاه اصفهان با ۱۵ هزار دانشجو و ۶۵۰ عضو هیات علمی یکی از دانشگاه های برتر کشور است.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.