انتشار فراخوان مسابقه «آوای سوت»

0

به گزارش «فارسی مچ»، فراخوان جشنواره مسابقه ای با عنوان «آوای سوت» در پنج بخش «موسیقی فیلم» «موسیقی سریال ها» «ملودی ترانه ها» «خبری» و « بداهه نوازی» اعلام و منتشر شد.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ، رضا مهدوی موسیقی شناس و مجری برنامه های موسیقایی رسانه ها و همچنین  دبیر برگزاری اولین جشنواره «آوای سوت» به خبرنگار سرویس فرهنگ و هنر  برنا گفت: ما مدت ها دنبال یک طرح ابتکاری برای موسیقی بودیم که بتوانیم از شا خه های مختلف آن، گونه ها و ریشه های تازه و جدیدی را دریافت کنیم . در پی این هدف به آوای سوت رسیدیم و در بررسی ها و تحقیقات متعدد دیدیم در ایران سابقه نداشته و در خارج از کشور هم  فقط در مغرب زمین گویا فقط یک مورد اطلاع رسانی شده  که سند معتبری هم از برگزاری آن پیدا نکردیم وجود داشته است .

مهدوی گفت : به عنوان نخستین جشنواره «آوای سوت» مجوز رسمی آن را از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گرفتیم ،  در نامه مجوز آن هم برگزاری این جشنواره  به عنوان یک حرکت ابتکاری و نوآورانه مطرح شده  است. به عبارتی جشنواره رقابتی و به نوعی برگزاری مسابقه سوت نوازی محسوب می شود.

وی افزود: ما از افرادی که قادرند با استفاده از «موسیقی فیلم» ، «موسیقی سریال ها»،  «ملودی ترانه ها» ، «خبری» و « بداهه نوازی»  سوت بزنند دعوت می کنیم که در این مسابقه شرکت کنند. و مورد قضاوت داوران برجسته موسیقی قرار بگیرند .

این موسیقی شناس و مدرس دانشگاه  ادامه داد: از یک چوپانی که در بیابان ها هست و برای هدایت آنها از سوت زدن استفاده می کند تا افرادی که برای محبت به پرندگان در منزل خود برایشان سوت می زنند و چه کسانی که خوش ذوق اند و ملودی های معروف را با سوت خود همراهی می کنند و یا افرادی که معمولا با سوت همدیگر را خبر می کنند می توانند در این چالش ملودیک شرکت کنند.

وی افزود: همانطور که می دانیم در کشور ترکیه روستایی را داریم که با سوت به یکدیگر اطلاع رسانی می کنند و یا در گذشته های دور  سرخ پوست ها با دود به قبیله های دیگر پیغام های مختلف می دادند، سوت هم قابلیت های کاربردی  مختلف در دوره های مختلف  میان مردمان جهان داشته است .

داور با تجربه ی جشنواره های سراسری موسیقی تصریح کرد: از آنجایی که بنده  از دهه هفتاد عضو شورای تخصصی موضوعی دفتر تالیف آموزش و پرورش هستم، از ابتدای سال هشتاد ما «آوای سوت» را در کلاس ها به عنوان یک حرکت ابدایی و خلاقانه محسوب کردیم و از معلمین خواستیم که مثل گذشته اگر دانش آموزی سوت زد او را توبیخ نکرده و بالعکس تشویق کنند و دانش آموز را در کشف استعدادهایش برای هوش موسیقایی به چالش بکشند این می تواند به شناخت کودک از توانایی های هنری  خود کمک مناسبی کند . شاید بعدها بتواند خواننده خوب و یا نوازنده با ذوقی شود .

وی گفت: سوت زدن صرفا برای خبر کردن کسی از راه دور نیست، امروزه از آن به عنوان یک کار هنری یاد می کنند . ما هم  در موسسه راوی ترانه های باران این موضوع را با اساتید فن مطرح کردیم و تصمیم گرفته شد این جشنواره را برگزار شود.

وی در ادامه تاکید کرد: این مسابقه بدون بررسی قبلی برای تمامی کسانی که علاقمند به شرکت در این جشنواره هستند برگزار می شود و به نفرات اول تا سوم جوایز نفیسی اهدا می شود.

مهدوی در پایان تاریخ شرکت در این جشنواره ملودیک را  تا ۱۵ اسفند  اعلام کرد و گفت : مراسم  جشن و داوری این مسابقه در بهار سال آینده برگزار خواهد  شد.

وی استقبال قابل توجه مردم در شرکت داشتن در این جشنواره را پیش بینی کرد و گفت : ممکن است که برگزاری این جشنوراه در دو روز انجام شود.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.