فراخوان سومین پویش نذر دانایی در شیراز

0
به گزارش «فارسی مچ»،  فراخوان سومین پویش جمع آوری کتاب با عنوان “نذر دانایی” همزمان با ایام محرم منتشر شد.
به گزارش خبرنگار فارسی مچ، پویش مردمی نذر دانایی حرکتی است که از سه سال قبل با هدف جمع آوری کتاب برای توزیع در مناطق کمتر برخوردار شیراز و روستاهای استان فارس توسط موسسه فرهنگی و هنر آفتاب مهر صبا راه اندازی شده است.
در این پویش شهروندان شیرازی امکانی پیدا می کنند که کتاب های خوانده شده خود را برای استفاده سایر کتابخوان هایی که دسترسی به کتاب ندارند، اهدا کنند.
در فراخوان «نذر دانایی» با این جمله که « نگذارید کتابهایتان در گوشه خانه خاک بخورد!» از مردم دعوت شده کتاب هایی را که نیاز ندارند، با اولویت « رُمان، تاریخ، کودک، تربیتی و روانشناسی» به این پویش بسپارند.
پویش نذر دانایی اعلام کرده که از پذیرش کتاب های فرسوده، آموزشی و درسی معذور است و علاقه مندان به اهدای کتاب های خود با اولویت های ذکر شده، کافی است نام، نام خانوادگی و تعداد کتاب اهدایی را به شماره 09397114563 پیامک یا واتس اپ کنند.
در این فراخوان عنوان شده که اعضای پویش نذر دانایی در اولین فرصت ضمن تماس با اهدا کننده، برای جمع آوری کتاب ها اقدام خواهند کرد.
به گفته مسئول پویش نذر دانایی طی 2 سال گذشته بیش از 12 هزار جلد کتاب در قالب این پویش جمع آوری و در بیش از 10 روستا و 3 منطقه کم برخوردار شیراز و یکی از مناطق عشایری استان توزیع شده است.
حسن دهقان گفت: «نذر دانایی» هرگز به دنبال حذف و جایگزینی سایر نذرها نیست و معتقد است نباید برای انجام یک کار خوب، کار خوب دیگری را حذف کرد. وی ادامه داد: بسیاری از کتاب ها در گوشه کتابخانه ها و پستوهای خانه ها خاک می خورد اما با اهدای آن می توان اتفاق خوبی برای فرهنگ مطالعه در مناطق محروم و روستاها رقم زد .
دهقان ازهمکاری ستاد هماهنگی شهرها و روستاهای دوستدار کتاب فارس، اداره کل کتابخانه های عمومی فارس و پویش مردمی روستاییان فرزانه روستای دوستدار کتاب امامزاده بزم با این طرح مردمی خبر داد و گفت: «نذر دانایی» به صورت کاملا مردمی و مستقل اجرا می شود و مردم شیراز به عنوان داعیه دار کسب عنوان پایتخت کتاب، سه سال متمادی این طرح مردمی و بزرگ را اجرا کرده اند .
فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.