فراخوان جشنواره آوای رضوان

0

به گزارش «فارسی مچ»، مدیرعامل موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی از آغاز ثبت نام برای شرکت در جشنواره سراسری ‘آوای رضوان’ با محوریت سبک آکاپلا خبر داد.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ، محمدعلی چمی گوی روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: جشنواره سراسری آوای رضوان برای نخستین بار اقدام به برگزاری رقابت بین گروههای موسیقی فعال در سبک آکاپلا کرده که اسفند ماه آتی در مشهد برگزار می شود.
وی ادامه داد: موضوع آثار این جشنواره رقابتی در بخشهای پاتوقی(اجرای خیابانی)، نماهنگ و سالنی و در دو قسمت مجزای خواهران و برادران شامل ‘سیره ائمه اطهار و معصومین(ع)، مدح و منقبت حضرت رضا(ع)، بصیرت و استکبارستیزی، دهه فجر چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، نهضت عاشورا و دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران’ است.
مدیرعامل موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی گفت: علاقه ‌مندان شرکت در این جشنواره می ‌توانند تا ۳۰ دی ماه جاری در سایت www.aqart.ir ثبت نام کرده و سپس آثار خود را از ۳۰ دی تا ۳۰ بهمن ماه امسال از طریق ‘پیام ‌رسان بله’ به آدرس Avaye_Rezvan ارسال کنند.
وی افزود: آثار و گروههای منتخب جشنواره آوای رضوان روز دهم اسفند آتی معرفی خواهند شد. مرحله نهایی جشنواره و تقدیر از گروه‌های برتر نیز طی روزهای ۲۶ تا ۲۹ اسفند امسال در مشهد برگزار می‌ شود.
چمی گوی در خصوص سبک موسیقی آکاپلا نیز گفت: به موسیقی بدون استفاده از ادوات یا سازها ‘آکاپلا’ می گویند. این نوع اجرا توسط یک یا چند نفر بدون همراهی موسیقی انجام می شود. آهنگ سازی برای اشعار آیینی در واقع همان نوا دادن به اشعار است که آکاپلا محسوب می شود و عمده کارهای موسیقی مناسبتی یا غیرمناسبتی موسسه آفرینشها بدون استفاده از ساز و به سبک آکاپلا برگزار می شود.
وی به آموزش آکاپلا در قالب کارگاههای آموزشی برای همه رده های سنی توسط موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی نیز اشاره و بیان کرد: در این چارچوب ‘دوره مربیگری آکاپلا’ با حضور مجید اخشابی، شهلا میلانی رئیس کانون خوانندگان کلاسیک خانه موسیقی ایران و میلاد عمران لو از مدرسان برجسته گروههای آوازی تهران با حضور ۸۰ نفر از مربیان کشور شهریور گذشته برگزار شد.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.