پویش کتاب‌خوانی تابستانی کودکان و نوجوانان

0

به گزارش «فارسی مچ» مهلت شرکت در پویش کتاب‌خوانی تابستانی کودکان و نوجوانان تا دهم آبان ماه تمدید شد.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ؛ “پویش کتاب‌خوانی تابستانی کودکان و نوجوانان” برنامه‌ای است که در طول تابستان برگزار خواهد شد. هدف اصلی این پویش، عضو کردن کودکان و نوجوانان در کتابخانه‌های عمومی است. این پویش در ایران برای اولین بار با یاری و مشارکت علاقمندان و داوطلبان، هنرمندان، نویسندگان و شاعران، ورزشکاران، فعالان اجتماعی، مدیران،کارکنان و کتابداران سازمان‌های فرهنگی هنری اجرا می شود. بزرگسالان با عضو کردن یک کودک یا نوجوان در کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و کودکان و نوجوانان با خلاصه‌نویسی از کتاب‌های به امانت گرفته از کتابخانه‌ها می‌توانند در این پویش شرکت کنند.

برای شرکت در این پویش بزرگسالان مرحله الف و کودکان و نوجوانان مرحله ب را طی کنند:

مرحله الف:

۱-  به صورت داوطلبانه، کودک یا نوجوانی را عضو یکی از کتابخانه‌های عمومی کنید.

۲- از کارت یا مدارک عضویت کودک یا نوجوان عضو شده عکس بگیرید.

۳- عکس تهیه شده را همراه با متن دعوت به پویش که در پایان همین بخش قرار داده شده است، در صفحه اینستاگرام یا تلگرام خود منتشر کنید

۴- با استفاده از هشتک #چالش_کتابخوانی_تابستانی ما را از اقدام خود با خبر کنید. (متن دعوت به پویش در کانال تلگرام جشنواره نیز قرار داده شده است)

۵- چند نفر دیگر از دوستان یا آشنایان خود را به شرکت در پویش دعوت کنید.

در طی چند گام ذکر شده در بالا، فعالیت شما در این پویش تکمیل شده است.

مرحله ب:

کودکان و نوجوانانی که در طی این پویش یا قبل از اجرای این پویش عضو کتابخانه‌های عمومی شده‌ و یا بوده‌اند، می‌توانند در بخش مسابقه پویش شرکت کنند. برای شرکت دادن کودکان و نوجوانان در مسابقه “پویش کتاب‌خوانی تابستانی کودکان و نوجوانان” مراحل زیر را طی کنید:

۱- ابتدا لطفا ثبت نام کنید(در این قسمت مشخصات کودک یا نوجوان را وارد کنید).

۲- برای کودکان و نوجوانان در طول تابستان حداقل شش کتاب از کتابخانه‌های عمومی امانت بگیرید.

۳- پس از مطالعه کتاب‌، کودکان و نوجوانان آنها را در چند سطر خلاصه نویسی و در صورتی که سواد خواندن و نوشتن ندارند برداشت خود از داستان را نقاشی کنند.

۴- مطالب خلاصه نویسی شده و یا نقاشی ها را با ورود به بخش کاربری برای ما ارسال کنید.

متن دعوت به پویش کتاب‌خوانی تابستانی کودکان و نوجوانان:

با استعانت از درگاه پرودگار دانایی و روشنایی، من با آگاهی از تاثیر حتی یک کتاب در ناخودآگاه و زندگی کودکان و نوجوانان در پویش کتاب‌خوانی تابستانی کودکان و نوجوانان شرکت می کنم. در طی این پویش، هر کدام از ما که به این برنامه دعوت می شویم، یک کودک یا نوجوان را عضو  یکی از کتابخانه‌های عمومی کرده و سپس چند نفر دیگر را به شرکت در این حرکت فرهنگی دعوت می کنیم. من با این اقدام عملی، سعی می کنم یک گام فراتر از حرف و شعار بردارم و امیدوارم با عضویت کودکان و نوجوانان در کتابخانه‌های عمومی با قرار دادن کتاب در دسترس آن‌ها، درهای روشنایی و دانایی را به روی این کودکان و نوجوانان گشوده باشم.

همچنین برای تمام کودکان و نوجوانانی که عضو کتابخانه‌های عمومی بوده یا در طی این پویش عضو می‌شوند، یک مسابقه کتابخوانی اجرا و به سیصد نفر از برندگان، سیصد دستگاه دوچرخه اهدا خواهد شد.

من آقای/خانم… و …. و … به شرکت در این پویش دعوت و از آنها خواهش می کنم با عضو کردن یک کودک یا نوجوان در کتابخانه‌های عمومی، این متن را همراه با عکس کارت یا مدارک عضویت کودکان، به اشتراک بگذارند.

#چالش_کتابخوانی_تابستانی

توجه: لطفا از هشتک #چالش_کتابخوانی_تابستانی استفاده کنید.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.