تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره تئاتر خیابانی ارس

0
به گزارش «فارسی مچ»، دبیر ششمین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ارس، از تمدید مهلت ارسال آثار ششمین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ارس تا چهارم اسفند خبر داد و گفت: گروه‌های تئاتر از تمام استان‌های کشور می‌توانند آثار خود را برای شرکت در جشنواره ارسال کنند.
به گزارش خبرنگار فارسی مچ، به نقل ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، ابراهیم نصیری با اعلام این خبر گفت: یکی از تفاوت‌های اصلی این دوره از جشنواره، افزایش گستره جغرافیایی است که به صورت سراسری برگزار شده و منطقه آزاد ارس آثار تئاتری از تمام استان‌های ایران را میزبانی خواهد کرد.
وی خاطرنشان کرد: فراخوان این جشنواره در ماه‌های گذشته منتشر شده است و گروه‌های تئاتری می توانند فراخوان جشنواره را از سایت arasfz.ir دریافت کنند.
وی با اشاره به این‌که این جشنواره در دو بخش آیینی و آزاد برگزار می‌شود، عنوان کرد: در بخش آیینی، نگاه پژوهشی نسبت به آیین‌ها مورد تاکید دبیرخانه جشنواره بوده و بر همین اساس اولویت انتخاب نمایش‌ها در بخش آیینی، اجرای آیین‌های اقوام مختلف با بهره گیری از تکنیک‌ها، فنون اجرایی نو و بر اساس پژوهش های مستند در این حوزه است.
نصیری تاکید کرد: گروه‌های تئاتری باید آثار خود را در قالب سی دی و به همراه مدارک مورد نیاز به دبیرخانه این جشنواره به آدرس منطقه آزاد ارس، جلفا، سایت اداری سازمان منطقه آزاد ارس، ارسال کنند.
وی ادامه داد: هر کارگردان می‌تواند سه اثر نمایشی را به جشنواره ارسال کند اما بر اساس فراخوان تنها یک اثر از هر کارگردان می‌تواند به بخش نهایی راه پیدا کند.
نصیری در زمینه داوری آثار ارسالی نیز گفت: آثار ارسالی تا ۱۲ اسفند توسط ایوب آقاخانی، فرزاد تقی لر و اتابک نادری به عنوان داوران بازبینی مورد بررسی قرار گرفته و در این تاریخ آثار راه یافته به مرحله اصلی جشنواره مشخص خواهد شد.
دبیر ششمین جشنواره تئاتر خیابانی ارس، اظهار کرد: جشنواره تئاتر خیابانی ارس طبق روال سال های گذشته از هفتم فروردین، مصادف با روز جهانی تئاتر در شهر جلفا از منطقه آزاد ارس، افتتاح و تا روز ۱۰ فروردین ۹۸ برگزار خواهد شد. مراسم اختتامیه این جشنواره نیز در روز ۱۰ فروردین برگزار می شود.
گفتنی است، جشنواره تئاتر خیابانی ارس یکی از برنامه‌های نوروزی منطقه آزاد ارس است که با حضور گردشگران میلیونی این منطقه برگزار می‌شود.

 

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.