مسابقه سراسری کتابخوانی «جرعه‌ای از ولایت »

0

به گزارش «فارسی مچ»، عضو شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت گفت: مسابقه کتابخوانی با عنوان طرح «جرعه ای از ولایت »از شنبه ۱۴ مهر با هدف نشر سخنان امام علی (ع) با محوریت کتاب نهج البلاغه در دانشگاه های کشور برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ، مژگان صلایی عضو شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس گفت: واحد فرهنگی دفتر تحکیم وحدت با هدف نشر سخنان امیرالمومنین علی (علیه السلام) و اینکه نهج البلاغه یکی از گران قدر ترین میراث فرهنگی جهان اسلام و دریای معرفت بی انتها و دستور العملی برای سعادت امروز و فردای بشر است؛ برآن شد تا مسابقه کتاب خوانی سراسری با محوریت این کتاب نفیس با عنوان «طرح جرعه ای از ولایت » را برگزار کند.

دبیر فرهنگی دفتر تحکیم وحدت ادامه داد: ما با توجه به نیاز روز جامعه به خصوص قشرنخبگانی جامعه که بخشی از آن متشکل از دانشجویان است و همچنین با عنایت به برگزاری موفق این طرح در دو دوره گذشته، باعث شدتا برای دومین سال پیاپی این مهم را پیگیری کنیم.

وی تصریح کرد: در سومین دوره برگزاری سراسری «طرح‌ جرعه ای از ولایت» به فراخور نیازهای فضای دانشجویی و جامعه وهمچنین تلاش مجدانه دفتر تحکیم وحدت برای مردمی کردن مسئولان ونظارت همگانی بر این امر درسال های اخیر تصمیم بر این شدتا موضوعی در راستای همین مفاهیم والا عرضه شود،این شماره طرح جرعه ای از ولایت با محوریت خطبه ۲۱۶ نهج البلاغه که حاوی توصیه هایی ناب در مورد مردم سالاری در موضوع حقوق رهبر برمردم ومردم بررهبرجامعه است،می پردازد.

صلایی گفت: در این شماره علاوه بر نهج البلاغه از آیات قرآن وهمچنین سخن بزرگانی همچون امام خمینی (ره) وهمچنین شهید بهشتی نیز استفاده شده است.

دبیر فرهنگی دفتر تحکیم وحدت افزود: با توجه به فضای دانشجویی و نیاز تقویت بنیه فکری و عقیدتی آنها بر اساس کلام حضرت امیر و تجربه موفق برگزاری این مسابقه دردانشگاه ها و دفاتر انجمن اسلامی دانشجویان عضو دفتر تحکیم وحدت این طرح را می توان هرچه بیشتر هم در فضای دانشگاه ها و هم سطح جامعه، مساجد ، نمازجمعه در وحله اول اجرا کرد.

وی تاکید کرد: با عنایت به اینکه وظیفه جنبش دانشجویی با توجه به سخنان مقام معظم رهبری  تبیین مکتب اسلام و ترویج افکار اصیل اسلامی می باشد و گفتار حضرت علی (ع)  برگرفته از بطن و متن قرآن کریم است برخود واجب میدانیم که در جامعه امروز و در میان جوانان تلاشی را در راستای احیای دولت اسلامی و ظهور امام زمان (عج) انجام دهیم‌.

صلایی ضمن تقدیر از کمک های واحد فرهنگی جهاد دانشگاهی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای برگزاری این طرح گفت: امیدواریم که بتوانیم با عنایت خداوند متعال و اهل بیت عصمت و طهارت مُبّلغ مفاهیم قرآن و نهج البلاغه باشیم.

 

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

ثبت نام دوره های آموزشی ادبی و هنری به صورت حضوری و مجازی با 10% تخفیف ویژه کاربران فارسی مچ شروع شد.اطلاعات بیشتر و ثبت نام
+