فراخوان کتاب گرافیک سال بابان منتشر شد

0

به گزارش «فارسی مچ»، ششمین فراخوان شامل۸ بخش پوستر، جلد کتاب، نشانه، نقاشی، تصویرسازی، عکاسی و بخش آزاد است.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ، فراخوان کتاب گرافیک سال بابان برای اولین بار در سال ۱۳۹۲ به ابتکار انتشارات بابان بنیان‌گذاری و منجر به استقبال کم‌نظیری شد. حسن یاقوتی، هادی دانش، لیلا رفاهی، علی خلیلی‌فر و سحر فتح الهی به عنوان داوران این رویداد معرفی شده‌اند.

تمامی هنرمندان، دانشجویان و هنرآموزان هنرستان‌ها می‌توانند در تمامی بخش‌های این فراخوان شرکت کنند. آثار منتخب همراه با نام و نام خانوادگی هنرمند در کتاب درج خواهد شد. حدود ۳۰% درصد از هزینه‌ تولید کتاب‌ها از سوی شرکت‌کنندگان که آثارشان تأیید شده دریافت خواهد شد. کتاب سال گرافیک بابان به افرادی که بیش از ۵ اثرشان در کتاب چاپ شود به طور رایگان اهدا خواهد شد. همچنین به افرادی که بیش از ۲ اثر آن‌ها در این مجموعه منتشر شود ۵۰% و و کمتر از ۲ اثر ۳۰% تخفیف تعلق خواهد گرفت. به تمامی افراد شرکت کننده از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گواهی ثبت آثار اهدا خواهد شد. رزومه تمامی شرکت کنندگان به همراه عکس پرسنلی، نام و نام خانوادگی به چاپ خواهد رسید.

پوستر

هر شرکت‌کننده حداکثر ۱۰ پوستر می‌تواند ارسال کند (تکنیک و موضوع آزاد است) فایل هر اثر با این مشخصات ارسال شود: ۳۰۰dpi،jpeg، CMYK یا grayscale، اندازه ضلع بزرگ: حداکثر ۱۵ سانتی‌متر، فایل آثار روی CD و یا از طریق ایمیل ارسال شود. فایل‌های پوستر در یک فلدر جداگانه با نام پوستر ارسال شود و چنانچه پوسترها نیاز به توضیح جانبی دارد متن توضیحات در قالب فایل ورد ارسال شود.

جلد کتاب

هر شرکت‌کننده حداکثر ۱۰ جلد کتاب می‌تواند ارسال کند (تکنیک و موضوع آزاد است) طراحی جلد کتاب به همراه عطف و پشت جلد ارسال شود محصولاتی (مانند لوح فشرده، برشور، کاتالوگ و …) نیز در این بخش قرار می‌گیرد. فایل هر اثر با این مشخصات ارسال شود: ۳۰۰dpi،jpeg، CMYK یا grayscale، اندازه ضلع بزرگ: حداکثر ۱۵ سانتی‌متر، فایل آثار روی CD و یا از طریق ایمیل ارسال شود. فایل‌های جلد کتاب در یک فلدر جداگانه با نام جلد کتاب ارسال شود چنانچه جلدها نیاز به توضیح جانبی دارد متن توضیحات در قالب فایل ورد ارسال شود.

نشانه و طراحی فونت

هر شرکت‌کننده حداکثر ۱۰ نشانه یا ۱۰ طراحی فونت می‌تواند ارسال کند (تکنیک و موضوع آزاد است) پیکتوگرام‌ها (به هر تعداد) فقط یک اثر محسوب می‌شود. نشانه‌هایی که تک رنگ طراحی شده‌، به رنگ مشکی (grayscale) ارسال شود (تک رنگ‌ها مشکی چاپ می‌شوند) فایل آثار روی CD و یا از طریق ایمیل ارسال شود فایل هر اثر با این مشخصات ارسال شود: ۳۰۰dpi،jpeg، CMYK یا grayscale، اندازه ضلع بزرگ: حداکثر ۱۰ سانتی‌متر، فایل‌های نشانه در یک فلدر جداگانه با نام نشانه ارسال شود. فایل‌های مربوط به پیکتوگرام‌ها شامل چند فایل می‌شود، در یک فولدر جداگانه قرار داده شده – توضیحات مربوط به هر نشانه در قالب فایل ورد ارائه و ارسال شود.

نقاشی

در این بخش هر شرکت‌کننده حداکثر ۱۰ اثر می‌تواند ارسال کند (تکنیک و موضوع آزاد است) فایل آثار روی CD و یا از طریق ایمیل ارسال شود فایل هر اثر با این مشخصات ارسال شود: ۳۰۰dpi،jpeg، CMYK یا grayscale، اندازه ضلع بزرگ: حداکثر ۱۶ سانتی‌متر، فایل‌های نقاشی در یک فلدر جداگانه با نام نقاشی ارسال شود. توضیحات مربوط به هر نقاشی در قالب فایل ورد ارسال شود.

تصویرسازی

هر شرکت‌کننده حداکثر ۱۰ تصویرسازی می‌تواند ارسال کند (تکنیک و موضوع آزاد است) فایل آثار روی CD و یا از طریق ایمیل ارسال شود. فایل هر اثر با این مشخصات ارسال شود: ۳۰۰dpi،jpeg، CMYK یا grayscale، اندازه ضلع بزرگ: حداکثر ۱۶ سانتی‌متر. فایل‌های تصویرسازی در یک فلدر جداگانه با نام تصویرسازی ارسال شود.

عکاسی

هر شرکت‌کننده حداکثر ۱۰ عکس می‌تواند ارسال کند (تکنیک و موضوع آزاد است) فایل آثار روی CD و یا از طریق ایمیل ارسال شود. فایل هر اثر با این مشخصات ارسال شود: ۳۰۰dpi،jpeg، CMYK یا grayscale، اندازه ضلع بزرگ: حداکثر ۱۶ سانتی‌متر، فایل‌های عکاسی در یک فلدر جداگانه با نام عکاسی ارسال شود. چنانچه مایل هستید توضیحات مربوط به هر عکس شامل: زمان و مکان عکاسی، نام و نوع دوربین و … در قالب فایل ورد ارائه و ارسال شود.

بخش آزاد

کتاب، نشریه، بروشور، اوراق اداری، هدایای تبلیغاتی، تندیس، بیلبرد، استند، طراحی خودور، طراحی نما بسته‌بندی و … فایل هر اثر با این مشخصات ارسال شود: ۳۰۰dpi،jpeg،CMYK یا grayscale، اندازه ضلع بزرگ: حداکثر ۱۶ سانتی‌متر فایل‌های بخش‌های آزاد در یک فلدر جداگانه با نام بخش‌های آزاد ارسال شود. مشخصات کتاب‌: – آثار پذیرفته شده در ۸ بخش، با نام و نام خانوادگی خود افراد منتشر خواهد شد. – قطع کتاب‌ وزیری یا رحلی می‌باشد | وزیری (۲۵ در ۱۷٫۵) | رحلی (۲۱ در ۳۰) – کاغذ و مقوای مصرفی کتاب، با کیفیت مرغوب (موجود در بازار کاغذ) انتخاب خواهد شد. – کتاب‌ به زبان فارسی منتشر می‌شود. – صفحات متن کتاب‌ به شیوه‌های چهار رنگ، تک رنگ مشکی نحوه ارسال آثار – تمام آثار متقاضی شرکت و مشخصات شرکت‌کننده روی فقط ۱ CD یا DVD با پست پیشتاز، یا از طریق ایمیل به پست الکترونیکی baban.farakhan@gmail.com ارسال شود.

نکات مهم

– مشخصات شرکت‌کننده (نام، نام خانوادگی، شماره تلفن همراه، سال تولد، دانشگاه محل تحصیل، نشانی وب و ایمیل) در یک فلدر جداگانه قرار داده شود. نام، نام خانوادگی و شماره تلفن همراه قید شود تا در موارد ضروری به شرکت‌کننده اطلاع داده شود.

– پس از ارسال آثار، از طرف انتشارات بابان پیامک یا ایمیل، مبنی بر رسیدن ایمیل به شرکت کنندگان ارسال خواهد شد.

جوایز

پس از چاپ و آماده سازی کامل چهارمین کتاب گرافیک سال بابان، آثار ارسال شده مجدداً داوری و به ۳ نفر برگزیده به انتخاب داوران جوایز نفیس اهدا خواهد شد. همچنین به ۵ نفر دیگر با انتخاب انتشارات بابان و شرکت کنندگان گواهی ثبت آثار اهدا خواهد شد.

جایزه نفر اول ۶ میلیون ریال به اضافه اهدا رایگان کتاب، دیپلم افتخار وگواهی ثبت آثار – جایزه نفر دوم ۴ میلیون ریال به اضافه اهدا رایگان کتاب، دیپلم افتخار وگواهی ثبت آثار – جایزه نفر سوم ۳ میلیون ریال به اضافه اهدا رایگان کتاب، دیپلم افتخار وگواهی ثبت آثار . به تمامی شرکت کنندگان کتاب، دیپلم افتخار و گواهی ثبت آثار تعلق خواهد گرفت.

زمان‌بندی

از آنجا که پروسه انتشار کتاب علاوه بر مسائل تولید، نیازمند صدور مجوزهای لازم از سوی وزارت ارشاد و بخش فیپای کتابخانه ملی است، ممکن است تغییراتی در زمان‌بندی زیر پیش آید که از حدود اختیارات انتشارات بابان خارج است، در هر صورت این تأخیر و علت آن از طریق سایت اطلاع‌رسانی خواهد شد..

تولید ششمین کتاب گرافیک سال بابان بر این اساس زمان‌بندی شده است.

مهلت ارسال آثار: تا ۶ دی ۱۳۹۷- انتخاب آثار و اعلام نتایج: هفته سوم دی ماه ۱۳۹۷ – مهلت پرداخت هزینه: ۳۰ دی ماه ۱۳۹۷ – تهیه ماکت و ارسال برای صدور مجوزها: اسفند ۱۳۹۷ – تولید فنی (لیتوگرافی و چاپ): اردیبهشت ۱۳۹۸- تولید فنی نهایی (صحافی): تیر یا مرداد ۱۳۹۸ – زمان به دلیل دریافت مجوزها و امور اداری که از عهده انتشارات خارج است قطعی نیست.

مراحل ارسال اثر

ارسال آثار توسط شرکت‌کنندگان از طریق پست پیشتاز، یا از طریق ایمیل ارسال شود – انتخاب آثار و اعلام نتایج از طریق سایت انتشارات بابان و سامانه پیامک – پرداخت درصد مشارکت توسط شرکت‌کنندگان و تکمیل فرم (حدوداً بین ۵۷ تا ۶۳ هزار تومان که به دلیل نوسان قیمت کاغذ شاید هزینه‌ها تغییر کند ) -تولید هنری (تنظیم، تدوین و صفحه‌آرایی) کتاب‌ در آتلیه انتشارات بابان و ارسال برای وزارت ارشاد جهت اخذ مجوز کتاب – تولید فنی (لیتوگرافی، چاپ و صحافی) کتاب‌ – توزیع کتاب‌ در سراسر کشور

علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را به نشانی پستی نارمک، چهار راه تلفنخانه، خیابان نوروزی، خیابان مراد شمس، کوچه لاله، ساختمان لاله، پ ۲، طبقه۵ واحد ۱۳ کد پستی ۱۶۴۷۹۴۷۱۴۴ انتشارات بابان و یا به پست الکترونیکی baban.farakhan@gmail.com ارسال، همچنین از طریق نشانی اینترنتی: http://uplod.ir/ آپلود کنند.

ساعت کار دبیرخانه این رویداد از ساعت ۱۰ تا ۱۷ اعلام و تلفن‌های ۰۲۱ ۷۷۹۷۲۸۶۸ نیز برای پاسخگویی به پرسش‌های شرکت کنندگان در نظر گرفته شده است.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.