فراخوان بخش داستان کوتاه جشنواره قرآن و عترت

0

به گزارش «فارسی مچ»، فراخوان بخش داستان کوتاه جشنواره قرآن و عترت استان سمنان اعلام شد.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ، به نقل از  گزارش خبرگزاری صدا و سیما، معاون هنری وسینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت:  سی ام آذر ماه آخرین مهلت ارسال داستان کوتاه به دبیرخانه جشنواره قرآن و عترت است .
سیما رجبی افزود: استفاده از مضامین قرآنی در داستان و اشاره به آیات نورانی قرآن و نیز خلق داستان برگرفته از سیره اهل بیت (ع)، روایات و مناقب نقل شده از اهل بیت (ع) محورهای این جشنواره است.
وی هدف از برگزاری این جشنواره را اشاعه و ترویج فرهنگ قرآن و عترت، گسترش فعالیت های فرهنگی و هنری مرتبط با قرآن و سیره اهل بیت (ع)، شناسایی و گرامیداشت پدیدآوردندگان آثار ادبی مذهبی و ترویج فرهنگ اسلامی و ارزش های انسانی با زبان داستان عنوان کرد.
هر داستان نویس می تواند حداکثر سه اثر به دبیرخانه ارسال کند.
آثار ارسالی نباید در جشنواره های دیگر برگزیده و چاپ شده باشد و برای شرکت در جشنواره محدودیت سنی وجود ندارد.
رای نفر اول این جشنواره لوح تقدیر به همراه هشت میلیون ریال جایزه نقدی، نفر دوم لوح تقدیر و ۶ میلیون و ۵٠٠ هزار ریال و برای مقام سوم لوح تقدیر به همراه پنج میلیون ریال جایزه در نظر گرفته شده است.
نویسندگان و علاقه مندان شرکت در این جشنواره می توانند آثار خود را به نشانی پست الکترونیکی جشنواره به نشانی semnan.story@gmail.com و یا ارسال پستی اثر به نشانی سمنان، بلوار قدس ، مجتمع فرهنگی هنری کومش، دفتر موسسه شمسه ارسال کنند.
زمان برگزاری اختتامیه این جشنواره  دی ماه است.
فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

تنها تا 30 آذر برای شرکت در دوره های آموزشی ادبی و هنری با تخفیف فرصت دارید.اطلاعات بیشتر و ثبت نام
+