جشنواره شعر خراسان شمالی

0

به گزارش «فارسی مچ»، معاونت فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی با همکاری شورای شعر، فراخوان ششمین جشنواره شعر خراسان شمالی را صادر کرد.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ، رضا رضایی، معاون فرهنگی فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان از صدور فراخوان ششمین جشنواره شعر خراسان شمالی با همکاری شورای شعر و با هدف اعتلای شعر استان، استعدادیابی شاعران جوان، تعامل شاعران با یکدیگر و آشنایی آنان با تازه‌ترین آثار یکدیگر خبر داد.

 

وی با بیان اینکه این جشنواره در سه بخش اصلی، ویژه و نوقلمان برگزار می‌شود، افزود: در بخش اصلی موضوع اشعار آزاد خواهد بود و در بخش ویژه نیز شاعران می‌توانند آثار خود را با موضوعات قرآن و عترت، نماز، ادبیات دفاع مقدس و ادبیات انقلاب به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

 

رضایی با بیان اینکه در بخش نوقلمان، رده سنی کمتر از ۱۵ سال می توانند نسبت به ارسال اشعار خود در این بخش اقدام کنند، اظهارداشت: در دو بخش شعر آزاد و کلاسیک نفرات برتر شهرستان ها به صورت جداگانه مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

 

معاون فرهنگی فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی با بیان اینکه شاعران خراسان شمالی می توانند اشعار خود را در تمامی قالب های شعری ارسال کنند و هر شاعر می‌تواند در هر بخش سه اثر به دبیرخانه ارسال کند، افزود: شرکت کنندگان در صورتی که بیش از سه اثر ارسال کنند آثار اضافی بدون توجه به کیفیت کار از دور مسابقات حذف خواهد شد و همچنین اشعار نباید قبلا در نشریه و کتابی به چاپ رسیده باشد.

 

وی، مهلت ارسال آثار را تا چهاردهم آبان ماه و زمان برگزاری اختتامیه را سی ام آبان سال جاری اعلام کرد و افزود: علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را به نشانی دبیرخانه جشنواره واقع در شهرستان فاروج، انتهای خیابان نادری، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فاروج ارسال کنند.

 

رضایی همچنین هدایای برگزیدگان در هر بخش را شامل لوح تقدیر، جایزه نقدی و تندیس جشنواره معرفی کرد.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.