مسابقه بین‌المللی طراحی پوستر روز جهانی اندازه شناسی 2019

0

به گزارش «فارسی مچ»«روز جهانی اندازه شناسی» جشن بزرگداشت امضای کنوانسیون متر در ۲۰ می سال ۱۸۷۵ است که هرسال در سراسر جهان برگزار می شود. این رویداد با همکاری دفتــــر بیــــن المللی اوزان و مقیـــاس ها (BIPM) و سازمان بیـــن المللی انـــدازه شناسـی قانونی ( OIML ) و یک سازمان منطقه‌ای اندازه شناسی در سراسر جهان برگزار و هر سال پوستر ویژه‌ای نیز بــــرای آن منتشر می‌شود . در سال ۲۰۱۹ این وظیفه بر عهده سازمـــــان منطقه‌ای برنــــامه انــــدازه شنــــاسی آسیـــــا و اقیـــــانوسیه(APMP) قرار گرفتــــه است.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ موضــــــوع پوستــــر ۲۰۱۹:

«بازتعریف سیستم بین المللی یکاها » (Redefinition of International System of Units» (New SI » برای کسب اطلاعات بیشتر دربـاره موضـوع و تغییــرات جدید سیستم یکاها و دسترسی به اسناد و اطلاعات مـورد نیـاز از جملــه «SI BRAND BOOK « بـه وب سایت http://www.bipm.org/en/si-download-area / مراجعه نماییــد ترجمه کتـاب مذکـــور را نیـز می‌توانیـد از طریق روابط عمومی و ارتبـاطات بیـن الملل سـازمان ملی استانـــدارد ایـران به شماره تمـاس (۳۲۸۰۷۰۴۵-۰۲۶) دریافت کنید.

ویژگی های پوستر :

پوستر سال ۲۰۱۹ باید ادامه خط سیر طراحی پوسترهای روز جهانی اندازه شناسی، به ویژه پوستر روز جهانی اندازه شناسی سال ۲۰۱۸ باشد. مضمون پوستر ۲۰۱۹ و تیتر دوم پیشنهادی ( که می توانید خودتان نیز پیشنهاد دهیـــد) مربوط به بازتعریف سیستم یکاهاست؛ (یکاهای اصلی عبارتند از واحد طول : متر با نماد (m ) واحد جرم: کیلوگرم با نماد(kg)، واحد زمان: ثانیه با نماد(s)، واحد شدت جریان الکتریکی: آمپر با نماد(A)، واحد دما: کلوین با نماد(K)، واحـــد مقدار ماده: مول با نماد(mol)، واحد شدت نور : کاندلا با نماد (cd) که در نسخه بازنگری شده سیستم یکاها، چهار یکای اصلی از جمله کیلوگرم، آمپـر، کلوین و مول مورد بازنگری و تعریف مجدد قرار می‌گیرند و تعاریف جدید به ترتیب بر مبنای مقادیر عددی ثابـت پلانک (h)، بار بنیادی (e ) ،‌ ثـــــابت بولتزمن (k) و ثابت آووگادرو (NA) خواهند بود. فرایند فوق منجــر به تعریف بنیادی‌تر همه یکاها و به نوعی رهایی از آخـرین تعاریف گذشته می شود).

استفاده از عبارت‌ها یا واژه‌های پیشنهادی در تیتر دوم و اطلاعات کلی روز جهانی اندازه شناسی مختصر و مفید باشد .

طرح باید با محتوای زبان های انگلیسی و فرانسه و یک نسخه نیز فارسی ارایه شود.

طراح باید حقوق هر نوع کپی رایت را تضمین و مجوز استفاده از طرح پذیرفته شده برای روز جهانی اندازه شناسی را صادر کند .

لوگوی سازمان ملی استاندارد ایران در طرح پوستـــر درج گردد.

در صورت پذیرش طرح، طراح باید اصلاحات مورد نظـــــر BIPM و OIML را اعمال و فایـل نهایی را در قالب فرمت psd و pdf ارسال کنـــــد. طـرح‌ها بایــد در انــدازه‌های استـــــانـــــدارد ۷۰۰ × ۵۰۰ و ۵۹۴ × ۴۲۰ میــلی متــر ارائــه شوند طــرح ها بایـد در فرهنگ‌های مختلـف قابــل استفاده باشنـد.

نحوه و زمان ارسال:

طـراحان گـرافیک بایـد آثـار خود را در فرمت psd و pdf همراه با نام و نـام خانوادگی، کـدمـلی، نشانی و تلفـــن ثابت و همراه حداکثر تا تاریخ ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ به نشانی publicrelation@isiri.gov.ir ارسال نمایند .

کپی رایت پوسترها متعلق به BIPM و OIML خواهد بود و طراح باید طبق خط مشی تعریف شده در وب سایت روز جهـانی اندازه شناسی آن را واگذار کند لوگـــــوی سازمـــــــان ملی استاندارد ایران در کنار لوگوهای BIPM و OIML بر اساس فرمت سال‌های گذشته در پوستــر قرار گیـرد .

داوری :

آثار ارسالی به دبیرخانه در هیئت داوری متشکل از اساتید گرافیک و کارشناسان مرکـــز اندازه شنـاسی، ارزیابی و در نهایت ده اثر شایسته تقدیر انتخاب خواهد شد و بهترین اثر به عنوان طرح جمهوری اسلامی ایران به APMP ارسال خواهد شد. در نهایت آثار ارسالی در سطح بین المللی در معرض داوری قرار خواهند گرفت و پوستر روز جهانی اندازه شناسی ۲۰۱۹ انتخاب و معـــرفــی خواهد شـــد.

جـوایــز:

به نفرات برگزیده اول تا سوم به ترتیب ۵، ۳.۵ و ۲ میلیون و به هفت اثر منتخب دیگر نیز هرکدام مبلغ ۵۰۰ هزار تومان جایزه تعلق خواهد گرفت،همچنین در صورت انتخاب هر یک از طرح ها به عنوان پوستر روز جهانی ۲۰۱۹، جایزه ویژه‌ای همراه با تندیس و لوح قدردانی به طراح پوستر اعطا خواهد شد .

اطلاعات بیشتر :

http://www.worldmetrology day.org

روابط عمومی و ارتباطات بین الملل سازمان ملی استاندارد ایران: ۳۲۸۰۷۰۴۵- ۰۲۶

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.