فراخوان همایش شعر «چکامه‌های رجب» در آذربایجان غربی

0
به گزارش «فارسی مچ»، ارسال آثار به فراخوان همایش شعر «چکامه‌های رجب» امسال با موضوع سفارشات مقام معظم رهبری در بیانات «گام دوم انقلاب اسلامی» صورت می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ،  «احد هوشمند» در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس فرهنگی باریش، در خصوص فراخوان ششمین همایش استانی شعر” چکامه‌های رجب” اظهار کرد: “چکامه‌های رجب” عنوان همایشی است که در چند سال اخیر همزمان با ماه رجب در دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و با حضور شاعران استانی برگزار می‌شود.
وی افزود: در سال‌های گذشته موضوع اشعار ارسال شده به همایش با عنوان ماه رجب و مفاهیم دینی بود که در انتها با حضور امام جمعه ارومیه از شرکت کنندگان تجلیل به عمل می‌آید.
هوشمند گفت: امسال مقرر شد که همایش «چکامه‌های رجب» را به صورت گسترده و در قالب یک فراخوان منتشر کنیم تا برای شرکت کنندگان اطلاع رسانی صورت گیرد و در زمان مناسب آثار خود را به همایش ارسال کنند.
وی اضافه کرد: ارسال آثار به فراخوان همایش شعر چکامه‌های رجب امسال با موضوع  سفارشات مقام معظم رهبری در بیانات گام دوم انقلاب اسلامی صورت می‌گیرد.
وی افزود: شاعران استان می‌توانند آثار خود را با موضوع‌های امیرمومنان حضرت علی (ع)، عدالت و امنیت اجتماعی و وظایف حاکمان اسلامی در زبان‌های فارسی، ترکی آذربایجانی و  کردی تا سه عنوان شعر به دبیرخانه همایش در حوزه هنری استان ارسال کنند.
هوشمند به محورهای همایش شعر چکامه‌های رجب نیز اشاره و اضافه کرد: عدالت اجتماعی در رفتار و گفتار حضرت علی (ع)، مبارزه با ظلم و ستم و استکبار جهانی در اندیشه اسلام، مبارزه با فقر در جامعه اسلامی، جاذبه و دافعه حضرت علی (ع) در مقابل مردم، جایگاه خانواده، همسر و تربیت فرزند در سبک زندگی علوی، پیام انسانی و جهانی « عهدنامه مالک اشتر»  و ضرورت حفظ اتحاد امت اسلامی و حقوق شهروندی جامعه از محورهای اصلی ششمین همایش شعر«چکامه های رجب» است.
رئیس حوزه هنری آذربایجان غربی در ادامه تصریح کرد: آخرین مهلت ارسال آثار به همایش تا ۱۴ فروردین سال آینده ادامه دارد و همچنین این همایش همزمان با سالروز شهادت شهید مرتضی آوینی و در هفته هنر انقلاب در فروردین سال ۹۸ برگزار خواهد شد.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.