دوره آموزشی فیلمنامه نویسی و فیلمسازی

0

به گزارش «فارسی مچ» طبق توافق صورت گرفته با موسسه چوک، علاقه مندان به فیلمنامه نویسی و فیلمسازی می توانند از طریق فارسی مچ با ۱۰% تخفیف در کلاس های این موسسه ثبت نام نمایند.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ؛ این دوره توسط سه مدرس آرش محرمی،  فرشاد رضایی و زهرا شفائی برگزار می شود.

تقسیم بندی دوره:

۶ جلسه فیلمنامه

۴ جلسه فیلمسازی

۲ جلسه کار با بازیگر

اهداف:

تلاش برای ساختن فیلم به زبان ساده به منظور ارسال به جشنواره های داخلی و خارجی.

حمایت از فیلمسازان در حد تدوین و آماده سازی فیلم برای ارائه به جشنواره ها.

دوره فیلمنامه نویسی و فیلمسازی:

فیلم‌سازی قبل از آنکه یک فعالیت حرفه‌ای و پیچیده با اجزای بسیار باشد واسطی بی‌همتا برای همسپاری یک اندیشه یا طرز فکر  است. شاید فکر کنید خلق یک شاهکار ادبی یا داستانی دگرگون‌کننده سالها زمان ببرد و تنها نصیب عده کمی شود؛ ولی این را هم قبول دارید که هرکس به اقتضای حال و ذوقش توان و فرصت نوشتن دارد تا با آنچه درون اوست آشناتر شود و اگر خواست به دیگران هم فرصت آشنایی بدهد. کافی است کاغذی سفید با یک مداد یا یک صفحه نوت در موبایل داشته باشید تا بتوانید بنویسید.

اما فیلمسازی پر است از اجزا و افراد و پیچیدگی و … . در عین حال فیلم فقط یک چیز است. همان که زودتر از هر چیز دیگر برای نوشتن نیاز است: «فکر». کارگاه « فیلمسازی» به هر بنی‌بشری کمک می‌کند تا اگر فکری در درون او بود که می‌خواست به فیلم مبدل شود، بیشتر از آن معطل نماند؛ در این کارگاه، فیلمسازی به مثابه فرایندی اکتشافگر با کمترین امکانات موجود (یک موبایل یا دوربین ساده برای ثبت تصاویر) دنبال می‌شود و در پایان دوره به ازای هر هنرجوی کاشف، حداقل یک فیلم موبایلی خواهیم داشت تا باهم شاهد کشف شخصی او باشیم.

در این کارگاه تلاش می‌شود با چندین آموزشگر در حوزه‌های مختلف، مروری بر ارکان اصلی فیلمسازیِ اکتشافگر داشته باشیم و هنرجو از ابتدا می‌آموزد تلاش کند تا با خلاقیت، از حداقل امکانات موجود برای انجام پروژه‌ها استفاده کند.

در پایان هر دوره، هنرجو یک فیلم کوتاه موبایلی را به عنوان اولین نمونه کار ارائه خواهد کرد که به صورت کارگاهی بررسی می‌شود.

اطلاعات تکمیلی:
شهریه دوره: ۳۳۰ هزار تومان
مدت دوره: ۱۰ جلسه، سه شنبه ها، ۵ عصر
زمان ثبت نام: آذرماه ۹۷ شروع دوره: دی ماه ۹۷
رزومه مدرسین دوره: آرش محرمی، فرشاد رضایی، زهرا شفائی
آدرس موسسه: تهران، خیابان انقلاب، خیابان ۱۶آذر پلاک ۳۶ طبقه دوم
نحوه ثبت نام:
با توجه به هماهنگی های انجام شده بین فارسی مچ و موسسه چوک؛ علاقه مندانی که تمایل دارند در این دوره شرکت نمایند می توانند به آیدی @fmadmin در پیام رسان های تلگرام، ایتا، سروش و گپ پیام دهند و کد تخفیف ۱۰% شرکت در این دوره ها را دریافت کنند.
فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.