فرهنگستان هنر از نیم قرن تلاش هنری ابراهیم مقبلی تجلیل می‌کند

0

به گزارش «فارسی مچ»، آیین نکوداشت استاد ابراهیم مقبلی همزمان با نمایش آثار این استاد پیشکسوت در فرهنگستان هنر برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ، همزمان با برگزاری نمایشگاه آثار ابراهیم مقبلی با عنوان «از عینیت تا ذهنیت» از وی به خاطر بیش از نیم قرن تلاش در راه اعتلای فرهنگ و هنر کشور تقدیر می‌شود.

در این مراسم که با همکاری #فرهنگستان_هنر، اداره کل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تبریز، سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز و موسسه فرهنگی و هنری صبا برگزار می‌شود، حبیب‌الله صادقی، عضو پیوسته فرهنگستان هنر، سهراب هادی، نقاش، گرافیست ایرانی و مدیر انتشارات دفتر نشر آثار امام خمینی (ره)، جواد نوبهار، عضو هیئت علمی دانشگاه هنر و همایون سلیمی، عضو هیئت علمی دانشگاه هنر، به سخنرانی می‌پردازند.

آیین نکوداشت استاد ابراهیم مقبلی، روز چهارشنبه، ۲۳ آبان ماه، ساعت ۱۵ تا ۱۷ در سالن همایش‌های فرهنگستان هنر، به نشانی خیابان ولی‌عصر(عج)، پایین تر از خیابان طالقانی، شماره ۱۵۵۲ برگزار می‌شود. همچنین در ادامه این مراسم نمایشگاهی از آثار این استاد فرهیخته با عنوان «از عینیت تا ذهنیت» در موسسه صبا برپا خواهد شد.

ابراهیم مقبلی در سال ۱۳۱۷ در شهر تبریز دیده به جهان گشوده است. وی از کودکی علاقه وافری به نقاشی داشت و همین مسئله سبب شد که او در سال ۱۳۳۷ در مدرسه هنرهای زیبای میرک نام‌نویسی کند و از آن پس به صورت آکادمی و جدی به نقاشی بپردازد. استاد کاظمی که آن روزها ریاست هنرستان نقاشی تبریز را عهده‌دار بود، وی را در کار نقاشی مدرن یاری کرد. استاد مقبلی که در حوزه نقاشی و طراحی بیش از نیم قرن فعالیت دارد، شاگردان بسیاری را تربیت کرد که جملگی در عرصه هنر نقاشی معاصر از سرآمدان به شمار می‌روند. وی همچنین تاکنون در بیش از سی نمایشگاه انفرادی و بیش از پنجاه نمایشگاه گروهی در داخل و خارج از کشور شرکت داشته است.

استاد ابراهیم مقبلی در سال ۱۳۸۱ به عنوان هنرمند پیشکسوت برگزیده ملی از سوی رئیس جمهور وقت شد. همچنین درخشش در بی‌ینال آسیایی و اروپایی ترکیه، دریافت لوح افتخار و تندیس قلم‌موی طلائی، جایزه ویژه چهارمین نمایشگاه دوسالانه نقاشی ایران و دریافت نشان درجه یک هنری را در کارنامه خود دارد.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.