هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در خاتم، فراخوان شد

0
به گزارش «فارسی مچ»،  سرپرست کتابخانه های عمومی خاتم گفت: فراخوان هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی با معرفی هفت اثر با موضوع سیره امام رضا (ع) در رده های سنی کودک، نوجوان، جوان و بزرگسال و همچنین بخش خانوادگی منتشر شد.
به گزارش خبرنگار فارسی مچ،  ‘علی اسلامی’ افزود: در رده سنی کودک (4 تا 11 سال) کتاب‌های مهمان خراسان نوشته سعید بیابانکی از انتشارات ‘به‌نشر’ و ‘مژده گل’ نوشته محمود پوروهاب از نشر ‘جمکران’ با موضوع داستان‌هایی از زندگی امام رضا(ع) معرفی شده است.
به گفته وی همچنین در رده سنی نوجوان (11 تا 17 سال) کتاب‌های مسافر هشتم با موضوع امام رضا(ع) و کاش تو را می‌دیدم با موضوع حضرت معصومه(س) نوشته مژگان شیخی از نشر قدیانی، به عنوان منابع این جشنواره معرفی شده است.
وی گفت: در بخش جوان و بزرگسال (17 سال به بالا) این جشنواره نیز کتاب‌های ماه هشتم اثر مهدی غلامعلی از نشر دارالحدیث با موضوع امام رضا(ع)، مهر ولایت در آسمان ایران اثر آیت‌الله کریمی جهرمی از نشر بوستان کتاب با موضوع امام رضا(ع) و کتاب به سپیدی یک رؤیا اثر فاطمه سلیمانی از نشر کتاب نیستان با موضوع حضرت معصومه(س)، منابع این جشنواره هستند.
اسلامی یادآور شد: به منظور ترویج سبک زندگی رضوی، بخشی با عنوان مسابقه کتابخوانی خانواده رضوی نیز با حضور تمام اعضای خانواده برگزار می‌شود و شرکت برای تمامی علاقه‌مندان در تمامی گروه‌های سنی، آزاد است
وی تصریح کرد: علاقه‌مندان برای شرکت در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی می‌توانند برای دسترسی به منابع این جشنواره به کتابخانه‌های عمومی شهرستان خاتم مراجعه کنند.
وی اظهار داشت: همچنین علاقه مندان می توانند پرسشنامه و فایل PDF منابع هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی را از پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور (www.iranpl.ir) دریافت کنند.
وی در خصوص نحوه شرکت در این مسابقه هم گفت: شرکت کنندگان در رده سنی نوجوان، جوان و بزرگسال می‌توانند هر یک از منابع معرفی شده را انتخاب و به سوالات آن پاسخ دهند. پاسخنامه ارسالی باید در یکی از قالب‌های فردی یا خانوادگی (2 تا 5 نفره و بیشتر) تکمیل و ارسال شود و تکمیل مشخصات فردی (مشخصات شناسنامه‌ای، کد ملی، تحصیلات، نشانی کامل پست الکترونیکی، شماره تلفن ثابت و همراه) در پاسخنامه الزامی است.
وی 2 روش برای شرکت کودکان در مسابقه اعلام کرد که روش اول، تصویرسازی (نقاشی) از جذاب‌ترین بخش کتاب به انتخاب کودک و روش دوم، ضبط و ارسال فایل ویدئویی از معرفی کتاب‌ها همراه با خوانش جذاب ترین بخش‌های کتاب به انتخاب شرکت کنندگان است.
سرپرست کتابخانه های عمومی خاتم اظهار داشت: شرکت کنندگان در هر 2 روش باید صفحه مربوط به بخش معرفی شده و یا تصویرسازی شده از کتاب را قید کنند.
وی افزود: به این ترتیب کودکان می‌توانند با کمک والدین خود، توضیحات اجمالی پیرامون کتاب، بازگویی قصه‌ای از کتاب، خواندن بخشی از کتاب و … را با استفاده از گوشی‌های موبایل، ضبط و در سامانه جشنواره که متعاقبا اعلام خواهد شد با هشتگ #کتابخوانی_رضوی بارگذاری کنند.
اسلامی در پایان در خصوص مهلت و نحوه ارسال پاسخنامه ها افزود: شرکت‌کنندگان می‌توانند پاسخنامه‌های خود را تا 31 تیرماه سال 1397 به یکی از کتابخانه‌های عمومی شهرستان خاتم تحویل دهند.
داوری آثار هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی از 15 مرداد سال جاری آغاز می شود و اختتامیه آن هم در ایام دهه ولایت (دهه اول شهریور) با حضور افراد و خانواده‌های برگزیده در سطح ملی برگزار خواهد شد.
فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید