آغاز فراخوان جشنواره سرود بسیج

0
به گزارش «فارسی مچ»، مسئول اطلاع رسانی سازمان بسیج هنرمندان استان سمنان از آغاز فراخوان جشنواره سرود بسیج تا ۱۰ بهمن ماه خبر داد.
به گزارش خبرنگار فارسی مچ، عباس اعتماد در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج در شاهرود اظهار کرد: یکی از وجوه انقلاب اسلامی ایران در مقایسه با جنبش‌های به خاک و خون کشیده شده حکومت نظام ستم شاهی وجه فرهنگی و هنری است.
وی افزود: وضعیت جنگ امروز ما با سی سال پیش از بسیاری جهات فرق کرده است؛ اهمیت خاک ریز‌های اعتقاد، فرهنگی و هنری از خاکریز‌های نظامی بیشتر شده است؛ فضای مجازی، شبکه‌های اجتماعی میدان رزم بسیار گسترده‌ای شده اند که در آن ترانه و موسیقی، فیلم و کلیپ، عکس و نقاشی و داستان جای توپ، گلوله، خمپاره، فشنگ، نارنجک و … را گرفته است.
مسئول بسیج هنرمندان شاهرود خاطر نشان کرد: بسیج هیچ گاه و در هیچ نبردی جا خالی نکرده است؛ در این جنگ فرهنگی و هنری و اعتقادی نیز با تمام قوا و با لشکری میلیونی و با ذوقی سرشار از عشق و امید وارد میدان شده است و این بار عزم خود را جزم کرده است تا با سر دادن آواز حق، عرصه‌ی سرود و موسیقی را از لوث فریاد‌های شیاطین انس و جن پاک نماید.
وی با اشاره برگزاری جشنواره سرود بسیج به همت سازمان بسیج هنرمندان و دانش آموزی محور‌های موضوعی جشنواره را در هشت عنوان برشمرد و گفت: بسیج، ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی؛ چهل سالگی انقلاب؛ استکبار ستیزی؛ قرآن و عترت؛ بصیرت و ولایت؛ فرهنگ مقاومت و دفاع مقدس؛ سیره فاطمی و نماز عناوین محور‌های جشنواره سرود است.
اعتماد با بیان شرایط و مقررات عمومی جشنواره اظهار کرد: تکمیل فرم‌های مربوطه جهت شرکت در جشنواره الزامی بوده و در صورت عدم تکمیل، آثار ارسالی حذف و کنار گذاشته خواهد شد، آثار رسیده به دبیرخانه در دو بخش برادران و خواهران به صورت مجزا داوری خواهد شد و از گروه‌های منتخب اول، دوم و سوم برادر و خواهر نیز به صورت مجزا با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی تقدیر به عمل خواهد آمد و آثار ارسالی می‌بایست تا مهلت مقرر درج شده در فراخوان با فرمت mp۳ توسط سرپرست گروه به دبیرخانه جشنواره ارسال گردد.
وی ادامه داد: تلاش گردد نفرات شرکت کننده در جشنواره بسیجی بوده و از توان شبکه هنری بسیج استفاده شود و بهره‌ی آن به کلیه‌ی اعضای شبکه برسد و دغدغه‌های بسیج لحاظ شود و شرایط سنی اعضا گروه‌های شرکت کننده ۱۳ تا ۱۷ سال است.
مسئول اطلاع رسانی سازمان بسیج هنرمندان استان سمنان به شرایط اختصاصی جشنواره هم اشاره کرد و افزود: تعداد نفرات هر گروه حداکثر ۱۵ نفر به همراه یک سرپرست و یک نفر مربی یا رهبر و هر گروه می‌تواند برای حضور در جشنواره حداکثر ۲ اثر ارسال نماید و گروه‌ها امکان استفاده از ساز‌ها و آلات موسیقی به صورت زنده در اجرا را نخواهند داشت، لیکن همراهی موسیقی به صورت پخش سی دی صوتی با اجرای زنده هم آوایان بلامانع است و در بخش برادران تکخوانی و رهبری گروه به صورت جداگانه امتیاز داده می‌شود.
وی ادامه داد: برای گروه‌های منتخب در بخش برادران در ایام الله دهه فجر اجرای میدانی پیش بینی گردیده است که به گروه‌ها جهت هر اجرا کمک هزینه تعلق خواهد گرفت و در بخش خواهران تکخوانی به صورت ۲ نفر بالا انجام می‌شود و امتیاز جداگانه‌ای ندارد و جزء موارد گروهی حساب می‌شود و رعایت حجاب اسلامی در بخش اجرای صحنه‌ای الزامی می‌باشد.
اعتماد به شاخص‌های انتخاب و ارزیابی سرود‌ها اشاره کرد و‌گفت: موزون بودن ترکیب صدا‌ها و یکدستی گروه هنگام خواندن، هماهنگی گروه به لحاظ رعایت ریتم و کوک دقیق، نوآوری و خلاقیت در تمامی موارد، تلفیق درست شعر و موسیقی در آهنگ سازی، رعایت اصول و آداب اجرای صحنه ای، تنظیم ملودی مناسب اثر و حجم، رنگ و وسعت صدا از شاخص‌های ارزیابی می‌باشد.
وی جوایز این جشنواره را نیز بیان کرد و افزود: جایزه گروه اول، تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۷.۰۰۰.۰۰۰ ریال، جایزه گروه دوم تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۵.۰۰۰.۰۰۰ ریال و جایزه گروه سوم تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۳.۰۰۰.۰۰۰ ریال می‌باشد.
مسئول اطلاع رسانی سازمان بسیج هنرمندان استان تصریح کرد: تقدیر گروه ویژه جایزه بهترین تکخوان جشنواره در بخش برادران، لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۱.۵۰۰.۰۰۰ ریال، جایزه بهترین هدایتگر و مربی گروه لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۱.۰۰۰.۰۰۰ ریال است.
وی با بیان اینکه آخرین مهلت ثبت نام و ارسال اثر تا ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ خواهد بود گفت: داوری آثار رسیده به دبیرخانه ۱۲ بهمن ۱۳۹۷ و زمان برگزاری جشنواره استانی (گروه‌های منتخب) برادران ۲۵ بهمن و خواهران ۲۶ بهمن ۱۳۹۷ می‌باشد.
اعتماد زمان اجرای میدانی گروه‌های سرود منتخب برادران را ۱۳ بهمن لغایت ۱۸ بهمن و روز ۲۲ بهمن عنوان کرد و گفت: گروه‌ها می‌توانند آثار خود را از رایانامه (ایمیل) semnanhonar@chmail.ir یا از طریق شبکه اجتماعی سروش، ایتا و تلگرام به شماره ۰۹۱۰۶۲۸۹۵۸۲ ویا از طریق پست و تحویل آثار به حوز‌های بسیج دانش آموزی و کانون‌های بسیج هنرمندان در شهرستان‌ها انجام دهند.
وی ادامه داد: آدرس ستاد جشنواره استانی، سمنان- بلوار امیر کبیر- تقاطع نهضت – خیابان رسانه – رسانه ۲ – ساختمان شهید محب شاهدین (مجتمع کفش بهمن سابق) – طبقه دوم واحد ۸ (سازمان بسیج هنرمندان استان سمنان) – کد پستی ۳۵۱۴۹۸۹۹۸۱ می‌باشد و جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۲۳۳۳۴۴۱۶۴۶ تماس حاصل نمایید.
اعتماد تصریح کرد: علاقمندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر از شرایط و مقررات جشنواره به نشانی اینترنتی www.semnanhonar.pariblog.ir و یا به آدرس@omor_anjomanha در شبکه‌های اجتماعی سروش، ایتا و تلگرام مراجعه فرمائید، همچنین جهت ارتباط مستقیم با دبیر جشنواره برادر محمدهادی قادری میتوانید با شماره ۰۹۱۹۳۳۲۵۱۴۳ تماس حاصل فرمائید.
فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.