فراخوان انگلیسی و عربی جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی

0

به گزارش «فارسی مچ»، فراخوان انگلیسی و عربی بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون برای حضور قصه‌گویان علاقه‌مند خارجی، ترجمه و منتشر شد.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ، از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، علاقه‌مندان به هنر قصه‌گویی می‌توانند با موضوع قصه زندگی من (زندگی بهتر، غم و شادی) از درس‌ها، عبرت‌ها، تلاش‌ها، دوستی‌ها و … از هر آنچه که قصه زندگی من را می‌سازد، قصه‌هایی با رویکردهای اخلاقی و تربیتی آماده و ارسال کنند.

بر اساس این فراخوان قصه‌گویان خارجی می‌توانند به دو شیوه قصه‌گویی سنتی (کلاسیک) شامل قصه‌گویی به شیوه‌ روایت‌گری بدون ابزار و قصه‌گویی خلاق با استفاده از ابزار و امکانات دیداری و شنیداری، قصه‌های خود را در بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی ارائه کنند.

این فراخوان به شرایط شرکت در این رویداد فرهنگی اشاره کرده که بر اساس آن قصه‌گویی به صورت تک‌نفره و در مدت زمانی در نهایت 15 دقیقه با ترجمه، ارسال نمونه اجرای قصه (دقیقاً طبق همان متن قصه‌ای) که ارسال می‌شود، رعایت پوشش مناسب و محتوای قصه منطبق با قوانین اسلامی در کشور جمهوری اسلامی ایران، از جمله شرایط آن است.

انتخاب قصه مناسب هم‌راستا با محورهای جشنواره، توانایی به‌کارگیری فنون قصه‌گویی (استفاده از زبان بدن، به‌کارگیری لحن و کلام، پرداخت قصه و …)، توانایی اجرای جذاب برای تعامل با مخاطبان کودک و نوجوان و خلاقیت و نوآوری (متن، اجرا و پوشش) از مهم‌ترین شاخص‌های داوری بین‌المللی از کشورهای مختلف، این رویداد فرهنگی است.

بر همین اساس، قصه‌ متقاضیان خارجی پس از بررسی از سوی هیأت داوران به بخش پایانی جشنواره راه پیدا می‌کند.

این فراخوان با این مقدمه منتشر شده است: هر آدمی قصه‌ای دارد از شادی‌ها و غم‌ها، سختی‌ها و آسانی‌ها، خاطره‌ها، لحظه‌های ماندگار کودکی، تلخی‌ها و شیرینی‌ها، قصه‌هایی که هر کدام درسی است برای زندگی. همه ما در زندگی روزانه خود بارها از این کتاب پرخاطره قصه‌هایی را برای ارتباط با دیگران روایت می‌کنیم. گاهی با بیان رنج‌ها برای ایجاد همدلی و گاهی از عشق و شادی برای همراهی.

بیست‌ و یکمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی با شعار «خوب زندگی کردن تمرین می‌خواهد» برگزار خواهد شد.

شرکت‌کنندگان خارجی در جشنواره تا 30 شهریورماه ۱۳۹۷ فرصت دارند قصه، بیوگرافی کامل و فیلم اجرا را به سایت این مجموعه ارسال کنند.

بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اواخر آذر 1397 در تهران برگزار می‌شود.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.