فراخوان نخستین مسابقه بزرگ مشاعره در لاهیجان

0

به گزارش «فارسی مچ»، فراخوان نخستین مسابقه بزرگ مشاعره ادبیات ویژه کودکان و نوجوانان با عنوان حافظان شعر و ادب در لاهیجان منتشر شد.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ، نگار نادری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لاهیجان گفت: این اداره در نظر دارد برای ترویج کتابخوانی و تشویق کودکان و نوجوانان به عنوان فرهنگ سازان آینده، عادت به مطالعه و آشنایی هرچه بیشتر آنان با متون فاخر و ادبیات ایران زمین، برای نخستین بار مسابقه بزرگ مشاعره دختران و پسران را در سه گروه سنی ۸ تا ۱۱ سال، ١١ تا ۱۴ سال و ۱۴ تا ۱۸ سال در سطح شهرستان لاهیجان برگزارکند.

وی با اشاره به هدف مسابقه بزرگ مشاعره، افزود: اهداف برگزاری این مسابقه تشویق دانش آموزان به مطالعه کتاب و ترویج کتابخوانی، ترغیب دانش آموزان به خوانش متون فاخر و اشعار وزین در ادبیات ایران زمین، تمرین به خاطر سپردن واژگان و اشعار، تقویت حافظه و تمرین بالا رفتن سرعت عمل با انتخاب واژگان و ابیات مناسب است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لاهیجان به شرایط شرکت در این مسابقه اشاره کرد و گفت: ابیات حفظ شده باید از کتاب‌های منتخب از جمله: دیوان حافظ، مثنوی معنوی، شاهنامه فردوسی، بوستان سعدی، دیوان عراقی، دیوان شیخ عطار، دیوان پروین اعتصامی، دیوان حزین لاهیجی باشد.

نگار نادری با بیان اینکه، مهلت حفظ اشعار تا پایان خرداد ماه ۱۳۹۸است، افزود: علاقمندان برای شرکت در این مسابقه به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه، مسابقه مشاعره برای شناسایی استعداد‌های جوان و ترغیب کودکان، نوجوانان و جوانان به مطالعه است، تصریح کرد:علاقمندان برای اطلاعات بیشتر با تلفن‌های ۴٢٣٣٢١٠٣-۴٢٣٣۵٢٨٣ تماس بگیرند.

 

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.