انتشار فراخوان طراحی یادمان شهدا آوج

0
به گزارش «فارسی مچ»، در راستای ارتقای فرهنگ و معماری ایرانی- اسلامی، شهرداری قزوین فراخوان طراحی یادمان شهدای آوج را منتشر کرد.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ، شهرداری آوج برای ارتقاء جایگاه این شهر و تبدیل آن به جلوه‌گاه‌های فرهنگ و معماری ایرانی _ اسلامی ، احداث یادمان شهدای آوج را به‌طور اخص برای برگزاری مراسم بزرگداشت شهدای آوج و “شهید طیب حاج رضایی” به واسطه انتصاب محل تولد آن شهید گرانقدر به آوج ، به‌عنوان فضاهایی عمومی ، در دست اقدام دارد. و برای دستیابی به طراح اولیه معماری یادمان فوق این مسابقه تدارک دیده شده است.

“یادمان شهدا آوج” به دلیل جایگاه ذهنی خود در عین برخورداری از کارکردهای مختلف و پاسخگویی به نیازهای شهر، به عنوان عنصری اصلی درمنظر شهری نیز واجد اهمیت می‌شود. از سوی دیگر شهر آوج فضاهای بینابینی گسترده‌ای دارد(منظور از فضای بینابینی در این مسابقه ، فاصله منفصل بین مرکز شهر و حومه شهر است). چنین فضاهایی به طور معمول به دلیل تنوع دائم اجزای شهر از جمله نقش‌های متفاوت هسته شهری و حومه آن ترکیب‌های متفاوتی دارند. و به طور فزاینده، اهمیت این فضاها در سال‌های اخیر افزایش یافته است و سعی شده تا با ایجاد زندگی و شرایط محیطی جدید ، نیاز اجتماع را نیز برآورده و از مشکلات داخل شهری کاسته شود.
اگر این طرح‌ها به درستی عملی شوند ، نتیجه آن مکان‌های عمومی جدید با معنا و ارزش متفاوت خواهد بود این مسابقه به دنبال پیشنهاداتی برای طرح اولیه معماری “یادمان شهدای آوج”با معنا و ارزشی متفاوت است که در بنابینی شهر امکان ظهور و بروز داشته باشند. پیشنهاد دهندگان باید محل واقعی در ورودی شهر آوج یا توپوگرافی سایت را تصور کنند و طرح احداث “یادمان شهدای آوج” را به عنوان پایه قرار دهند.
در این مسابقه سید محمد بهشتی، احمد محیط طباطبائی، حسین سلطان زاده، محمد حسن طالبیان و علی رضا قلی نژاد پیر بازاری به عنوان هیئت داوران و جناب آقای حیدری مهوار، مشاور ارشد مسابقه هستند. همچنین محمد مهدی همتی نیز به عنوان مدیر این مسابقه معرفی شده است.
در این مسابقه به رتبه اول: ۳۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ریال همراه لوح تقدیر و اهدا بسته فرهنگی، رتبه دوم: ۲۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال همراه لوح تقدیر و اهدا بسته فرهنگی، رتبه سوم: ۱۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال همراه لوح تقدیر و اهدا بسته فرهنگی، رتبه چهارم و پنجم: ۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال همراه لوح تقدیر و اهدا بسته فرهنگی،رتبه ششم تا دهم: ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به همراه لوح تقدیر و اهدا بسته فرهنگی اهداء خواهد شد.
بر اساس این گزارش، علاقه‌مندان نهایتاً تا ۱۵ اردیبهشت‌ماه برای ثبت نام فرصت دارند. بازدید نخست این مسابقه ۲۰ اردیبهشت و بازدید دوم ۲۷ اردیبهشت ماه خواهد بود.
همچنین اسامی برگزیدگان نهایی۷ مهرماه سال ۹۸ اعلام و مراسم رونمایی از طرح منتخب و آغاز عملیات اجرایی نیز ۱ آبان ماه سال ۹۸ خواهد بود.
فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.