تمدید فراخوان مقاله همایش الگوی زندگی عفیفانه با رویکرد اسلامی

0

به گزارش «فارسی مچ»، مسئول نمایندگی قم بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی از تمدید فراخوان مقالات نخستین همایش ملی الگوی زندگی عفیفانه با رویکرد اسلامی خبر داد.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ، حجت الاسلام علی راد روز دوشنبه سیزدهم اسفند ماه در گفت وگو با اصحاب رسانه با اعلام این خبر اظهارکرد: با توجه به استقبال محققان و پژوهشگران حوزه و دانشگاه، زمان دریافت مقالات نخستین همایش ملی الگوی زندگی عفیفانه با رویکرد اسلامی تا ۳۱ فروردین ۹۸ تمدید شد.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران ادامه داد: همایش اول با محوریت الگوی مفهومی عفاف جنسی در تابستان ۱۳۹۸ با هدف استخراج الگوی مفهومی عفاف و زمینه سازی برای کشف الگوی زندگی عفیفانه در شهر مقدس قم برگزار خواهد شد.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به شش محور اصلی این همایش گفت: «فلسفه عفت جنسی: تبیین عفاف در مکاتب مختلف فلسفی؛ تطبیق مفهوم عفاف در مکاتب مختلف فلسفی»، «تعریف عفاف جنسی: مفهومی (عمومی و تخصصی)؛ عملیاتی (بیان ابعاد، مؤلفه‌ها و شاخصه‌ها)»، «انواع عفاف جنسی: فردی- اجتماعی»، «رابطه عفاف با مفاهیم مرتبط»، «مفهوم عفاف از منظر ادیان، علوم و مکاتب» و «الگوی مفهومی عفاف» از جمله محورهای این همایش است.

راد با بیان اینکه هدف از برگزاری همایش استخراج الگوی مفهومی عفاف و زمینه سازی برای کشف الگوی عفیفانه است، ابراز کرد: در شرایط فعلی موضوع عفاف و حجاب از مسائل مهم و ضروری جامعه است که باید بیش از پیش نسبت به آن ملزومات آن شناخت پیدا کرد.

مسئول نمایندگی قم بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی گفت: این همایش به دنبال تبیین فلسفه عفاف از منظر ادیان و مکاتب مختلف و نگاه حقوقی جامعه شناختی به موضوع عفاف است.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران افزود: اگر در شرایط کنونی بخواهیم عفاف راتبیین کنیم، لازم است درگام اول فلسفه چیستی عفاف را مشخص کنیم، در این گام بدانیم عفاف چه ضرورتی در جامعه دارد، بعد از مشخص شدن این مسئله، باید ابعاد دیگر عفاف مانند شیوه‌های فرهنگ سازی عفاف هم روشن شود.

دانشیار و مدیر گروه علوم قرآن حدیث پردیس فارابی دانشگاه تهران بیان کرد: هدف بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی از برگزاری همایش احیا علمی روشمند و مستند آموزه عفاف بر پایه منابع اسلامی وترویج و اشاعه گفتمان پژوهی است.

وی اضافه کرد: هنوز بر این باور هستیم که در مورد عفاف، گفتمان غالب شکل نگرفته است، اما شورای علمی در تلاش است با برگزاری این همایش به این هدف مهم برسد، لذا برای تبیین زوایای موضوع همایش عفاف، پیش نشست‌هایی علمی و مصاحبه‌هایی از اساتید و پژوهشگران گرفته شده و برگزار کننده گان در این مصاحبه‌ها، به دنبال رسیدن به مدل مفهوم عفاف می‌باشند. تا کنون ۴ نشست علمی و کرسی ترویجی و چندین مصاحبه با صاحب نظران عرصه عفاف انجام شده است که در بخش ویژه همایش در سایت بنیاد پژوهش‌های اسلامی قابل بازیابی است.

راد در پایان تاکید کرد: علاقه‌مندان جهت شرکت در این همایش می‌توانند چکیده مقالات خود را تا پایان فروردین ماه (۳۱/۱/۹۸) و اصل مقالات خود را تا ۳۱ خرداد ۹۸ به پست الکترونیکی efaf@islamic-rf.ir یا به دبیرخانه همایش واقع در نمایندگی قم بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی به نشانی قم – ابتدای خیابان صفائیه (شهدا) پلاک ۶۰۴ ارسال کنند.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.