فراخوان جشنواره ققنوس مازندران

0

به گزارش «فارسی مچ»، چهارمین جشنواره هنری دانشجویی ققنوس استان مازندران به منظور عملی سازی هنر اسلامی توسط دانشجویان متعهد و انقلابی و بروز استعدادهای دانشجویی فراخوان داد.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ، مهدی فلاح دبیر چهارمین جشنواره هنری دانشجویی ققنوس روز دوشنبه در نشست خبری در ساری اظهار کرد: هنر بهترین راه برای ارائه ایدئولوژی به مردم است و جنبه مردمی هنر گفتمان مشترک بین قشر فرهیخته و جامعه ایجاد می کند.
وی با اشاره به آغاز فراخوان جشنواره از امروز گفت: از اسفند ماه سال گذشته برای چهارمین دوره جشنواره ققنوس به منظور افزایش راندمان آغاز به کار کردیم، سال گذشته ۴۰۰ اثر به جشنواره رسید و پیش بینی ارسال یکهزار اثر به دبیرخانه جشنواره را برای چهارمین دوره داریم.
فلاح مهلت دریافت آثار را تا دهم اسفندماه عنوان کرد و گفت: اردیبهشت ۹۸ اختتامیه جشنواره خواهد بود.
وی ادامه داد: ۱۵ شهرستان استان مازندران تحت پوشش جشنواره قرار دارند و به این منظور ۱۲۲ پایگاه ، حوزه و نمایشگاه در سراسر استان برپا شده و از فردا به صورت رسمی و فشرده فراخوان و پوستر جشنواره بویژه در شبکه های مجازی پخش می شود.
وی افزود: از ۱۰ اسفند تا ۱۵ اسفند بازبینی و پذیرش آثار توسط کمیته دسته بندی انجام می گیرد و آثار از ۱۵ اسفند تا ۱۵ فروردین سال اینده براساس پارامترهای جدید داوری می شوند و برگزیدگان به مرحله کشوری راه پیدا خواهند کرد.
دبیر جشنواره ققنوس مازندران گفت: چهارمین جشنواره هنری دانشجویی ققنوس در ۱۰ بخش برگزار می شود که شامل موارد زیر می شود:
‘آوایی و مداحی’ ویژه دانشجویان خواهر مازندران است که شامل محورهای دکلمه، نمایشنامه خوانی، مجری گری، دوبله فیلم و انیمیشن می شود و با سه موضوع نقش زن در واقعه کربلا، محور مقاومت شامل سوریه، فلسطین و عراق و یمن، آسیب ها و پدیده های اجتماعی شامل فضای مجازی کافه گردی و سبک زندگی غربی اثر پذیرفته می شود.
در بخش مداحی و مرثیه و مولودی خوانی ویژه برادران نیز، موضوعات عاشورا، مدافعان حرم و اعیاد مذهبی است.
‘پژوهش های هنری’ شامل ۴ موضوع تاریخ هنر انقلاب اسلامی ، نظریات شهید آوینی در هنر، مفهوم و نظریات هنری در تفکر دینی ، تجربیات و سبک های نوین هنری در چارچوب انقلاب اسلامی است.
بخش های بعدی ‘فیلم کوتاه’، ‘تاتر خیابانی’ و ‘انیمیشن’ و ‘استندآپ کمدی’ شامل ۵ موضوع اقتصاد مقاومتی و جهاد اقتصادی، تناقضات سبک زندگی مدرن، اسلامی شدن دانشگاه ها، عدالت اجتماعی است.
بخش ویژه ‘خوشنویسی’ شامل اذکار مذهبی، صلوات خاصه و جملات بزرگان دینی، موسیقی شامل محورهای سنتی، مقامی و تلفیقی و موسیقی های مناطق مازندران است.
بخش ‘ادبیات’ شعر کلاسیک نو و داستان کوتاه با موضوعات عدالت خواهی دانشجویی، آسیب های اجتماعی،
طنز انتقادی به مسائل روز و تحریم های آمریکاست.
بخش ‘هنرهای تجسمی’ شامل محورهای پوستر، عکس، کاریکاتور و خوشنویسی با موضوعات آیین های بومی و محلی فراموش شده مازندران، عدالت اجتماعی، امریکا و استکبار نوین است.
‘هنرهای نمایشی’ شامل فیلمنامه و نمایش با موضوعات عدالت اجتماعی، موضوعات صنفی و مدیریتی دانشگاه ها در استان، تبعات سبک زندگی مدرن و غیره را شامل می شود.
فلاح هدف جشنواره را رشد و ارتقا سطح هنری دانشجویان مازندران عنوان کرد و گفت: ۳۲ اثر در سال گذشته از این استان به جشنواره کشوری راه یافتند و سه اثر حایز رتبه شدند.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.