اعلام فراخوان جشنواره مردمی فیلم عمّار در فارس

0
به گزارش «فارسی مچ»، جشنواره مردمی فیلم عمّار با اکران غیر متمرکز در ایام دهه فجر در استان فارس برگزار می‌شود .
به گزارش خبرنگار فارسی مچ، دبیر جشنواره مردمی فیلم عمار در فارس شنبه ۱۳ بهمن در یک کنفرانس خبری با بیان اینکه شعار اصلی جشنواره فراهم شدن فضای تولید فیلم و عرضه آثار در بین مردم است، گفت: معتقدیم فیلم ابزاری اثربخش در حوزه فرهنگی است .
یزدان‌ شناس با اشاره به اینکه امسال بخش جدیدی به جشنواره اضافه شده که مخاطبین به تولید فیلم بر مبانی موضوع پیشنهادی خود می‌پردازند، افزود: فراخوان این جشنوار از سراسر کشور وصول شده است .
وی ادامه داد: جایزه اول این جشنواره به شهید آیت‌الله دستغیب اختصاص دارد که به پیشنهاد آیت‌الله دژکام، نماینده ولی‌فقیه در فارس و امام جمعه شیراز در نظر گرفته شده است .
دبیر جشنواره مردمی عمار در استان فارس خاطرنشان کرد: جوایز دیگر مربوط به شهدای دفاع مقدس از جمله محسن نوروزی و شهدای مدافع حرم است .
به گفته یزدان شناس، اکران فیلم غیرمتمرکز جشنواره عمار در ایام دهه فجر و اکران متمرکز آن از هفته اول اسفندماه در استان فارس انجام خواهد شد .
وی همچنین اضافه کرد: بخشی از آثار در قالب بسته‌هایی به سراسر کشور ارسال می‌شود که در ایام غیر از جشنواره اکران می‌شوند .
حجت‌الاسلام دیمی، معاون فرهنگی نهاد ول‌ی‌فقیه در فارس نیز در ادامه این نشست گفت: در چهل سالگی انقلاب مهمترین زبان بیان مشکلات، زبان هنر است .
وی به اقدمات محرومیت زدایی و رفع آسیب‌های اجتماعی توسط سپاه بقیه‌الله هم اشاره و اثربخشی جشنواره فیلم مردمی عمار را ملموس دانست و استقبال از این جشنواره را حاصل برآمدن از بطن جامعه ارزیابی کرد .
معاون فرهنگی نهاد ولی‌فقیه در فارس افزود: امام جمعه شیراز دغدغه این را داشتند که مقاومت مردم را در عرصه‌های مختلف با موضوع و معیار آیت‌الله دستغیب مورد نظر قرار گیرد .
عباس توانا، رئیس سازمان بسیج دانش آموزی فار نیزس وجه تمایز جشنواره عمار را مردمی بودن آن ارزیابی کرد و گفت: به واسطه این جشنواره شاهد رویش‌ها هستیم .
وی حضور دانش آموزان را در قامت فیلمسازی از مزایای این جشنواره عنوان کرد و افزود: ۱۶۰ فیلم دانش آموزی داشتیم در این دوره داشتیم .
توانا یادآور شد: اکران دانش آموزی فیلم عمار در مدرسه شاهد خوانساری دوشنبه ۱۵ بهمن انجام خواهد شد .
فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید