اعلام آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره ‘شکوفا’

0

به گزارش «فارسی مچ»، معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان از انتشار فراخوان جشنواره استانی هنرهای تجسمی ‘شکوفا’ در این استان خبر داد و گفت: علاقه مندان تا ۲۰ فروردین ۹۸ فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ، محمود علیمحمدی روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: هدف از برگزاری این جشنواره هنری شکوفا ایجاد بستر مناسب برای بروز خلاقیت‌های هنری و انتقال پیام هنرمندان استان، ارج نهادن به فرهنگ و هنر بومی، آئین‌ها و سنت‌های مناطق مختلف استان، معرفی و تعالی ارزش‌های والای هنر ایرانی و اسلامی، ارتقا و ایجاد ارتباط بین هنرمندان و فعالان رشته هنرهای تجسمی در استان، شناسایی و معرفی فعالان و هنرمندان رشته هنرهای تجسمی استان است.
وی ادامه داد: این جشنواره در ۶ رشته شامل طراحی «زغال، آب مرکب، مداد، قلم فلزی»، نقاشی «مداد رنگی، آبرنگ، پاستل، رنگ روغن، آکرولیک، اکولین، گواش »، پوستر «دستی و دیجیتالی»، تصویرسازی «دستی و دیجیتالی، مدادرنگی، آبرنگ، پاستل، رنگ روغن، آکرولیک، اکولین، گواش»، کاریکاتور «دستی و دیجیتالی»، عکاسی «موبایلی و دوربین حرفه‌ای» برگزار می‌شود.
علیمحمدی اظهار داشت: موضوعات جشنواره نیز شامل سنت‌ها و آیین‌های بهار و نوروز در شهر من یعنی در محدوده استان زنجان، استقبال از بهار و نوروز در شهر، آئین‌های بومی مناطق مختلف، خانه تکانی، خرید عید، هفت سین، چهارشنبه سوری، دید و بازدیدهای نوروزی، مراسم سیزده بدر و بازی‌های بومی و محلی است.
وی افزود: محور دیگر جشنواره مربوط به شکوفایی از نگاه هنرمندان است که در قالب بازنمایی هنرمندانه و نگاه نو در خلق آثار هنری با توجه به نقش مایه‌های فرهنگی و هنری ایران در این بخش آثار مربوط دریافت خواهد شد.
علیمحمدی ادامه داد: سفرهای نوروزی در شهر من نیز محور دیگر مسابقه است که در با محوریت اماکن تاریخی و گردشگری، طبیعت بهاری، مسافران و جاذبه‌های گردشگری برگزار و آثار مربوط دریافت خواهد شد.
معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: به نفرات برگزیده اول تا سوم در هر رشته لوح تقدیر و جوایز نفیسی اهدا و به تمامی راه یافتگان جشنواره و نمایشگاه گواهی شرکت اهدا خواهد شد.
وی افزود: هر هنرمند می‌تواند حداکثر با هفت اثر در هر رشته هنری و در هر ۶ رشته هنری شرکت کند.
علیمحمدی اظهار با بیان اینکه مهلت ارسال آثار برای مرحله نخست داوری۲۰ فروردین ماه ۱۳۹۸ است، افزود: زمان برگزاری افتتاحیه نمایشگاه و اهدای جوایز برگزیدگان ۱۲ اردیبهشت‌ماه خواهد بود.
وی اضافه کرد: همه آثار در مرحله نخست از طریق ایمیل جشنواره به farakha.eshraghabhar@yahoo.com دریافت می شود.
علیمحمدی با بیان اینکه محل دریافت آثار پذیرفته شده برای نمایشگاه ابهر، دفتر انجمن هنرهای تجسمی واقع در فرهنگسرای نور این شهرستان است، گفت: در شهر زنجان و سایر شهرستان‌ها نیز دفاتر انجمن هنرهای تجسمی مستقر در فرهنگسراها آماده دریافت آثار هستند.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.