فراخوان نخستین جشنواره آواها و نواهای روستایی و عشایری

0

به گزارش «فارسی مچ»، مدیرکل ارشاد استان چهارمحال و بختیاری گفت: نخستین جشنواره آواها و نواهای روستا و عشایر کشور اردیبهشت‌ماه در استان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ،  جواد کارگران در گفت‌وگو با خبرنگاری در شهرکرد، با بیان اینکه ترویج فرهنگ روستایی و عشایری به ویژه در زمینه رشد اقتصادی، زمینه برطرف کردن بسیاری از مشکلات کشور را فراهم می‌کند اظهار داشت: وزارت ارشاد در جهت حفظ و ترویج فرهنگ روستایی و عشایری در کشور جشنواره آواها و نواهای روستا و عشایر را برگزار که این جشنواره سراسری برای نخستین بار در کشور به میزبانی استان برگزار می‌شود.

 مدیرکل ارشاد چهارمحال و بختیاری با اشاره به بخش‌های جشنواره بیان کرد: این برنامه در دو بخش آواها و نواهای بومی اقوام و همخوانی و هم نوازی همراه با اجرای آئین‌های مناطق مختلف کشور برگزار می‌شود.

کارگران با بیان اینکه جشنواره در بخش آواها و نواهای بومی آثار به شکل تک نفره، دو نفره و نهایتا سه نفره پذیرفته می‌شوند خاطرنشان کرد: آواها و نواهای زنانه در صورت همراه بودن یک یا دو نفر همخوان اجازه اجرا دارند همچنین هر گروه تنها می‌تواند نواهای استان خود را اجرا کند.

مدیر ارشاد چهارمحال و بختیاری ادامه داد: در بخش نواها و آواهای بومی به ۴ گروه برتر مبلغ ۱۰ میلیون ریال اهدا می‌شود که حداقل دو گروه از ساکنین روستا هستند.

کارگران با بیان اینکه بخش همخوانی و هم‌نوازی و اجرای آیین‌ها و مراسم‌ها به دو صورت رقابتی و غیررقابتی برگزار می‌شود، افزود: در بخش رقابتی از ۴ گروه برتر تجلیل و جوایز ۲۰ الی ۳۰ میلیون ریالی اهدا می‌شود.

وی با اشاره به شرایط بخش غیررقابتی گفت: در این بخش پس از بررسی آثار ارسالی به دبیرخانه به ۴ گروه برگزیده مبلغ ۳۰ میلیون ریال کمک هزینه اجرا پرداخت و هر گروه باید در ۳ مکان مشخص شده توسط دبیرخانه در استان اجرا داشته باشد.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.