فراخوان همایش بین‌المللی «حضـرت ابـوطالب(ع)؛ حامی پیامبر اعظم(ص)»

0

به گزارش «فارسی مچ»، فراخوان شرکت در همایش بین‌المللی «حضـرت ابـوطالب(ع)؛ حامی پیامبر اعظم(ص)» اعلام شد.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ، همایش بین‌المللی «حضرت ابوطالب علیه‌السلام؛ حامی پیامبر اعظم صلّی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلّم» از سوی مجمع جهانی اهل بیت علیهم‌السلام و با همکاری نهاد‌های همسو در جهت رفع مظلومیت تاریخی شیخ الاباطح حضرت ابوطالب برگزار می‌شود.

حضرت ابوطالب‌بن‌عبدالمطلب علیه‌السلام، بزرگترین حامی پیامبر گرامی اسلام صلّی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلّم و دین اسلام در ابتدای بعثت بود. وی علاوه بر آنکه در حیات خود کلیددار کعبه، پناهگاه دردمندان و یاور محرومان بود، اما فداکاری و استقامتش در راه رسالت نبوی، درخشان‌ترین فصل زندگی او به شمار می‌رود.

با این وجود، متأسفانه به دلیل کینه تاریخی دشمنان اهل بیت علیهم‌السلام، ابعاد شخصیت آن حضرت در زیر غبار تهمت، غفلت یا نسیان پوشانده شده است. کار‌های انفرادی نیز که در طول قرن‌ها درباره ایشان انجام شده، بیشتر به مباحث مربوط به ایمان ابوطالب علیه‌السلام پرداخته و از سجایای اخلاقی، مجاهدات اجتماعی و تراث ادبی ایشان غافل مانده است.

بدینوسیله از کلیه پژوهشگران در زمینه‌های تاریخ، سیره، عقاید، کلام، رجال، کتاب‌شناسی، ادبیات عربی و … می‌توانند مقالات علمی خود را در چهار بخش «تاریخ و سیره»، «کلام و عقاید»، «شعر و ادب» و همچنین «مصنَّفات و مصنِّفین» در این همایش ارائه دهند.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.