فراخوان هشتمین دوره «تربیت پژوهشگر تاریخ اسلام»

0

به گزارش «فارسی مچ»، مرکز علم و تمدن اسلامی دانشگاه امام حسین (ع) فراخوان هشتمین دوره «تربیت پژوهشگر تاریخ اسلام» را منتشر کرد.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ، «سید علی بنی‌هاشمی جمارانی» معاون مرکز علم و تمدن اسلامی دانشگاه امام حسین (ع) در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، با اعلام این خبر گفت: هشتمین دوره جامع «اولی الابصار؛ تربیت پژوهشگر تاریخ اسلام» ویژه برادران طلاّب و دانشجو با حضور اساتیدی همچون محمدحسین رجبی‌دوانی پژوهشگر تاریخ اسلام و عضو هیئت علمی دانشگاه امام حسین (ع) و حجت‌الاسلام حامد کاشانی استاد دانشگاه امام صادق (ع) برگزار می‌شود.

وی افزود: محورهای موضوعات جلسات هشتمین دوره جامع اولی الابصار، مبانی و شناخت منابع ماخذ تاریخی اسلام، روش‌های پژوهش در تاریخ اسلام، بررسی و تحلیل مقاطع حساس تاریخ اهل بیت(ع) مانند رسالت نبی اکرم(ص)، امامت و خلافت امام علی(ع)، صلح امام حسن(ع)، قیام امام حسین(ع)، تاریخ خلافت و خاندان‌های حکومت‌گر مانند خلفای راشدین، امویان، عباسیان، فاطمیان، کلیات تمدن مسلمانان، آشنایی با تاریخ و فرهنگ ایران قبل اسلام، آشنایی با تاریخ کشورهای اسلامی، فراز و فرود تمدن در جوامع اسلامی و شرق شناسی است.

به گفته بنی‌هاشمی، در دوره‌های گذشته نیز اساتیدی همچون شفیعی سروستانی، محمد رجبی، رحیم‌پور ازغدی و … در این دوره‌ها حاضر شدند. تاکنون 800 نفر در این فراخوان ثبت‌نام کردند که از میان آنان 160 نفر وارد دوره‌ها شدند.

معاون مرکز علم و تمدن اسلامی دانشگاه امام حسین (ع) درباره زمان آغاز این دوره‌ها نیز گفت: این دوره‌ها از مهرماه آغاز می‌شود و تا آذرماه نیز ادامه خواهد داشت.

وی یادآور شد: علاقه‌مندان تا 20 مهرماه می‌توانند جهت ثبت‌نام اولیه این دوره و دعوت به مصاحبه مشخصات خود را شامل «نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، رشته و مقطع تحصیلی، نام حوزه یا دانشگاه محل تحصیل» را به همراه عبارت «اولی الأبصار» به شماره 5000283816 پیامک کنند.

گفتنی است؛ مکان برگزاری کلاس‌های دومین دوره جامع اولی الابصار واقع در تهران تقاطع خیابان حافظ و خیابان طالقانی، مرکز علم و تمدن اسلامی خواهد بود.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.