فراخوان جشنواره فیلم سبز در پاییز ۹۸

0

به گزارش «فارسی مچ»، دبیر اجرایی جشنواره فیلم سبز اعلام کرد: هفتمین دوره‌ جشنواره‌ بین المللی فیلم سبز ایران در پاییز سال ۱٣٩٨ برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ،  مهدی توحیدپور افزود: شورای سیاستگزاری موضوع محوری جشنواره هفتم و تاریخ آغاز به کار دبیر خانه جشنواره برای پذیرش آثار سینمایی در بخش‌های گوناگون جشنواره را به زودی اعلام خواهد کرد و از سینماگران، هنرمندان، علاقمندان و کنشگران محیط زیست دعوت می‌کنیم برای حضور در این جشنواره منتظر فراخوان آن باشند.

وی درباره اهداف برگزاری این جشنواره توضیح داد: مهم‌ترین هدف ما از برگزاری این جشنواره تشویق هنرمندان به فیلمسازی و توجه به اهمیت حوزه محیط زیست و حفاظت از آن است. دومین هدف این است که مردم به کمک این ساختار فرهنگی به ارزش حفظ محیط زیست بیشتر پی ببرند و در واقع فرهنگ‌سازی اتفاق بیفتد اما از همه مهم‌تر مسئولان و کارگزاران اصلی کشور را که در واقع هدف اصلی این جشنواره هستند، پای کار بیاورد و توانمند سازد تا در زمینه فرهنگی در حوزه محیط زیست مؤثرتر ظاهر شوند. همچنین یک مساله دیگر هم این است که ما به کمک این جشنواره یک متریال به دست می‌آوریم که در طول سال از آنها در قالب یک پکیج آموزشی در مراکز دانشگاهی و مدارس در زمینه آموزش و فرهنگ‌سازی استفاده می‌کنیم.

جشنواره‬ فیلم‬ سبز‬ از سال ۷۷ راه‌اندازی شد و کوشید به کمک فیلم‌های کوتاه و بلندی که در حوزه محیط زیست و حفاظت از آن تولید شده‌اند، به فرهنگ‌سازی بپردازد و مردم را از تهدیدات و مشکلاتی که گریبان این حوزه را گرفته، آگاه سازد تا از این طریق افراد جامعه را بیشتر در بطن ماجرا قرار بدهد و به کمک آن کارآمدتر و مؤثرتر به حفظ و احیای زیست بوم جانوری و گیاهی و سایر حوزه‌های محیط زیست کشور بپردازد.

چهار دوره جشنواره فیلم سبز تا سال ۸۴ برگزار شد اما در دولت نهم و دهم برگزاری آن متوقف شد. با روی کار آمدن دولت یازدهم، این جشنواره پس از وقفه‌ای نسبتاً طولانی بار دیگر آغاز به کار کرد و پاییز سال ۱۳۹۸ هفتمین دوره آن برگزار می‌شود.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.