فراخوان جشنواره ملی «نماز و نیایش به روایت دوربین»

0

به گزارش «فارسی مچ»، فراخوان شرکت در هشتمین جشنواره ملی «نماز و نیایش به روایت دوربین» از سوی انجمن سینمای جوانان قم اعلام شد.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ،  هشتمین جشنواره ملی نماز و نیایش به روایت دوربین همزمان با چهلمین سال انقلاب شکوهمند اسلامی از ۳ تا ۷ اسفند سال جاری به مدت ۵ روز در شهر قم برگزار می‌شود.

رئیس انجمن سینمای جوانان قم با اشاره به تأکید بر رهنمودهای رهبر معظم انقلاب مدظله العالی بر لزوم ترویج فریضه نماز به عنوان یکی از مؤثرترین راه‌های کاهش آسیب‌های اجتماعی و حفظ سلامت روحی و معنوی جامعه، گفت: هدف از برگزاری این جشنواره، تشویق و ترغیب هنرمندان در جهت اعتلای جایگاه والای نماز و نیایش، گسترش فرهنگ نماز و نمازخوانی، تقویت مبانی فرهنگ عمومی مبتنی بر باورها و ارزش‌های دینی و بکارگیری ابزارهای هنری در امر معنوی نماز و نیایش است.

ابوذر تصریح کرد: جشنواره ملی نماز و نیایش به روایت دوربین از سوی سینمای جوانان ایران و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم در سه بخش فیلم کوتاه، فیلمنامه و عکس برگزار می‌شود.

وی به موضوعات جشنواره اشاره کرد و افزود: «نگاه ژرف و هنرمندانه به عبادت معبود»، «بررسی ابعاد معنوی نماز و نیایش در زندگی اجتماعی و اخلاق شهروندی»، «نقش نماز در کاهش آسیب‌های اجتماعی و افزایش سلامت اجتماعی»، «نقش نماز به عنوان بهترین شیوه جهت حفظ سلامت روحی و معنوی جامعه» و «تاثیرگذاری رفتارهای دینی خانواده بر فرزندان» از جمله موضوعات این جشنواره است.

رئیس انجمن سینمای جوانان قم ادامه داد: «جلوۀ نماز و نیایش در زندگی شهروندان»، «عوامل و شیوه‌های تشویق و ترغیب جوانان و نوجوانان به نماز و نمازخوانی»، «۸-رشد فضایل اخلاقی اجتماعی و اهتمام به امر به معروف و نهی از منکر در ترویج نماز و نیایش»، «نماز و نمازخوانی در جامعه و نقش نماز در ایجاد وحدت و یکپارچگی»، «تأثیر جایگاه معماری اسلامی در ترویج فرهنگ نمازخوانی»، «نگاه هنرمندانه به تجلی جایگاه عبادت، نماز و نیایش در زندگی فردی» و «جایگاه تأثیرگذار نماز عبادی سیاسی جمعه» از دیگر موضوعات این جشنواره است.

ابوذر با اشاره به اینکه ثبت نام در این جشنواره به صورت اینترنتی است، عنوان کرد: علاقه مندان با مراجعه به سایت www.iycs.ir فرم تقاضای شرکت در جشنواره را تکمیل کرده و هنگام ارسال کپی آثار، نام فایل را به کد دریافتی از سایت تغییر نام دهند.

وی به قوانین شرکت در مسابقه اشاره کرد و در ادامه گفت: آثاری که در این جشنواره موفق به دریافت تندیس به عنوان بهترین فیلم داستانی، مستند، پویانمایی و بهترین فیلم جشنواره شوند به بخش مسابقه «سی و ششمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران» راه پیدا می‌کنند.

رئیس انجمن سینمای جوانان قم با اشاره به اینکه از نظر تعداد آثار ارسالی محدودیتی وجود ندارد، به جوایز این جشنواره اشاره کرد و گفت: پس از بررسی آثار توسط هیئت داوران، آثار برگزیده با جوایز ارزنده ای مورد تجلیل قرار می‌گیرد.

ابوذر، مهلت ثبت نام در جشنواره را تا ۲۴ دی اعلام کرد و یادآور شد: هشتمین جشنواره ملی نماز و نیایش به روایت دوربین روزهای ۳ تا ۷ اسفند در قم برگزار می‌شود.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.