مسابقه بین المللی طراحی سفارت خانه جمهوری چک در اتیوپی

0

به گزارش «فارسی مچ»، وزارت امور خارجه جمهوری چک دعوت نامه ای استثنایی جهت ایجاد طرحی پیشنهادی برای سفارت¬خانه جدید در آدیس آبابا، پایتخت اتیوپی، ارائه کرده است.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ، اگر دانشجو بوده و به دنبال فرصتی جهت ایجاد تمایز و نمایش چشم¬انداز و مسیر شغلی خود هستید، این مسابقه که به تازگی راه¬اندازی شده است مسلما ارزش تحقیق و بررسی را دارد.

این سفارت خانه بر اساس طرح پیشنهادی دانشجو ساخته خواهد شد. از آنجایی که کمیته برگزاری این موضوع را فرصتی بزرگ برای حمایت از دانشجویان با استعداد جهت ایجاد چنین پروژه معتبری می بیند، امکان ورود دانشجویان تمام دانشگاه های سراسر جهان به این مسابقه آزاد شده است.

اهداف سفارت خانه آدیس آبابا همانند یک کارت ویزیت برای جمهوری چک خواهد بود. ماموریت آنها در درجه اول نشان دادن سطح فرهنگی کشور و سنن و رسوم معماری چک در زمینه میراث فرهنگی اروپا و جهان خواهد بود. آنجا مکانی برای خارجی ها جهت کسب اطلاعات پایه راجع به تاریخ، فرهنگ و اقتصاد جمهوری چک خواهد بود. فضای سفارت خانه باید بیانگر شکل و محتوای خاص خود و به حد کافی نمایانگر کشور و منعکس کننده genius loci (محیط و شرایط عمومی آن محل) باشد و در عین حال، تمام نیازهای عملکردی و اهدافی را برآوردی کند. یک پیش نیاز برای راه کار معماری این است که این راه کار بیانگر زمان خاص خود بوده، کیفیت بالای اجرا، طرح منطقی و انتخاب و استفاده از متریال و در عین حال حفظ ویژگی های مختص ساختمان های (اداری و مسکونی) ساخته شده با اهداف دیپلماتیک را دارا باشد. این راهکار معماری همچنین باید به ایمنی پایه و الزامات اقتصادی، کاربری و عملیاتی توجه داشته باشد.

پروژه های ارسالی توسط هیئت داوران متشکل از معماران مشهور و نمایندگان وزارت امور خارجه از نظر طراحی سفارت خانه و همچنین در مسابقه بین المللی INSPIRELI AWARDS در رشته معماری ارزیابی می شوند.

مهلت ارسال آثار: ۱۲ ژوئن ۲۰۱۹ (۲۲ خرداد ۹۸)

جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت فراخوان مراجعه نمایید.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.