انتشار فراخوان طراحی یادمان شهدا آوج

0
به گزارش «فارسی مچ»، در راستای ارتقای فرهنگ و معماری ایرانی- اسلامی، شهرداری قزوین فراخوان طراحی یادمان شهدای آوج را منتشر کرد.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ، شهرداری آوج برای ارتقاء جایگاه این شهر و تبدیل آن به جلوه‌گاه‌های فرهنگ و معماری ایرانی _ اسلامی ، احداث یادمان شهدای آوج را به‌طور اخص برای برگزاری مراسم بزرگداشت شهدای آوج و “شهید طیب حاج رضایی” به واسطه انتصاب محل تولد آن شهید گرانقدر به آوج ، به‌عنوان فضاهایی عمومی ، در دست اقدام دارد. و برای دستیابی به طراح اولیه معماری یادمان فوق این مسابقه تدارک دیده شده است.

“یادمان شهدا آوج” به دلیل جایگاه ذهنی خود در عین برخورداری از کارکردهای مختلف و پاسخگویی به نیازهای شهر، به عنوان عنصری اصلی درمنظر شهری نیز واجد اهمیت می‌شود. از سوی دیگر شهر آوج فضاهای بینابینی گسترده‌ای دارد(منظور از فضای بینابینی در این مسابقه ، فاصله منفصل بین مرکز شهر و حومه شهر است). چنین فضاهایی به طور معمول به دلیل تنوع دائم اجزای شهر از جمله نقش‌های متفاوت هسته شهری و حومه آن ترکیب‌های متفاوتی دارند. و به طور فزاینده، اهمیت این فضاها در سال‌های اخیر افزایش یافته است و سعی شده تا با ایجاد زندگی و شرایط محیطی جدید ، نیاز اجتماع را نیز برآورده و از مشکلات داخل شهری کاسته شود.
اگر این طرح‌ها به درستی عملی شوند ، نتیجه آن مکان‌های عمومی جدید با معنا و ارزش متفاوت خواهد بود این مسابقه به دنبال پیشنهاداتی برای طرح اولیه معماری “یادمان شهدای آوج”با معنا و ارزشی متفاوت است که در بنابینی شهر امکان ظهور و بروز داشته باشند. پیشنهاد دهندگان باید محل واقعی در ورودی شهر آوج یا توپوگرافی سایت را تصور کنند و طرح احداث “یادمان شهدای آوج” را به عنوان پایه قرار دهند.
در این مسابقه سید محمد بهشتی، احمد محیط طباطبائی، حسین سلطان زاده، محمد حسن طالبیان و علی رضا قلی نژاد پیر بازاری به عنوان هیئت داوران و جناب آقای حیدری مهوار، مشاور ارشد مسابقه هستند. همچنین محمد مهدی همتی نیز به عنوان مدیر این مسابقه معرفی شده است.
در این مسابقه به رتبه اول: ۳۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ریال همراه لوح تقدیر و اهدا بسته فرهنگی، رتبه دوم: ۲۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال همراه لوح تقدیر و اهدا بسته فرهنگی، رتبه سوم: ۱۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال همراه لوح تقدیر و اهدا بسته فرهنگی، رتبه چهارم و پنجم: ۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال همراه لوح تقدیر و اهدا بسته فرهنگی،رتبه ششم تا دهم: ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به همراه لوح تقدیر و اهدا بسته فرهنگی اهداء خواهد شد.
بر اساس این گزارش، علاقه‌مندان نهایتاً تا ۱۵ اردیبهشت‌ماه برای ثبت نام فرصت دارند. بازدید نخست این مسابقه ۲۰ اردیبهشت و بازدید دوم ۲۷ اردیبهشت ماه خواهد بود.
همچنین اسامی برگزیدگان نهایی۷ مهرماه سال ۹۸ اعلام و مراسم رونمایی از طرح منتخب و آغاز عملیات اجرایی نیز ۱ آبان ماه سال ۹۸ خواهد بود.
فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.