انتشار فراخوان جشنواره و مسابقه رشتی ‌نو

0
به گزارش «فارسی مچ»، شورای اسلامی رشت نسبت به برگزاری جشنواره و مسابقه رشتی ‌نو! ویژه دانش‌ آموزان خلاق و نوآور رشتی متوسطه اول و دوم دبیرستان اقدام و از علاقمندان برای شرکت در این جشنواره دعوت کرده است.
به گزارش خبرنگار فارسی مچ، رئیس روابط عمومی شورای اسلامی کلانشهر درباره این جشنواره به خبرنگار ایرنا گفت: مرکز نوآوری و ایده ‌پردازی شورای اسلامی رشت، جشنواره و مسابقه دانش آموزی رشتی ‌نو را در دو بخش ارائه ایده و راهکار اجرایی انشا نویسی و گزارش با اهدای جوایز ارزنده نقدی به نفرات برتر برگزار کرده است.
سیدپیام جعفرنیا اظهار داشت: شهر ایده آل من، شهر خلاق، شهر شاد، رفع نازیبایی های شهری، استفاده از فضاهای مرده شهری، ترافیک شهری و کاهش آلاینده ها از محورهای این جشنواره است.
وی درباره محورهای چجوری های؟! این جشنواره تصریح کرد: شهر من ایده آل بشه!، شهر خلاق، شهر شاد داشته باشیم، شهرم زشت نباشه! ، برای فضاهای بی استفاده شهر، ترافیک شهری رو حل کنیم و آلودگی و آلاینده ها رو حذف کنیم از محورهای این بخش است.
وی انشاء نویسی و گزارش و ارائه ایده و راهکار عملی را از محورهای اصلی این جشنواره عنوان و خاطرنشان کرد: تمامی دانش آموزان دوره های اول و دوم متوسطه می‌ توانند با توجه به محورهای جشنواره آثار خود را ارسال کنند، هر فرد می‌تواند در هر دو بخش اصلی و یا یکی از بخش های جشنواره شرکت کند، انشاء ارائه شده باید دارای عنوان مناسب، به صورت تایپ شده با فونت B Nazanin اندازه ۱۴ و حداقل در ۳۰ خط ارائه شود.
جعفرنیا درباره دیگر شرایط شرکت در این جشنواره بیان داشت: گزارش‌ باید در یکی از محور‌های ارائه شده و دارای ساختار مناسب یک گزارش خبری و شامل عکس خبری باشد، متن ایده باید حاوی فرایند مشاهده، بیان مشکل و ارائه راهکار باشد و دانش آموزان باید آثار خود را به اعضا شورای دانش آموزی مدرسه تحویل دهند.
رئیس روابط عمومی شورای اسلامی کلانشهر رشت مهلت ارسال آثار به جشنواره و مسابقه رشتی ‌نو! را تا پانزدهم اسفندماه سالجاری عنوان و اظهار داشت: زمان داوری آثار بیست و یکم تا بیست و پنجم همین ماه و ایده پردازی، ارائه و تجلیل از آثار برتر‌ پایان اسفند ۹۷ تا ابتدای اردیبهشت ماه ۹۸ است.
وی اضافه کرد: جمع آوری ایده‌ ها و راهکار‌های دانش‌ آموزان برای بهبود و برطرف کردن مشکلات رشت، شناخت نیاز‌ها و دغدغه ‌های نوجوانان شهرستان رشت، شناخت دانش‌ آموزان مستعد برای تشکیل کار گروه ‌های دانش ‌آموزی، ترغیب دانش آموزان به مشاهده دقیق پیرامون خود و یافتن خلاء های موجود در بستر شهری، تشویق دانش‌ آموزان به ایده پردازی و ارائه راهکار برای مشکلات، یافتن و جمع آوری ایده های مناسب برای بهبود عملکرد سیستم شهری از اهداف برگزاری این جشنواره است.
وی خاطر نشان کرد: شماره تلفن دبیرخانه ۰۱۳۳۳۲۳۳۵۳۱ – ۰۹۳۳۳۸۶۴۹۴۶ آدرس وب سایت شورای اسلامی شهر رشت برای کسب اطلاعات تکمیلی جشنواره: rashtshora.ir و ایمیل: rashtshora5@gmail.com فعال است.
فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.