مسابقه استانی قصه‌گویی کانون

0

به گزارش «فارسی مچ»، رقابت راه‌یافتگان به‌ مرحله‌ی استانی بیست و یکمین مسابقه قصه‌گویی بین‌المللی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان امروز نیز در رشت ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ،  به نقل گزارش جلال شرق به نقل از روابط عمومی اداره کل کانون استان گیلان، بیست و یکمین مسابقه بین المللی قصه‌گویی کانون درحالی آغازشد که شرکت‌کنندگان دراین رویداد فرهنگی و هنری، تجربه‌های قصه‌گویی خود را در سه بخش تخصصی (قصه‌گویی)، عمومی (فیلم ۹۰ ثانیه‌ای) و علمی (مقاله‌نویسی) به اشتراک‌گذاشتند.
برپایه این گزارش، با انتشار فراخوان این جشنواره که با استقبال گسترده‌ی مخاطبان همراه‌بود، بیش‌از ۳۶۰ اثر به دبیرخانه‌ی استانی جشنواره قصه‌گویی در کانون ارسال‌شد و دراین میان نیز هیئت داوران متشکل از خدیجه مشکبید حقیقی، ساحره پورشاهماری و هم‌چنین الهام کمال‌پور، به بررسی و گزینش آثار ارسالی پرداختند.
برهمین اساس، هیئت داوران پس از بازبینی قصه‌های بخش عمومی و ۹۰ ثانیه‌ای بارگذاری شده درسایت کانون، بیش از ۲۳۰ اثر قصه‌گویی را برای داوری به دبیرخانه مرکزی درتهران معرفی‌کرد.
دربخش مقاله‌های علمی نیز پس از بررسی های اولیه، ۱۰ چکیده اثر استانی انتخاب و به واحد پژوهش دبیرخانه قصه‌گویی ارسال‌شد.

بخش تخصصی این مسابقه نیز از دو بخش اصلی ملی شامل «دختران و پسران (۱۴ تا ۱۸ سال)»، «زنان و مردان (۱۸ سال به بالا)» و «مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌ها» و بخش بین‌الملل شامل «برگزیدگان ۲۰ دوره جشنواره قصه‌گویی در مراحل بین‌المللی، ملی و منطقه‌ای»، «قصه‌گویان و مجریان حرفه‌ای دارای سابقه اجرا در رسانه ملی و تئاتر کشور» تشکیل‌شد.
دراین میان، گروه داوری این مسابقه از میان ۱۲۰ شرکت کننده و پالایش مرحله‌ی نخست، ۵۱ اثر را انتخاب و برای شرکت در مرحله‌استانی مسابقه استانی جشنواره بین المللی قصه‌گویی که ۱۷ و ۱۸ مهرماه در سالن نمایش‌کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان رشت برگزار‌می‌شود، معرفی‌کرد.
برپایه این گزارش، در نخستین روز برگزاری این مسابقه که صبح امروز با حضور مدیر‌کل اموراجتماعی و فرهنگی استانداری، جمعی ازمسوولان، کودکان و قصه‌گویان بخش تخصصی (کلاسیک و خلاق) آغازشد، ۲۵ قصه‌گوی گیلانی به قصه‌گویی پرداختند.
پخش تیزر جشنواره استانی قصه‌گویی، شاهنامه‌خوانی و اجرای سرود اعضا، سخنرانی مدیر‌کل اموراجتماعی و فرهنگی استانداری و تشریح روند برگزاری این جشنواره از سوی مدیر‌کل کانون استان گیلان ازدیگر‌برنامه‌ها‌ی روز نخست این مسابقه بود که با همراهی بیش از ۳۰۰ کودک دانش‌آموز انجام‌گرفت.
گفتنی است، مسابقه استانی قصه‌گویی صبح و عصر امروز نیز با هنرنمایی ۲۶ قصه‌گو ادامه خواهد یافت و درپایان نیز ۱۱ برگزیده استانی برای شرکت در بخش منطقه‌ای که با حضور قصه‌گویانی از استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، زنجان، قزوین و اردبیل صورت می‌گیرد، معرفی خواهند شد.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.