فراخوان نخستین جشنواره آواها و نواهای روستایی و عشایری

0

به گزارش «فارسی مچ»، مدیرکل ارشاد استان چهارمحال و بختیاری گفت: نخستین جشنواره آواها و نواهای روستا و عشایر کشور اردیبهشت‌ماه در استان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ،  جواد کارگران در گفت‌وگو با خبرنگاری در شهرکرد، با بیان اینکه ترویج فرهنگ روستایی و عشایری به ویژه در زمینه رشد اقتصادی، زمینه برطرف کردن بسیاری از مشکلات کشور را فراهم می‌کند اظهار داشت: وزارت ارشاد در جهت حفظ و ترویج فرهنگ روستایی و عشایری در کشور جشنواره آواها و نواهای روستا و عشایر را برگزار که این جشنواره سراسری برای نخستین بار در کشور به میزبانی استان برگزار می‌شود.

 مدیرکل ارشاد چهارمحال و بختیاری با اشاره به بخش‌های جشنواره بیان کرد: این برنامه در دو بخش آواها و نواهای بومی اقوام و همخوانی و هم نوازی همراه با اجرای آئین‌های مناطق مختلف کشور برگزار می‌شود.

کارگران با بیان اینکه جشنواره در بخش آواها و نواهای بومی آثار به شکل تک نفره، دو نفره و نهایتا سه نفره پذیرفته می‌شوند خاطرنشان کرد: آواها و نواهای زنانه در صورت همراه بودن یک یا دو نفر همخوان اجازه اجرا دارند همچنین هر گروه تنها می‌تواند نواهای استان خود را اجرا کند.

مدیر ارشاد چهارمحال و بختیاری ادامه داد: در بخش نواها و آواهای بومی به ۴ گروه برتر مبلغ ۱۰ میلیون ریال اهدا می‌شود که حداقل دو گروه از ساکنین روستا هستند.

کارگران با بیان اینکه بخش همخوانی و هم‌نوازی و اجرای آیین‌ها و مراسم‌ها به دو صورت رقابتی و غیررقابتی برگزار می‌شود، افزود: در بخش رقابتی از ۴ گروه برتر تجلیل و جوایز ۲۰ الی ۳۰ میلیون ریالی اهدا می‌شود.

وی با اشاره به شرایط بخش غیررقابتی گفت: در این بخش پس از بررسی آثار ارسالی به دبیرخانه به ۴ گروه برگزیده مبلغ ۳۰ میلیون ریال کمک هزینه اجرا پرداخت و هر گروه باید در ۳ مکان مشخص شده توسط دبیرخانه در استان اجرا داشته باشد.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.